آیا باید از مکمل های ویتامینی استفاده کنیم؟

وای! این موضوع می تواند بسیار پیچیده باشد. بدن ما برای سالم ماندن به ویتامین های خاصی در مقادیر خاص نیاز دارد. این ویتامین به عنوان یک ترکیب آلی توصیف می شود که نمی تواند توسط یک موجود زنده به مقدار کافی مخلوط شود و باید از رژیم غذایی ما به دست آید. برای درک، ممکن است دانستن تعریف برخی از اصطلاحات کمک کند.

۱. مرکب … بیش از یک

۲. ارگانیک… به موجودی اطلاق می شود، (موجود زنده)

۳. شیمیایی… ماده ای که ترکیب مولکولی خاصی دارد

۴. ترکیب مولکولی … مخلوط مولکول ها

بنابراین برای آن دسته از ما که شیمیدان نیستیم، ویتامین ممکن است به عنوان مخلوطی از مواد زنده تعریف شود که در بدن انسان به مقدار کافی یافت نمی شود. پس باید از غذاهایی که می خوریم مقدار کافی دریافت کنیم. و شما فکر کردید که ما می خوریم زیرا غذا طعم خوبی دارد. متأسفیم، اما برای دریافت ویتامین‌ها، مواد معدنی و مواد مغذی که بدن ما قادر به ساختن آنها نیست یا نمی‌تواند به مقدار کافی زیاد بسازد، باید غذا بخوریم. بدن ما برای پیوستن به رقص شیمیایی پیچیده ای که در بدن ما رخ می دهد به ویتامین ها نیاز دارد تا رشد سلول ها و بافت ها را تنظیم کند، متابولیسم مواد معدنی را تنظیم کند و از بیماری اسکوربوت و سایر بیماری های ناشی از کمبود جلوگیری کند.

ویتامین ها به دو دسته محلول در آب یا محلول در چربی طبقه بندی می شوند. ۹ ویتامین محلول در آب و ۴ محلول در چربی وجود دارد که در مجموع ۱۳ ویتامین در بدن انسان وجود دارد. هشت ویتامین B و ویتامین C محلول در آب هستند، یعنی به راحتی در آب حل می شوند و به مقدار کافی در بدن انسان نمی مانند. ویتامین های A، D، E و K محلول در چربی هستند و از طریق دستگاه گوارش جذب می شوند. ویتامین های محلول در چربی بیشتر در بدن تجمع می یابند و بیشتر از ویتامین های محلول در آب می توانند منجر به هیپرویتامینوز شوند.

به همین دلیل برخی از بیماری ها نیاز به تنظیم دقیق ویتامین ها دارند.

در لحظه لقاح، جنین از مواد مغذی که از مادر جذب می کند شروع به رشد می کند. اگر ویتامین‌ها و مواد معدنی خاصی در صورت نیاز وجود نداشته باشند، واکنش‌های شیمیایی که باعث تولید پوست، استخوان، ماهیچه و غیره می‌شود، نمی‌تواند رخ دهد و ممکن است بیماری کمبود ایجاد شود.

ویتامین ها در طول زندگی ما برای حفظ بافت، اندام ها و سلول های سالم ضروری هستند. ویتامین‌ها به ما کمک می‌کنند تا از انرژی شیمیایی که با غذای خود می‌خوریم استفاده کنیم و پروتئین‌ها، چربی‌ها و کربوهیدرات‌های مورد نیاز برای تنفس را پردازش کنیم.

بنابراین، به این سوال که “آیا ویتامین های مکمل ضروری هستند”؟ در یک دنیای کامل، پاسخ “نه” است. ما باید بتوانیم ویتامین های مورد نیاز خود را از غذاهایی که می خوریم دریافت کنیم. با این حال، اگر رژیم غذایی ما شامل آن دسته از غذاهایی نباشد که حاوی ویتامین های لازم برای سالم ماندن ما هستند، ویتامین های مکمل می تواند یک گزینه باشد. اکثر پزشکان موافق هستند که قبل از استفاده از مکمل ویتامین ها باید رژیم غذایی خود را تغییر دهیم، بنابراین منطقی است که با پزشک خود با لیستی از نیازهای سلامتی خود مشورت کنیم تا تصمیم بگیریم که آیا مکمل ها برای ما مناسب هستند یا خیر، و کدام یک بیشتر برای ما مفید است. .

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر