آتش نشانی زنجانی در آماده باش/بازدید از تمامی مساجد و هیئت های زنجانی در ایام محرم


مجید امیرفضلی رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زنجانی امروز گفتقصد داشتن وی به خبرنگار فارسی در زنجانی گفت: با توجه به فرا رسیدن ماه محرم، کارشناسان ایمنی آتش نشانی چند روز زودتر از هیئت ها و تکایای زنجانی بازدید خواهند کرد.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زنجانی با اشاره به اینکه سازمان آتش نشانی قبل از شروع عملیات اطفای حریق بازدید از اماکن مورد نظر را آغاز کرده و دستورات و توصیه های لازم را به متولیان امر ارائه کرده است، افزود: تقریباً تمامی آتش سوزی ها آغاز شده است. ایستگاه ها در حال عبور هستند و تا آن زمان در جاهایی که ایستگاه های آتش نشانی وجود دارد از آنها بازدید می شود و یک چک لیست وجود دارد مقامات ما یک بالش قرار می دهیم که توصیه می کنیم روزانه آن را چک کنید.

وی در ادامه در خصوص موارد بازدید شده گفت: بازرسی و بازرسی سیستم های اطفای حریق، بازدید از اداره گاز، بررسی عوامل حادثه ساز، ورود و خروج عزاداران و بازرسی و بازرسی از سامانه های اطلاع رسانی و… اشیاء بازدید

امیر فضلی تصریح کرد: امروز از مسجد جامع زنجان، امامزاده حسینیه اعظمی، زینبیه اعظمی و مجامی بازدید کرد. حیدریون و فاطمیون و ثارالله انجام می شود و در مدت زمانی که مراسم اصلی شروع می شود، از تمام مکان هایی که مراسم برگزار می شود بازدید می شود.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زنجانی اضافه کرد: در این شب ها نیروهای آتش نشانی به طور مستمر در نقاط پرتردد شهر گشت زنی می کنند و وضعیت ایمنی شهر را تحت کنترل دارند و این در حالی است که آتش سوزی در روزهای پایانی رخ داده است. نشانه ها آنها در مقابل اماکن مذهبی با ترافیک سنگین قرار دارند.

وی از شهروندان خواست هنگام رفتن به اماکن مذهبی و شرکت در مراسم عزاداری امام حسین (ع) مقامات اماکن مذهبی و قدرت نجات، به ویژه آتشنشانه ها در صورت بروز هرگونه حادثه همکاری و آرامش خود را حفظ کنید و همزمان با ۱۲۵ آتش نشانی تماس بگیرید.

غفاری افزود: در این راستا شهروندان و مقامات در تکایا و اماکن مذهبی برای آشنایی بیشتر با رعایت استانداردهای ایمنی در ایام محرم، سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری، آموزش ایمنی را در قالب وبینار همراه با توصیه ها و نکات ایمنی مرتبط با این ایام برگزار کردند. به صورت مجازی نیز ارسال شده است.

پایان پیام/۷۳۰۰۵
این مقاله را به صفحه اول توصیه کنید