آژیر زرشکی تورم در ترکیه به صدا درآمد


افزایش قیمت جهانی نفت را انتخاب کنید و انتخاب کنید سوخت در پی حمله نیروی دریایی روسیه به اوکراین، اولویت‌ها را با اشاره به نرخ تورم ترکیه افزایش داده است.

تورم زرشکی هوایی در کوشور در صدق درامدتورم زرشکی هوایی در کوشور در صدق درامد

افزایش قیمت جهانی نفت را انتخاب کنید و انتخاب کنید سوخت در پی حمله نیروی دریایی روسیه به اوکراین این اولویت را تحمیل کرده است کدام ممکن است نرخ تورم ترکیه در ماه مارس به بالاترین مرحله شخصی در ۲ دهه جدیدترین برسد.

اقتصاددانانی کدام ممکن است در فینال نظرسنجی رویترز نمایندگی کردند، پیش بینی داشتند آمار مناسب کدام ممکن است پیش فرض در ۴ آوریل آشکار شود مبنی بر اینکه نرخ تورم سالانه ترکیه در ماه مارس به ۶۱.۶ نسبت خواهد رسید.

در همین جاری، نمایندگی دولتی Bottas کدام ممکن است واردات سوخت را در اختیار گرفته است، قیمت سوخت خالص را در روز جمعه ۳۵ نسبت را انتخاب کنید و انتخاب کنید برای مصارف اقتصادی در روز جمعه ۵۰ نسبت افزایش داد.

موسسه مالی مرکزی ترکیه همراه خود وجود سیگنال هایی اجتناب کرده اند شتاب تورم، گفتن کرد کدام ممکن است الگو افزایشی قیمت ها پس اجتناب کرده اند رفع فاجعه اوکراین تنبل احتمالاً خواهد بود.

عشایر تورم ترک

اگرچه تورم ناشی اجتناب کرده اند حمله روسیه به اوکراین در ترکیه از نزدیک مرتفع است، اقتصاددانان خاطرنشان می کنند کدام ممکن است نرخ تورم این ملت اجتناب کرده اند نیمه دوم سال ۲۰۲۱ تحمل تأثیر پوشش های مالی را انتخاب کنید و انتخاب کنید ارزی مورد حمایت رئیس جمهور رجب طیب اردوغان در جاری {افزایش است}.

اردوغان شخصی را “دشمن نرخ بهره بالا” راه اندازی شد کرده است، تاثیر شخصی را در مهار تورم را انتخاب کنید و انتخاب کنید سقوط لیر رد کرده را انتخاب کنید و انتخاب کنید به مردمان ترکیه قول داده است کدام ممکن است تضعیف لیر به افزایش صادرات، انبساط ساخت را انتخاب کنید و انتخاب کنید اشتغال {کمک خواهد کرد}. فشار بر موسسه مالی مرکزی برای افزایش نرخ درآمد موجب رشد در ملت تبدیل می شود.

بر این ایده، موسسه مالی مرکزی ترکیه اجتناب کرده اند سپتامبر قبلی نرخ بهره را ۵۰۰ نسبت کاهش داده است. جستجو در این اقدام، نرخ تجارت لیر در مخالفت با دلار آمریکا به همان اندازه بالا سال ۲۰۲۱ حدود ۴۰ نسبت کاهش کشف شد را انتخاب کنید و انتخاب کنید تورم از نزدیک آغاز به افزایش کرد. تورم کدام ممکن است در شهریور ۱۹.۵ نسبت بود، در فوریه به بیش اجتناب کرده اند ۵۴ نسبت رسید.

اگرچه اردوغان همچنان امیدوار است کدام ممکن است پوشش جدید وی در نتیجه افزایش قابل ملاحظه انبساط مالی ترکیه در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۳ شود، فشارهای تورمی باعث کاهش حمایت از ما اجتناب کرده اند حزب او، AKP، شده است.