آخر هفته خواندن: عقب زدن!


Saru Jayaraman و Kathryn De Master ، ویراستاران. عقب نشینی: افرادی که غذای شرکتی مصرف می کنند و برنده می شوند. انتشارات دانشگاه کالیفرنیا ، 2020.

این بسیار ناراحت کننده است که این کتاب در زمانی منتشر می شود که تورهای کتاب باید مجازی باشند.

اگر همه گیری ویروس کرونا چیزی به ما آموخته است ، این مربوط به نارسایی ها و نابرابری های اساسی سیستم غذایی ما است و اینکه چقدر باید در مورد آنها کاری انجام دهیم. تنها یک مثال: کشتارگاه ها به عنوان کانون های ویروسی مجبور به باز ماندن با فرمان رئیس جمهور شدند.

چه کاری می توان انجام داد؟

از اینجا شروع کنید. این کتاب را بخرید. بخوانش. عمل کنید.

این کتاب مدت زیادی است که در راه است. من پیشگفتار آن را نوشتم. این چیزی است که من گفتم (نسخه منتشر شده کمی ویرایش شد).

سیستم غذایی ما – نحوه تولید ، پردازش ، توزیع و مصرف غذا – خراب است و بد است. ما این را می دانیم زیرا تقریباً یک میلیارد نفر در جهان هر روز گرسنه می شوند به دلیل عدم تأمین مواد غذایی قابل اعتماد ، در حالی که به طور معکوس ، حدود دو میلیارد نفر دارای اضافه وزن هستند و در معرض خطر بیماریهای مزمن قرار دارند. همه ما پیامدهای گرم شدن هوا را تا حدی به دلیل گازهای گلخانه ای آزاد شده از تولید صنعتی حیوانات غذایی تحمل می کنیم.

درست است که عوامل زیادی در خراب شدن سیستم غذایی ما نقش داشته اند ، اما یکی به طور خاص به عنوان یک عامل برجسته می شود: شرکت هایی که غذای ما را تولید می کنند سود خود را بالاتر از سلامت عمومی قرار می دهند. آنها مجبورند. سرمایه داری این اولویت را می طلبد.

بله ، شرکت های غذایی محصولاتی را تولید می کنند و می فروشند که ما دوست داریم بخوریم ، اما آنها آژانس خدمات اجتماعی نیستند. آنها مشاغلی هستند که دارای مسئولیت اصلی امانت داری در برابر سهامداران هستند. مانند همه شرکت ها ، آنها نیز باید سود را بالاتر از سلامت عمومی قرار دهید

اگر می خواهیم این اولویت را معکوس کنیم ، باید سازماندهی ، بسیج و عمل کنیم. گاز گرفتن ، یک کتاب واقعا خارق العاده ، به ما می گوید که چگونه

گاز گرفتن عقب مانیفست است این یک فراخوان برای اقدام برای برطرف کردن آسیب ناشی از تصاحب سیستم غذایی ما توسط شرکت ها است. این یک راهنمای حمایتی است ، همانطور که ویراستاران گفته اند ، “اختلال در قدرت شرکت ها از طریق دموکراسی غذایی”. این یک کتاب راهنما برای توانمندسازی همه ما برای مقاومت در برابر قدرت شرکت ها و به دست آوردن قدرت جمعی برای تصمیم گیری خود در مورد چگونگی ایجاد یک سیستم غذایی است که به بهترین نحو از گرسنگی جلوگیری می کند ، سلامت را بهبود می بخشد و تغییرات آب و هوایی را معکوس می کند.

عبارت کاربردی در اینجا “دموکراسی غذایی” است. این کتاب دموکراسی را در ساختار خود جای داده است. بخش اول هر یک از بخشهای آن – کار ، بذر ، سموم دفع آفات ، انرژی ، بهداشت ، گرسنگی ، تجارت – بررسی می کند که چگونه تمرکز شرکتها بر سود به کارگران آسیب رسانده ، کشاورزان کوچک را تضعیف کرده ، سلامت را به خطر انداخته است ، به محیط زیست آسیب رسانده است و به شدت اعمال شده است. غذاهای فرآوری شده “ناخواسته” در جمعیت های جهان.

اما بخشهای دوم مربوط به دموکراسی در عمل است. هر یک کار افراد یا گروههایی را نشان می دهد که در برابر قدرت شرکت ها مقاومت کرده اند و در انجام این کار موفق شده اند. در اینجا ، ما می بینیم که چگونه سازماندهی جامعه ، حمایت مردمی و رهبری از پایین به بالا می تواند برخی از آسیب های شدیدتر شرکت ها را متوقف یا معکوس کند. این فصل ها به روشنی نشان می دهد که حمایت می تواند موفقیت آمیز باشد. آنها نشان می دهند که مقاومت در برابر قدرت شرکت ها نه تنها ضروری است. آن نیز هست ممکن

جنبش غذایی در ایالات متحده به دلیل تمرکز بر دسترسی شخصی به غذا به جای آنکه انرژی خود را برای بسیج نیروها برای به دست آوردن قدرت سیاسی واقعی مورد انتقاد قرار دهد ، مورد انتقاد قرار گرفته است. به عنوان مثال ، چرا ما شاهد این نیستیم که یک جنبش سیاسی مردمی در میان شرکت کنندگان در برنامه های کمک غذایی فدرال ظاهر می شود و خواستار مشاغل با درآمد بهتر ، جوامع امن تر و مدارس بهتر است؟ من حدس می زنم که عدم تعادل قدرت بسیار دلسرد کننده به نظر می رسد. هدف این کتاب رفع این عدم تعادل است.

گاز گرفتن عقب صداهایی از جنبش غذا ارائه می دهد که همگی به علل آنها علاقه زیادی دارند. اینجا درباره اهمیت سازماندهی مردمی بخوانید ، چرا مدافعان باید برای حفظ دستاوردهایی که به دست آورده اند هوشیار باشند و چرا اتحاد سازمان های حامی در ائتلاف های قوی برای به دست آوردن قدرت ضروری است.

یک هدیه خاص Afterword است که هر چیزی جز یک فکر بعدی نیست. با عنوان “اقدام برای ایجاد تغییر” ، خلاصه ای عالی از عناصر اصلی حمایت موفق است. این ابزارهای اساسی سازماندهی جامعه – تعیین اهداف ، ایجاد سازمان ها و ائتلاف ها ، شناسایی افرادی که می توانند تغییرات دلخواه را ایجاد کنند ، استراتژی ها و تاکتیک ها را توسعه می دهد و قدرت واقعی را بدست می آورد – و نحوه دستیابی و استفاده از آن ابزارها را توضیح می دهد.

این عناصر با هم باعث می شوند گاز گرفتن عقب خواندن ضروری برای هرکسی که مشتاق یک سیستم غذایی سالم تر برای مردم و محیط زیست است. این کتاب الهام بخش مدافعان غذا و طرفداران احتمالی است. به سازمان ها بپیوندید! رای! کاندیدا شوید! هر کاری می کنید ، مشغول شوید و عمل کنید! در نتیجه سیستم غذایی ما و جهان بهتر خواهد شد – بسیار بهتر – در نتیجه.

        • – ماریون نستله ، شهر نیویورک ، مارس 2019

 • اشتراک گذاری
 • توییت
 • پست الکترونیک
 • اشتراک گذاریدیدگاهتان را بنویسید