آیا خطر ابتلا به سرطان پوست در معرض آفتاب بیش از حد است؟


در آستانه 20 سالگیهفتم قرن گذشته ، بیماری راشیتیسم ، بیماری کمبود ویتامین D ، به لطف زندگی شهری با سایه ساختمانها و دوده ذغال سنگ در هوا شایع بود. صنعت لبنیات در فرصت غنی سازی شیر با ویتامین D ، و صنعت آبجو نیز به این فرصت رسید. طبق یک آگهی چاپی: “آبجو برای شما مفید است ، اما Schlitz ، با ویتامین D Sunshine ، برای شما بسیار مفید است …[so] به طور منظم – هر روز شلیتز بنوشید. ” البته ، گزینه های سالم تری مانند آب پرتقال غنی شده با ویتامین D وجود دارد ، اما برای رسیدن به میزان توصیه شده ، ممکن است 15 تا 20 فنجان شیر غنی شده ، آبجو و/یا آب در روز مصرف شود. همانطور که در ویدیوی خود بحث کردم خطرات و مزایای قرار گرفتن در معرض آفتاب حساس، برای دریافت این نوع دوزها ، واقعاً به خورشید یا مکمل ها برمی گردد.

نور خورشید 90 تا 95 درصد ویتامین D را برای اکثر مردم تأمین می کند. تهدید سرطان پوست واقعی است ، اما بیشتر ناشی از قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آفتاب و آفتاب سوختگی است. “شواهد کمی وجود دارد که نشان دهد حداقل قرار گرفتن معقول در معرض نور خورشید خطر ابتلا به سرطان پوست را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد” – هر چند چرا وقتی می توانیم ویتامین D خود را فقط از مکمل ها دریافت کنیم ، هر گونه خطری را بپذیریم؟

به خاطر بحث ، اگر مکمل در دسترس نبود چه؟ اگر ما فقط سعی می کردیم اثرات مثبت و منفی قرار گرفتن در معرض نور خورشید را متعادل کنیم؟ از یک سو ، ما موسساتی مانند آکادمی پوست آمریکا داریم که توصیه می کنند “هیچ کس هرگز نباید در معرض نور مستقیم خورشید بدون محافظت از خورشید قرار گیرد.” به هر حال ، اشعه های ماوراء بنفش در خورشید سرطان زا هستند و مسئول بیش از نیمی از بدخیمی های قفقاز هستند و صنعت برنزه کننده را عامل کم اهمیت جلوه دادن خطر می دانند.

حتی کسانی که دلارهای تحقیقاتی از صنعت برنزه کردن را می پذیرند ، اذعان دارند که قرار گرفتن بیش از حد در معرض آفتاب می تواند خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش دهد ، اما با اعتدال ، از “قرار گرفتن در معرض آفتاب معقول” حمایت می کنند و صنعت کرم های ضد آفتاب را به دلیل تورم بیش از حد مقصر می دانند. با این حال ، دشوار است که انگیزه های متخصصان پوست را که اساساً علیه منافع مالی خود بحث می کنند ، نادیده بگیریم ، زیرا سرطان پوست نان و کره آنهاست. نگرانی مطرح شده توسط طرفداران اشعه ماوراء بنفش این است که “تبلیغات ضد آفتاب” ممکن است بیشتر از آنکه مفید باشد ، ضرر داشته باشد ، به مطالعاتی مانند این از سوئد اشاره کرد که نشان داد افرادی که مبتلا به سرطان پوست تشخیص داده شده اند بیشتر عمر می کنند و کمتر دچار حملات قلبی و شکستگی لگن می شوند. جای تعجب نیست که رسانه ها این را دوست داشتند و تیترهایی مانند “حمام آفتاب بیشتر عمر می کنند” منتشر کردند. فقط قرار گرفتن در معرض UV طبیعی با کاهش مرگ و میر همراه بود. قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش مصنوعی ، مانند تخت های برنزه ، با افزایش مرگ و میر همراه بود. این احتمالاً هیچ ربطی به ویتامین D ندارد. پس چرا کسانی که به اندازه کافی بیرون می دوند تا به سرطان پوست مبتلا شوند عمر طولانی تری دارند؟ شاید به این دلیل است که آنها هستند دویدن اطراف بیرون ورزش بیشتر ممکن است توضیح دهد که چرا آنها بیشتر عمر می کنند. و در ایالات متحده ، قرار گرفتن بیشتر در معرض اشعه ماوراء بنفش با طول عمر کوتاه تر و نه بیشتر همراه بود.

مطالعات مدل سازی وجود دارد که نشان می دهد حداقل 50،000 مرگ ناشی از سرطان در ایالات متحده می تواند ناشی از سطوح پایین ویتامین D باشد که با قرار گرفتن بیشتر در معرض نور خورشید و جلوگیری از مرگ 12000 آمریکایی بر اثر سرطان پوست قابل اجتناب است. بنابراین ، به طور متعادل ، مزایا از خطرات آن بیشتر است – اما ، باز هم ، چرا وقتی می توانیم تمام ویتامین D مورد نیاز خود را از مکمل ها دریافت کنیم ، اصلا ریسک را بپذیریم؟ در واقع ، آنها این تخمین ها را در مورد ویتامین D برای جلوگیری از سرطان های داخلی از کجا دریافت کردند؟ از مطالعات مداخله ای که شامل دادن مکمل های ویتامین D به افراد ، عدم قرار گرفتن آنها در معرض اشعه ماوراء بنفش است. بنابراین ، پس از همه بحث چندان جنجالی نیست. “در اصل ، این مساله به عنوان نیاز به انتخاب بین دو شر کوچک تر مطرح می شود: سرطان پوست … در مقابل سرطان اندام های داخلی مختلف و/یا لیست طولانی بیماری های دیگر” ناشی از کمبود ویتامین D. چارچوب این واقعیت را که راه سوم وجود دارد نادیده می گیرد. هنگامی که ما در حال تکامل بودیم ، آنقدر عمر نکردیم که نگران سرطان پوست باشیم و ویتامین D در فروشگاه گوشه ای موجود نبود.

اگر می خواهیم فقط جذاب تر به نظر برسیم ، خوردن میوه و سبزیجات بیشتر چطور؟ هنگامی که مدل های کلم پیچ بالا در برابر مدل های با اشعه ماوراء بنفش بالا قرار گرفتند ، درخشش طلایی از مواد مغذی گیاهی کاروتنوئید برنده شد و همین نتیجه در چهره های قفقازی ، آسیایی و آفریقایی آمریکایی نیز به دست آمد. بنابراین ، آیا می توانم راهرویی را برای بدست آوردن یک برنزه سالم و… ژرین پیشنهاد کنم؟


این خلاصه چیزی است که 15،950 مطالعه اخیر در مورد ویتامین D به درک ما افزوده است. مگر اینکه چیزی به خصوص پیشگامانه ظاهر شود ، می توانید انتظار بروزرسانی بعدی را در سال 2021 داشته باشید. اگر پنج ویدیوی اول این مجموعه را از دست دادید ، به موارد زیر مراجعه کنید:

من همچنین ویتامین D را در ارتباط با بیماریهای خاص بررسی می کنم:

جذابیت فیزیکی ناشی از رسوب کاروتنوئید در پوست است. برای ملاحظه مطالب بیشتر در این مورد ، مراجعه کنید:

در سلامتی ،
مایکل گرگر ، دکتر

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید ، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده و سالانه من را مشاهده کنید:دیدگاهتان را بنویسید