آب زغال اخته با داروهای کاهش دهنده اسید – کاهش مواد مغذی ناشی از GERD و داروهای سوزش سر دل

آب زغال اخته معمولاً به کاهش دفعات و/یا شدت عفونت های دستگاه ادراری (UTIs) و سایر مشکلات ادراری از جمله سنگ کلیه کمک می کند. یکی از دلایل اصلی UTI وجود این باکتری است E. coli که به دیواره های سلولی مثانه و مجاری ادراری می چسبد و در نتیجه باعث عفونت می شود. آب زغال اخته از چسبیدن باکتری ها به دیوارها جلوگیری می کند و در نتیجه احتمال عفونت را کاهش می دهد. همچنین PH ادرار را افزایش می دهد. باکتری هایی که باعث عفونت ادراری می شوند در محیط اسیدی رشد نمی کنند.

E. coli اغلب در اخبار به عنوان آلاینده مواد غذایی به یاد آورده شده یا قرار گرفتن در دریاچه ها یا سایر آب ها که در آن توصیه می شود افراد از شنا کردن خودداری کنند، خبری است. E. coli یک “جزئی” طبیعی در مدفوع / مدفوع پستانداران – انسان نیز می باشد. E. coli به تجزیه غذا کمک می کند تا مواد مغذی خود را برای استفاده آزاد کند. همچنین ویتامین K را می سازد که برای توانایی لخته شدن خون ضروری است. بدون E. coli در روده، فرد تا حد مرگ خونریزی می کند، زیرا ویتامین K برای ایجاد فاکتورهای انعقاد خون مورد نیاز است.

E. coli باکتری زمانی که مقدار زیادی از آن وجود داشته باشد یا در مکان هایی خارج از روده و روده بزرگ یافت شود، مشکل ساز می شود. بنابراین، غذاهایی را بخورید که آلوده به آن هستند E. coli باعث بیماری می شود اغلب E. coli که وارد دستگاه ادراری می شود از مدفوع فردی که به UTI مبتلا می شود، می آید.

جدای از موثر بودن در برابر E. coliهمچنین مشخص شده است که این آب میوه قابل توجه از رشد کپک و مخمر نیز جلوگیری می کند که می تواند باعث عفونت مثانه نیز شود.

آب زغال اخته همچنین نشان داده است که یک آنتی اکسیدان قوی و همچنین یک عامل ضد التهابی است. به دلیل دارا بودن مواد معدنی و ویتامین بالا، به طور مکرر برای کمک به آسم و سایر بیماری های تنفسی، سرطان، بیماری های مختلف التهابی و حتی برای محافظت از پوست در برابر آسیب های ناشی از اشعه ماوراء بنفش و نور خورشید استفاده شده است (کوهن، ۲۰۱۱).

اما اخیرا (کوهن، ۲۰۱۱)، کشف شد که آب کرن بری میزان کاهش مواد مغذی ناشی از داروهای کاهش دهنده اسید H2 Blockers و Proton Pump Inhibitors را کاهش می دهد:

> سایمتیدین (Tagamet®)

>اسومپرازول (Nexium®)

> فاموتیدین (Pepcid®)

> لانزوپرازول (Prevacid®)

>نیزاتیدین (Axid®)

> امپرازول (Prilosec®)

>پانتوپرازول (Protonix®)

> رابپرازول (Aciphex®)

>رانیتیدین (Zantac®)

بلوکرهای H2 و مهارکننده‌های پمپ پروتون (PPIs) اغلب برای درمان بیماری رفلاکس معده به مری (GERD)، سوزش سر دل، ترش معده و تقریباً هر علامت دیگری که معده را تحت تأثیر قرار می‌دهد از جمله حالت تهوع تجویز می‌شوند. همچنین برای تپش قلب که هیچ آسیب شناسی قلبی پیدا نشده است نیز تجویز شده است.

در سال ۲۰۱۰، داروی اسموپرازول (Nexium®) شماره ۲ داروی تجویز شده در ایالات متحده بود (و شماره یک برای درآمد همه داروهای تجویز شده در همان سال) – ۲۵۸۷۲ نسخه به تنهایی برای این یک داروی GERD نوشته شد. داروی کاهش دهنده کلسترول Lipitor® با ۳۷۵۲۳ نسخه شماره ۱ بود (Drugs, 2011).

کاهش مواد مغذی توسط داروهای پزشکی

تمام داروهای پزشکی مواد مغذی حیاتی را از بدن تخلیه می‌کنند، اگرچه هیچ دارویی همه آنها را تخلیه نمی‌کند. تخلیه یا به این دلیل رخ می‌دهد که داروی پزشکی به ماده غذایی متصل می‌شود و سپس هر دو با هم شسته می‌شوند، یا از طریق یک اثر ثانویه – دارو در جذب دارو اختلال ایجاد می‌کند. مواد مغذی، بنابراین ذخایر بدن احیا نمی شوند، در نتیجه باعث کمبود می شود زیرا مواد مغذی بدون جایگزینی در رژیم غذایی یا از طریق مکمل استفاده می شوند.

از آنجایی که بلوکرهای H2 و PPI در معده کار می کنند تا تولید اسید را کاهش دهند، بیشتر مواد مغذی در رژیم غذایی آنطور که باید پردازش نمی شوند، بنابراین برای استفاده جذب بدن نمی شوند.

بلوکرهای H2 و PPI ها در جذب اکثر ویتامین های محلول در آب (ویتامین های B، ویتامین C و غیره) و همچنین مواد معدنی که برای تبدیل آنها به شکل قابل استفاده نیاز به اسید معده بالایی دارند (مانند پتاسیم) تداخل دارند. منیزیم و کلسیم).

چگونه آب کرن بری می تواند به جلوگیری از کاهش مواد مغذی توسط این داروها کمک کند؟

کرن بری یک ماده اسیدی است. نوشیدن آب زغال اخته همراه با وعده های غذایی به جذب مواد مغذی کمک می کند که در غیر این صورت توسط داروها مسدود می شوند. زغال اخته همچنین منبعی غنی از بسیاری از مواد مغذی است، به ویژه آنهایی که توسط بلوکرهای H2 و PPI مسدود می شوند، و همچنین کورستین که به کاهش التهاب کمک می کند. یکی از عوارض جانبی رایج داروهای مسدودکننده اسید، التهاب پوشش معده است.

یادداشت ایمنی

کرن بری در Ericaceae خانواده گیاه شناسی اگر به یکی از اعضای دیگر این خانواده حساسیت یا آلرژی دارید، ممکن است به کرن بری نیز واکنش نشان دهید. سایر اعضای دارویی خرس، زغال اخته، زغال اخته، گل مای، uva ursi و زمستان سبز هستند.

اگر به یکی از اعضای این خانواده حساسیت دارید، کرن بری نخورید یا ننوشید.

منابع

کوهن، سوزی (۲۰۱۱). مواد مخدر: کدام داروها مواد مغذی ضروری و راه های طبیعی برای بازگرداندن آنها را از بدن شما می گیرند. Emmaus، PA: Rodale.

Drugs.com (2011). “فروش دارویی ۲۰۱۰” در http://www.drugs.com/top200_units.html.

بهترین آرزوها،

دکتر Ronda Behnke Theys ND، CHom

مراکز هومیوپاتی آمریکا

سلب مسئولیت: اطلاعات ارائه شده توسط دکتر. Ronda Behnke Theys فقط برای اهداف آموزشی است. مهم است که بدون مشورت با پزشک شخصی یا ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی تصمیمات بهداشتی نگیرید یا هیچ دارویی را قطع نکنید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر