آیا به اندازه کافی غذاهای ضد پیری می خورید؟

غذاهای ضد پیری نقش مهمی در کند کردن روند پیری دارند. با کمک مواد مغذی که این غذاها می توانند به بدن شما تزریق کنند، می توانید از بروز چین و چروک، خطوط ریز و سایر علائم پیری پوست جلوگیری کنید.

شما باید مقدار مناسبی از غذاهای ضد پیری زیر را مصرف کنید:

۱. سبزیجات چلیپایی

شما باید کلم بروکلی، کلم سبز، گل کلم، کلم بروکسل، کلم و گل کلم را مصرف کنید. اینها سرشار از گلوکوزینولات و میروزیناز هستند. این آنزیم ها و ترکیبات دارای مزایای ضد پیری و ضد سرطان هستند. آنها می توانند به عادی سازی عملکرد سیستم ما کمک کنند.

علاوه بر این، آنها همچنین منابع غنی ویتامین K هستند. بدن ما برای بهبود عملکرد گردش خون و جلوگیری از کبودی و سیاهی زیر چشم به این ویتامین نیاز دارد.

۲. ماهی قزل آلا و ماهی تن

برای حفظ تولید خوب کلاژن در بدن به پروتئین نیاز دارید. دو تا از بهترین منابع پروتئین ماهی سالمون و ماهی تن هستند. اما چیزی که آنها را ایده آل تر می کند محتوای اسید چرب امگا ۳ آنهاست.

اسیدهای چرب امگا ۳ دارای خواص ضد التهابی هستند. آنها می توانند به بدن ما در جلوگیری از التهاب سلولی کمک کنند. سلول ها باید قوی و سالم بمانند تا عملکرد طبیعی سیستم پوششی را حفظ کنند.

۳. زردآلو

اینها سرشار از بتاکاروتن و لیکوپن هستند. بتاکاروتن پیش ساز ویتامین A است. این ماده می تواند به بدن ما در اصلاح بافت ها و سلول های آسیب دیده پوست کمک کند. لیکوپن درخشندگی خاصی به درم می دهد. این به خلاص شدن از چهره رنگ پریده و بیمار کمک می کند. علاوه بر این، زردآلو حاوی کلسیم و پتاسیم است که از عملکردهای اصلی درم در حفظ خاصیت ارتجاعی و انعطاف پذیری استفاده می کند.

۴. زغال اخته

توت های تیره رنگ سرشار از آنتی اکسیدان هستند. زغال اخته به ویژه می تواند خاصیت ارتجاعی پوست را حفظ کند و بینایی را بهبود بخشد.

علاوه بر این غذاها، شما باید یک نوع غذای خارجی نیز برای پوست خود تامین کنید. من در مورد مرطوب کننده ها صحبت می کنم. به دنبال محصولی با CynergyTK و Phytessence Wakame باشید.

CynergyTK عنصری است که از پشم گوسفند استخراج شده است. این ماده حاوی مقدار زیادی کراتین است. محتوای کراتین موجود در آن می تواند به بدن شما کمک کند تا کلاژن بیشتری را برای حفظ الاستیک و سفت درم بازسازی کند. Phytessence Wakame نوعی از کلپ دریایی ژاپنی است که می تواند آنزیم های مضری را که به اسید هیالورونیک حمله می کنند دفع کند. این اسید برای مرطوب کردن فیبرهای کلاژن حیاتی است.

غذاهای ضد پیری برای جوان و شاداب نگه داشتن پوست شما مهم هستند. اگر می خواهید برای مدت طولانی تری جوان به نظر برسید، رژیم غذایی خود را تغییر دهید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر