آثار منتخب رویداد نمایشی محرابیان در آذربایجان‌غربی معرفی شدند


به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، پدرام رحمانی کارشناس هنرهای نمایشی حوزه هنری استان آذربایجان‌غربی در مراسم معرفی آثار منتخب رویداد نمایشی محرابیان  که در محل حوزه هنری استان برگزار شد اظهار داشت: تئاتر بچه‌های مسجد یک جریان فرهنگی هنری بوده و دلیل شکل‌گیری این جریان پرورش هنرمندانی است که از دل مساجد بیرون می‌آیند.

وی ادامه داد: هنرمندان حرفه‌ای جایگاه خود را پیدا کرده‌اند اما جای هنرمندانی که پرورش یافته مساجد هستند و دغدغه‌های ارزشی دارند خالی است و این دغدغه بچه‌های مسجد را به جای اجرا در روی صحنه به داخل مساجد سوق می‌دهد و این برای عموم مردمی که شاید با صحنه‌ها آشنا نیستند اتفاق مبارکی می‌باشد.

 کارشناس هنرهای نمایشی حوزه هنری استان آذربایجان‌غربی در خصوص تاثیر جشنواره محرابیان تصریح کرد: این جشنواره می‌تواند هنرمندان جدیدی معرفی کند که با انگیزه‌ها و تلاش بیشتر در عرصه هنر نمایشی استان فعالیت می‌کنند و همچنین باعث افزایش مخاطب در عرصه تئاتر شود.

وی افزود: مساجد هنوز آشنا با جریان تئاتر نیستند و دربرخی مواقع با مساجدی روبه‌رو هستیم که مانع اجرای نمایش در داخل مسجد شده چون بر این عقیده هستند که مسجد جای اجرای نمایش نیست.

خاطرنشان می‌شود مرحله استانی رویداد نمایشی محرابیان ۳۰ فروردین امسال  با اجرای ۱۰ عنوان نمایش در سطح ۹ باب از مساجد استان آذربایجان‌غربی به پایان رسید.

این رویداد نمایشی به همت واحد نمایش حوزه هنری آذربایجان‌غربی و با مشارکت و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ، شهرداری ارومیه و ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان‌غربی برگزار شد که در پایان با نظر هیئت داوران سه عنوان نمایشگاه برتر برای حضور در مرحله کشوری این رویداد نمایشی از استان آذربایجان‌غربی معرفی می‌شوند.

نمایش« عروسی » به کارگردانی سمیه پروین ، نمایش « این قصه برای نخوابیدن است » از زهرا منظوری ، نمایش« زخمهای نشمرده» به کارگردانی سعید صلحی هر سه از شهرستان ارومیه و نمایش « دختران روستای ما» به کارگردانی حسین اسدی از شهرستان چایپاره به عنوان نمایندگان استان آذربایجان‌غربی با نظر هیئت داوران جهت حضور در مرحله کشوری رویداد نمایشی محرابیان انتخاب و معرفی شدند.

«باران رحمت» به کارگردانی سلطانعلی دریادل از شهرستان خوی، « لیلا » به کارگردانی کاوه محمدزاده از شهرستان بوکان، « گوهر» به کارگردانی هوشنگ بابایی از شهرستان میاندوآب، به همراه نمایش های « شب بارانی » به کارگردانی رضا خروجیان ، « قدم نو رسیده » به کارگردانی رضا لطفی، « پیرزن و دریا » به کارگردانی حدیثه رادو « مزار » به کارگردانی محمد رضا نصرتی از شهرستان ارومیه آثار نمایشی بودند که به همراه نمایش‌های منتخب این دوره در رویداد نمایشی محرابیان آذربایجان‌غربی حضور داشتند.

رویداد نمایشی محرابیان از ۲۶ تا ۳۱ فروردین امسال با حضور ۱۱ گروه منتخب نمایشی و هشتاد اجرای نمایش درسطح ۵۰ باب از مساجد شهرستان‌های ارومیه، میاندواب، چایپاره، بوکان و خوی و با مشارکت ۷۰ نفر از هنرمندان رشته تئاتر در استان آذربایجان غربی برگزار شد.

انتهای پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

رژیم لاغری سریع