آیا باید یک آزمون فیزیکی سالانه شرکت کنید؟


انجام معاینات فیزیکی سالانه جامع و آزمایش معمول خون چه خطرات و مزایایی دارد؟

مدل انجام معاینه فیزیکی سالانه تاریخ تقریباً یک قرن است که در پزشکی آمریکا استفاده می شود ، اما اخیراً ، بسیاری از مقامات بهداشتی “همه موافقت کرده اند که معاینات معمول سالانه برای بزرگسالان سالم باید کنار گذاشته شود” – اما ، اکثریت مردم هنوز انتظار دارد نه تنها یک معاینه فیزیکی سالانه جامع ، بلکه آزمایش خون معمول گسترده. “با توجه به فاصله بین اشتیاق بیماران به و [the new] شک و تردید دستورالعمل ها در مورد معاینات سالانه سر تا پا ، چه هستند پزشکان باید انجام دهند؟ ” همانطور که در ویدیوی خود بحث کردم آیا شرکت در آزمون فیزیکی سالانه ارزش آن را دارد؟، “اول ، ما باید آموزش بیماران در مورد اقدامات پیشگیرانه با مزایای اثبات شده و اثبات نشده. ” به عنوان مثال فقط آزمایش خون معمول در حال حاضر توصیه شده توسط USPSTF ، دستورالعمل های رسمی پزشکی پیشگیرانه که بدن را تعیین می کند ، کلسترول است.

دلیل “چرا بسیاری از پزشکان ادامه هید انجام معاینات سالیانه قلب ، ریه ها ، شکم و حتی رفلکس ها و دستور دادن به برخی از آزمایشاتی که بی اثر یا حتی مضر ثابت شده اند ، به این دلیل است که در غیر این صورت ، بیمار ممکن است از ویزیت ناراضی خارج شود. “شواهد و مدارک حاکی از هرچه پزشکان دقیق تر (یعنی معاینات فیزیکی و آزمایشگاهی بیشتری انجام دهند) ، بیماران احساس بهتری نسبت به سلامت خود و پزشکان خود دارند. ” پس آنها هستند مانند “مانورهای بالینی دارونما … اما به جای انجام معاینات بدنی غیر ضروری (و گاهی منع مصرف) در طول یک ویزیت سالانه ، شاید پزشکان باید مقداری از وقت خود را صرف صرفه جویی در گفتن بیمارانشان چرا شکم ، قلب و ریه های خود را معاینه نمی کنند ” – یعنی ، چرا که آنها فقط مانند برخی از پزشکان جادوگر از این حرکات استفاده نمی کنند.

“مهمتر از همه ، ما نیاز داریم آموزش ما خودمان را در مورد خطرات تشخیص بیش از حد …. همیشه این احتمال کوچک باقی می ماند که در معاینه ما برخی از سرطان ها یا آنوریسم های خاموش ، بالقوه کشنده تشخیص داده شوند. متأسفانه برای بیماران ما ، این رویدادهای جانسوز و نجات دهنده بسیار کمتر از یافته های مثبت کاذب است که منجر به آزمایشات تهاجمی و بالقوه تهدید کننده زندگی می شود. ” وی در ادامه داستانی در مورد پدر خود که برای چکاپ مراجعه کرده بود ، به اشتراک گذاشت. نمی تواند صدمه بزند ، درست است؟ پزشک پدرش فکر کرد که احساس می کند آنوریسم آئورت است ، بنابراین دستور سونوگرافی شکم را داد. نمی تواند صدمه بزند ، درست است؟ آئورت وی خوب بود ، اما چیزی در لوزالمعده او مشکوک به نظر می رسید ، بنابراین سی تی اسکن دستور داده شد. خوب ، آن می توان صدمه دیده است – تابش زیادی است – اما خوشبختانه پانکراس او خوب به نظر می رسید. اما … این روی جگرش چیست؟ به نظر می رسید که سرطان از زمانی که پدرش در صنایع شیمیایی کار می کرد تا حدی معنی دار بود. او با درک اینکه درمانهای سرطان کبد چقدر بی اثر است ، متوجه شد که قرار است بمیرد.

دخترش آمادگی دست کشیدن از او را نداشت ، اما او را متقاعد کرد که به متخصص مراجعه کند. شاید اگر آن را قطع کنند ، او می تواند چند سال دیگر زنده بماند. اما ابتدا ، آنها باید بیوپسی انجام دهند. خبر خوب این بود که او سرطان ندارد. با این حال ، خبر بد این بود که این یک توده خوش خیم از رگ های خونی بود ، بنابراین هنگامی که آنها یک سوزن را برای بیوپسی در آن فرو کردند ، تقریباً خونریزی کرد. او به ده واحد خون نیاز داشت – و ده واحد تقریباً همه شما است! این منجر به درد ، در نتیجه مورفین ، در نتیجه احتباس ادرار و در نتیجه کاتتر شد ، اما خوشبختانه هیچ عفونت وجود نداشت. فقط یک صورتحساب 50،000 دلار

نکته ناامید کننده این است که در کل سکانس وحشتناک هیچ گونه سوء قصد یا چیزی وجود نداشت. هر مرحله منطقی به مرحله بعدی منتهی می شد. “تنها راه جلوگیری از این امر است [life-threatening] نتیجه می تواند نادیده گرفتن معاینه فیزیکی اولیه باشد – “معاینه” که صدمه ای به آن وارد نشد ، درست است؟

“پس چرا ما به بررسی بیماران سالم ادامه می دهیم؟ اول از همه ، ما برای این کار دستمزد می گیریم. ” پزشک اولیه پدرش فقط صد دلار یا بیشتر دریافت کرد ، اما فقط به این همه درآمد پایین دست بیمارستان و همه متخصصان فکر کنید. تشخیص بیش از حد یک کار بزرگ است.

“تعداد بیماران بسیار زیاد است خرس هزینه ها و مضرات آزمایش ها و روش های غیر ضروری “، اما بدون معاینات سالانه ، ما پزشکان تمام این فرصت ها را برای” ارتباط باز و تداوم بین فردی … “از دست می دهیم آیا اینطور است؟ در این صورت ، یکی از پزشکان پاسخ داد ، اگر می خواهید ارتباط برقرار کنید ، چرا بیماران خود را صرف ناهار نکنید؟

“البته ، چنین ناهارهایی باید به طور منصفانه و از نظر اخلاقی با یک بحث رضایت آگاهانه مقدم باشد که به مسافران آینده این امکان را می دهد تا خطر بچه دار شدن ، وابسته شدن و همچنین انجام مداخلات تشخیصی و درمانی غیر ضروری و مضر را در نتیجه آن درک کنند. پنیر و سوپ کبابی ” – به ویژه ، من اضافه می کنم ، اگر به بیماران خود پنیر کبابی می خورید ، در حالی که اولین اقدام خود را” غیر ضروری و مضر “انجام داده اید!

بنابراین ، اگر هیچ علامت یا مشکلی ندارید ، آیا باید حتی یک چکاپ سالانه انجام دهید؟ این موضوع آخرین ویدیوی من بود ، آیا ارزش معاینه سالیانه سلامت را دارد؟به

آیا باید همه کودکان کلسترول خود را چک کنند؟، هم؟ برای پی بردن ویدئو را تماشا کنید!

این ویدئو را به دریابید که آیا پزشک شما از شرکت دارویی پول می گیرد یا خیربه

من گاهی با این مسائل جانبی برخورد می کنم و از سوراخ های مختلف خرگوش می افتم. به عنوان مثال ، من مجموعه ای کامل از ویدئوها در مورد آزمایشات تشخیصی مختلف مانند ماموگرافی دریافت کرده ام. من نمی خواهم از تغذیه خیلی دور شوم ، اما هر زمان که چیز جدید و جالبی یاد می گیرم – به ویژه اگر در تضاد منافع سعی کنید آب را گل آلود کنید – احساس می کنم مجبورم که برای به ثمر رساندن رکورد ، سعی کنم به اشتراک بگذارم.

در سلامتی ،

مایکل گرگر ، دکتر

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید ، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده من را تماشا کنید:دیدگاهتان را بنویسید