آلفا توکوفرول – ویتامین عنصری

اولین چیزی که باید بدانید چرا باید روزانه ویتامین E مصرف کنید این است که بدن ما قادر به تولید یا ذخیره آن برای مدت طولانی نیست. هنگامی که این ویتامین را مصرف می کنید، ترکیباتی مانند آلفا توکوفرول را برای بدن خود فراهم می کنید که برای عملکرد بدن شما بسیار مفید است.

بنابراین چگونه ویتامین E و ترکیب آلفا توکوفرول می توانند به بهبود عملکرد بدن شما کمک کنند؟ در زیر به برخی از دلایل سلامتی مصرف مکمل های حاوی این ویتامین نگاهی می اندازیم.

۱. این ویتامین خاص دارای قدرت آنتی اکسیدانی بسیار قوی است و می تواند به خنثی کردن رادیکال های آزاد در بدن کمک کند که می تواند به سلول های درون آن آسیب برساند. در نتیجه بدن زودرس پیر می شود. اما وقتی ویتامین E را همراه با ویتامین‌های C و A مصرف کنید، متوجه خواهید شد که می‌تواند روند پیری را کند کرده و از ابتلا به برخی بیماری‌ها مانند سرطان و بیماری قلبی جلوگیری کند.

۲. همانطور که متخصصان پزشکی اشاره کرده اند، افرادی که آلفا توکوفرول مصرف می کنند متوجه می شوند که رشد عضلات را بهبود می بخشد و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. بنابراین، شانس بسیار بیشتری وجود دارد که یک فرد از عفونت های ویروسی و باکتریایی رهایی یابد، زیرا بدن او در برابر آنها مقاوم تر است.

۳. آلفا توکوفرول همراه با سایر اجزای موجود در این ویتامین می تواند به کاهش سطح LDL (لیپوپروتئین با چگالی کم) که شکل بد کلسترول است، کمک کند. با کاهش این سطوح LDL، احتمال تجمع کلسترول روی دیواره رگ های بدن را کاهش می دهید. در نتیجه، احتمال بسیار کمتری وجود دارد که در آینده به نوعی بیماری قلبی مبتلا شوید یا خون در بدن شما لخته شود.

اگرچه می توانید ویتامین E را به شکل مکمل مصرف کنید، اما غذاهای متعددی وجود دارد که می توانید بخورید که حاوی مقادیر کمی از این آنتی اکسیدان قوی هستند. سیب زمینی شیرین و انبه سرشار از ویتامین E و آلفا توکوفرول هستند، مانند بادام زمینی، آفتابگردان، روغن زیتون و روغن نخل.

اگرچه این غذاها و سایر غذاها حاوی مقادیر کمی از E هستند، اما احتمالاً باید مقادیر زیادی از این غذاهای مختلف را مصرف کنید تا مقادیر کافی ویتامین را به بدن خود وارد کنید. متأسفانه غذای ما تقریباً از نظر تمام مواد مغذی و ویتامین ها کمبود دارد و به همین دلیل تکمیل رژیم غذایی و دریافت روزانه غذا با اشکال طبیعی این مواد مغذی ضروری شده است.

همچنین، مهم است که فرد یک مکمل با کیفیت را انتخاب کند، زیرا همه ویتامین ها برابر نیستند. مانند تقریباً تمام ویتامین ها، آلفا توکوفرول ها به دو شکل طبیعی و مصنوعی وجود دارند. بسیاری از مطالعات نشان داده اند که شکل طبیعی آن برای بدن ما و عملکردهای اساسی آن بسیار مفید است. با این حال، شکل مصنوعی معمولاً کمی بیشتر از مخلوطی از یک ترکیب هیدروکربنی ثبت شده است و در واقع از روغن مشتق شده است. نوعی که از زمین خارج می شود و به عنوان سوخت استفاده می شود. بنابراین مطمئن شوید که شکل توکوفرول‌هایی را که مصرف می‌کنید عاقلانه انتخاب می‌کنید، زیرا حداقل برای بدن شما اهمیت زیادی دارد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر