آمار فوتی های کرونا در تهران/روزانه چند نفر در بهشت ​​زهرا دفن می شوند؟


گروه اجتماعی خبرگزاری فارس بر اساس معیارهای تشخیصی نهایی ۱۴۰۱ و ۲۷۰۴ بیمار جدید کووید ۱۹ در کشور شناسایی کرد که از این تعداد ۵۳۲ نفر بستری شدند و تعداد کل بیماران کووید ۱۹ در کشور را به خود اختصاص داد. به ۷۲۷۲۷۲۷.

تاکنون ۱۴۱ هزار و ۴۸۶ نفر در کشور جان خود را از دست داده اند

بر اساس این گزارش، مجموع جان باختگان این بیماری تا ۴ تیرماه به ۱۴۱ هزار و ۴۸۶ نفر رسید. خوشبختانه تاکنون ۷ میلیون و ۶۷ هزار و ۶۹۴ نفر از بیماران بهبود یافته یا ترخیص شده اند. ۴۴۸ بیمار کووید-۱۹ در بخش‌های درمان ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت هستند. تاکنون ۵۲ میلیون و ۸۳۵ هزار مورد و ۱۵۶ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۱۵ شهرستان با وضعیت قرمز، ۳۵ شهرستان با رنگ نارنجی، ۲۰۸ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۹۰ شهرستان با رنگ آبی وجود دارند.

فرصتی برای افزایش تعداد شهرهای قرمز در دو هفته آینده وجود دارد

اگرچه مسئولان مربوطه از افزایش تعداد شهرهای قرمز رنگ در دو هفته آینده خبر داده اند، اما از شهروندان شهرستان ها نیز خواسته اند تا دوزهای تقویت کننده واکسن را تزریق کنند.

در تهران تعداد فوتی‌های ناشی از کرونا در حال حاضر تک رقمی است، اما روزانه حدود ۲۰۰ غیرکرونا در بهشت ​​زهرا دفن می‌شوند.

آمار جان باختگان کرونا تک رقمی شد/ روزانه ۲۰۰ نفر در تهران جان خود را از دست می دهند

سعید غضنفری، مدیرعامل سازمان بهشت ​​زهرا شهرداری تهران در این باره به خبرنگار فارسی گفت: کرونا کمتر از ۱۰ نفر را می کشد و بعضی روزها ۲ تا ۳ نفر می شد.

وی ادامه داد: روزانه ۱۷۰ تا ۲۰۰ فوتی غیرکرونا در تهران داریم.

غضنفری در خصوص توسعه ارمستان فارسی در تهران گفت: در حال انجام مطالعاتی در این زمینه هستیم و نکاتی وجود دارد که کارشناسان مد نظر دارند.

کرونا دوباره در حال افزایش است و به گفته کارشناسان بدن درد و گلودرد کرونا محسوب می شود و بیمارستان ها در حالت آماده باش هستند.

برخی از افراد با وجود واکسیناسیون ممکن است آلوده شوند. بنابراین باید بدانیم که واکسن ایمنی کامل ایجاد نمی کند، اما در کاهش مرگ و میر بسیار موثر است.

هر فردی که علائم بدن درد و گلودرد را داشته باشد، مبتلا به ویروس کرونا در نظر گرفته می شود

علیرضا زالی فرمانده عملیات موقه جاه کرونا در استان تهران معتقد است با توجه به اینکه نسبت آزمایشات نه تنها در تهران، بلکه در شهرستان‌ها کاهش یافته است، می‌توان انتظار کاهش کاذب این بیماری را داشت. بنابراین بهترین مدل علائم سندرمی است و هر فردی که علائم بدن درد و گلودرد داشته باشد، بیمار کرونا محسوب می شود.

ماهیت کشنده این سویه جدید بیماری/ هنوز آمار خاصی از بیماری زایی این ویروس و همچنین مرگ و میر ناشی از آن در دنیا وجود ندارد.

وی در خصوص کشنده بودن این سویه جدید این بیماری گفت: هنوز آمار مشخصی در دنیا از بیماری زایی این ویروس و همچنین مرگ و میر ناشی از آن در دنیا وجود ندارد و اتفاق نظر هم حاصل نشده است، اما در حد احتیاط است. . باید در نظر گرفته شود و این سویه مانند آنفولانزا است. نمی دانم بیمارستان ها نیز مانند مراکز واکسیناسیون کاملا آماده هستند.

واکسیناسیون باید قبل از رشد کامل بیماری انجام شود، امروز که ویروس هنوز به طور کامل در جامعه گردش نکرده است، باید از این فرصت طلایی برای واکسیناسیون دوز یادآوری استفاده کرد، فرد دوز شده باید نوبت چهارم واکسن را مصرف کند.

بر اساس این گزارش، سبد واکسن‌های فعلی متنوع است و Sinopharm، AstraZeneca و Pastococ بیشترین واکسن‌ها را دارند. واکسن برکت پلاس مجوز لازم را دریافت کرده است و افراد می توانند از این واکسن به طور اختصاصی برای این سویه استفاده کنند.

مراکز واکسیناسیون خدمات ارائه می دهند و بر اساس مشاهدات خبرنگار فارس تمامی واکسن ها در مراکز موجود است و سطح خدمات با سرعت بالا تضمین می شود و برای جلوگیری از افزایش آلودگی و مرگ و میر ناشی از کرونا باید پروتکل های بهداشتی رعایت شود. باید از ماسک استفاده کرد

لزوم استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی در اماکن عمومی و رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی

استانداری تهران بر لزوم استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی در اماکن عمومی و رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی تاکید کرد و استاندار گفت: در هفته های اخیر به لطف خدا در برخی روزها تعداد جان باختگان ما به صفر رسیده است اما اکنون با توجه به همه شاخص ها. . شاهد رشد نسبی هستیم. به طوری که تعداد مبتلایان، بستری ها و فوتی ها افزایش یافته و در برخی مناطق آمار مرگ و میر دو رقمی شده است.

بر اساس این گزارش، افرادی که به هر دلیل علائم بالینی یا علائم سرماخوردگی دارند باید مراقبت و قرنطینه شوند و وارد اجتماع نشوند. در حال حاضر جهش شیوع این ویروس را داشته ایم که بر اساس گزارش دانشگاه های علوم پزشکی، شیوع و شیوع این ویروس به میزان قابل توجهی افزایش یافته است، به طوری که هر فرد می تواند ۱۶ تا ۱۸ نفر را مبتلا کند، بنابراین اگر فردی علائم داشته باشد. ، باید مراقب باشند.

استفاده از ماسک در اماکن عمومی مانند بازارها و حمل و نقل عمومی مترو کاهش یافت

پروتکل های بهداشتی باید رعایت شود و در هفته های اخیر استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی در کشور و استان تهران به حداقل رسیده است چرا که مردم معتقدند ویروس کرونا با استفاده از ماسک در اماکن عمومی ریشه کن شده است. مانند بازارها و حمل و نقل عمومی در مترو. شهروندان برای کاهش عفونت مجددا از ماسک استفاده کنند.

اجرای طرح واکسیناسیون باعث کاهش چشمگیر مرگ و میر و شیوع ویروس کرونا شد که در برخی از روزها به صفر رسید و در ماه های اخیر کمتر به رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک و این موارد توجه شده است. ناشی از این عفونت ویروسی دوباره افزایش می یابد.

انتهای پیام/