آووکادو و رژیم غذایی کاندیدا

آووکادو که معمولاً به عنوان یک سبزی شناخته می شود، در واقع میوه های استوایی است که تصور می شود بومی آمریکای مرکزی و جنوبی باشد. آووکادو گلابی شکل، با پوست سبز یا قهوه ای است که می تواند صاف یا خشن باشد. داخل آووکادو حاوی گوشتی زرد رنگ و لزج است که اغلب آن را غنی و کره ای توصیف می کنند. اغلب مردم ابتدا آووکادو را در گواکاموله، یک غذای مکزیکی که آووکادو مواد اصلی آن است، مواجه می‌شوند، اما آووکادو را نیز می‌بینید که در انواع سالاد ریخته شده است. خبر خوب در مورد آووکادو این است که نه تنها طعم خوبی دارد، بلکه برای شما نیز مفید است. آووکادو منبع عالی ویتامین K، فیبر، ویتامین B6، ویتامین C، اسید فولیک، مس و پتاسیم است. علاوه بر این، آووکادو سرشار از چربی‌های تک غیراشباع، به‌ویژه اسید اولئیک است که تحقیقات نشان داده است فواید سلامتی زیادی دارد.

خوشبختانه، آووکادو در رژیم غذایی کاندیدا مجاز است. رژیم کاندیدا رژیمی است که با هدف بازگرداندن تعادل میکرو فلور روده از طریق کاهش یا از بین بردن رشد بیش از حد کاندیدا آلبیکنس انجام می شود. کاندیدا آلبیکنس نوعی مخمر معمولی خوش خیم است که در سیستم روده یافت می شود و به طور ایده آل در ارتباط با باکتری های “دوست” برای حفظ سلامت بدن عمل می کند. متأسفانه عادت های بد سبک زندگی مدرن ما اغلب این تعادل ظریف درونی را بر هم می زند و بازیابی آن بسیار دشوار است. استفاده بیش از حد از آنتی بیوتیک ها، داروهای ضد بارداری خوراکی، رژیم غذایی سرشار از غذاهای فرآوری شده/شکردار، و استرس، همگی به این عدم تعادل داخلی کمک می کنند. هنگامی که سیستم روده در تعادل نباشد، بیماری ها می توانند ایجاد شوند و بسیاری از علائم در سراسر بدن رنج می برند. رژیم کاندیدا بسیاری از غذاهایی که کاندیدا آلبیکنس را تغذیه می کنند حذف می کند، اما اینها غذاهایی هستند که ما به خوردن آنها عادت داریم. ما حتی ممکن است هوس این غذاها را داشته باشیم، اما می توانیم یاد بگیریم که از غذاهای جدید مجاز در رژیم غذایی کاندیدا لذت ببریم و اینکه کدام غذاها واقعا می توانند به بازگرداندن تعادل به سیستم روده ما کمک کنند.

آووکادو نه تنها یکی از غذاهایی است که در رژیم کاندیدا از آن لذت خواهید برد، بلکه متوجه خواهید شد که آنها در واقع می توانند نقش مستقیمی در غلبه بر مشکل مخمر شما داشته باشند. آووکادو علاوه بر سرشار بودن از ویتامین ها و مواد مغذی ضروری، به دلیل داشتن مقادیر بالای اسید اولئیک، خاصیت ضد قارچی نیز دارد. این بدان معناست که مزایای مستقیم مبارزه با مخمر را برای رژیم گیرندگان کاندیدا فراهم می کند.

اگر به خوردن آووکادو عادت ندارید، نگران نباشید. پذیرش رژیم کاندیدا به معنای کشف غذاهای جدید خارج از جعبه ها و قوطی هایی است که به آنها عادت کرده ایم. یادگیری نحوه چیدن آووکادوی رسیده احتمالا بزرگترین چالش شما خواهد بود. آووکادوی رسیده کمی نرم است اما کبودی یا دندانه ای ندارد. شما می توانید جامدات بخرید و اجازه دهید در خانه بالغ شوند، اما من ترجیح می دهم این کار را نکنم زیرا معمولا آنها را فراموش می کنم و اجازه می دهم خراب شوند. آووکادو انتخاب خوبی برای رژیم کاندیدا است و می‌توان آن را آزادانه مصرف کرد. اگر قبلاً آووکادو را در رژیم غذایی کاندیدا خود قرار نداده اید، پیشنهاد می کنم فوراً آن را امتحان کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد زندگی بدون مخمر با پیروی از رژیم غذایی کاندیدا، به زندگی بدون مخمر مراجعه کنید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر