آیا روغن کشیدن به پلاک دندان کمک می کند یا التهاب لثه؟


روغن کشیدن به صورت دهان به دهان با دهانشویه کلرهگزیدین برای اقدامات بهداشت دهان و دندان مورد آزمایش قرار می گیرد.

خطرات و مزایای بالقوه روش باستانی نفت کشیدن ، که در آن نفت وجود دارد ، چیست فحش داد یا به مدت 15 دقیقه بین دندانها “کشیده شده” و سپس تف کرده است؟ ادعاهای وحشی و غیرقابل اثبات به صورت آنلاین و حتی در ادبیات پزشکی از جمله موارد زیر وجود دارد مجله دندانپزشکی بریتانیابه من می توانم نفت کشیدن را باور کنم است ورزش خوبی برای ماهیچه های زبان و گونه است ، اما به نظر می رسد کمی دیوانه به نظر برسد که “این سلول ها ، بافت ها و همه اندام ها را به طور همزمان درمان می کند.” در مورد زبان گونه صحبت کنید!

یک پاسخ دهنده در مجله دندانپزشکی بریتانیا بیان “خواندن” روغن اطراف دهان “می تواند” به طور م …ثری مننژیت ، ناراحتی های قلبی و کلیوی ، اختلالات هورمونی زنان و بیماری های مزمن مانند سرطان ، ایدز و غیره را درمان کند. “مطمئناً ممکن است روغن کشیدن در به طریقی ، اما برای ورود به پزشکی مبتنی بر شواهد ، ما به چیزی کمی نیاز داریم به نام شواهد و مدارک “بدون این که تحت تأثیر آثار واهی قرار گرفته توسط مدافعان آنها قرار بگیرند.” این امر به ویژه در مورد سایر پاسخ دهندگان اهمیت دارد به اشتراک گذاشته شد تجربه آنها از یک مورد التهاب لثه شدید که بدتر شد بعد از کشیدن روغن با این حال ، پس از متوقف شدن کشیدن روغن ، التهاب لثه او بهتر شد. محققان احساس کردند مقداری از روغن زیر لثه هایش گیر کرده و وضعیت او را بدتر کرده است. صرفنظر از این موضوع ، شاید مردم تا زمانی که ما شواهدی در دست نداریم ، از کشیدن نفت خودداری کنند.

خوشبختانه ، همانطور که در ویدیوی خود بحث کردم فواید روغن کشیدن برای پلاک و التهاب لثه، مرکز پزشکی مبتنی بر شواهد در آکسفورد اخیراً تدوین شده همه آزمایشات کنترل شده کنترل شده؟ چرا داشتن گروه های کنترل برای مطالعات بسیار مهم است؟ بدون گروه كنترل كه بتواند يافته ها را با هم مقايسه كند ، ممكن است مواردي كه گزارش شده است كاهش ژنژيويت و پلاك هاي همراه با كشيدن روغن به دليل اين واقعيت باشد كه افراد تحت نظر دندانپزشكان از روي شانه خود نگاه كرده و با معاينه هاي مكرر مواجه شده اند. بازی مسواک زدن و استفاده از نخ دندان را به تازگی بالا برده اند.

در 1:52 در من ویدیو، من نوع مطالعه مورد نیاز خود را ارائه می دهم. محققان مشاهده شده قبل و بعد از آن در گروه کنترل تغییری ایجاد نشد ، اما نمرات پلاک و التهاب لثه در گروه روغن کشی کاهش یافت. این بیشتر شبیه آن است! خوب ، به نظر می رسد که اثری وجود دارد ، اما این نمرات به چه معناست؟ هنگامی که یک داروی جدید را آزمایش می کنید ، فقط نشان دادن اثر آن بهتر از هیچ چیز یا بهتر از یک قرص قند کافی نیست. در حالت ایده آل ، شما می خواهید بدانید که آیا داروی جدید بهتر از بهترین داروی فعلی برای همان بیماری عمل می کند یا خیر. در غیر این صورت ، یک درمان جدید چه فایده ای دارد؟ به همین دلیل است که شرکت های دارویی اغلب مجبور می شوند از به اصطلاح داروهای کنترل فعال استفاده کنند و به جای مقایسه داروی خود با دارونما ، رو در رو با داروی اصلی مقایسه کنند. در تحقیقی که من فقط به آن اشاره کردم ، کشش روغن با هیچ کاری مقایسه نشد. در مورد نفت کشیدن چطور؟ مقایسه شده به کلرهگزیدین؟

کلرهگزیدین یک ماده شیمیایی ضد عفونی کننده است که در دهانشویه دارویی مورد استفاده قرار می گیرد و به عنوان “استاندارد طلایی” در مبارزه با پلاک ، حفره ها و التهاب لثه شناخته می شود. در مورد نبرد تن به تن صحبت کنید! وقتی محققان در مورد کشش روغن در برابر کلرهگزیدین تحقیق کردند و توانایی هر درمان را اندازه گیری کردند پایین تر تعداد باکتری های تولید کننده حفره بر روی دندان افراد؟ همانطور که در ساعت 3:07 در من مشاهده می کنید ویدیو، محققان دریافتند که کلرهگزیدین سریعتر عمل می کند و در نتیجه تنها در 24 ساعت پلاک کاهش می یابد ، در حالی که یک هفته طول کشید تا روغن شروع به کار کرد. هرچند تا دو هفته دیگر ممکن است روغن کشیده شود پایان به همان اندازه که استاندارد طلا م eثر است ، همانطور که در ساعت 3:18 در نسخه من مشاهده می کنید ویدیوبه در واقع ، به نظر می رسید آنها آنقدر شبیه به هم کار می کردند که شکاک در من تعجب کرد ، یک لحظه صبر کن. شاید فقط حرکت فیزیکی شنا کردن است که پلاک را مختل می کند؟

اگر فقط محققان چنین می کردند مشمول گروه سوم که با آب ساده شنا کردند. انجام دادند! و؟ شستشو با آب هیچ تاثیری نداشت.

حالا دقیقاً منصفانه نبود. محققان گروه روغن کش را به مدت ده دقیقه تکان دادند ، در حالی که دو گروه دیگر فقط یک دقیقه شنا کردند. بنابراین ، برای همه آنچه می دانیم ، دوبار آب دادن به مدت ده دقیقه به اندازه روغن زدن با روغن مفید است.

علاوه بر این ، می توان به این موضوع نگاه کرد و استدلال کرد که کلرهگزیدین واقعاً ده برابر روغن بهتر عمل می کند ، زیرا در یک دهم زمان همان اثر را دارد. کلرهگزیدین دارد هر چند عوارض جانبی در واقع ، عوارض جانبی بالقوه جدی دارد ، مانند رسوب زدایی دردناک ، به معنای لایه برداری از مخاط در دهان شما ، و همچنین تغییر رنگ دندان ها یا زبان ، که می توانید در 4:11 در مقاله من مشاهده کنید. ویدیو (اما هشدار داده شود زیرا آنها دیدنی نیستند).

بنابراین ، “نفت کشیدن دارد مزایای خاصی نسبت به دهانشویه های تجاری موجود مانند غیر شیمیایی ، غیر الکلی ، کم هزینه و بدون رنگ آمیزی ، اما اثربخشی…[is] غیر واضح.” صبر کن. ثابت شده است که کشش نفت به میزان قابل توجهی افزایش یافته است رها کردن تعداد باکتری های ایجاد کننده حفره روی دندان ها. بله ، اما آیا این به حفره های واقعی کمتری تبدیل می شود ، چیزی که ما واقعاً به آن اهمیت می دهیم؟ مطالعه نشده است. محققان انجام دادند جفت کردن با این حال ، روغن در برابر کلرهگزیدین در برابر پلاک و التهاب لثه کشیده می شود ، و مشخص شد که هر دو به میزان مشابهی می توانند کمک کنند. و ، التهاب لثه ناشی از پلاک ، پیش بینی کننده معقولی برای سلامت دندان های آینده است ، بنابراین توضیح دادن نتیجه گیری مرکز پزشکی مبتنی بر شواهد آکسفورد که در واقع ، “روغن کشیدن ممکن است اثرات مفیدی داشته باشد” بر سلامت دهان و دندان.

غذاهای کلیدی

  • گفته می شود که روش قدیمی روغن کشیدن ، کشیدن یا “کشیدن” روغن خوراکی بین دندان ها قبل از بیرون انداختن آن ، درمانی م effectiveثر برای مننژیت ، ناراحتی های قلبی و کلیوی و بیماری های مزمن مانند سرطان و ایدز است. شواهد و مدارک.
  • کلرهگزیدین ، ​​یک ماده شیمیایی ضد عفونی کننده که در دهانشویه های دارویی استفاده می شود ، استاندارد طلایی در مبارزه با پلاک ، حفره ها و التهاب لثه محسوب می شود ، اما عوارض جانبی بالقوه ای جدی دارد ، از جمله لایه برداری دردناک مخاط مخاط دهان.
  • وقتی روغن کشیدن رو در رو با کلرهگزیدین قرار گرفت ، محققان دریافتند اگرچه کلرهگزیدین در کاهش پلاک سریعتر از روغن کشیدن عمل می کند ، اما تا دو هفته ، روغن کشیدن ممکن است به اندازه مواد شیمیایی ضد عفونی کننده مثر باشد.
  • عمل جابجایی به تنهایی ممکن است باعث ایجاد پلاک شود ، اما گروه روغن کش ده دقیقه در مقایسه با گروه کلرهگزیدین و آب فقط ده دقیقه شنا کرد ، بنابراین نمی توانیم به طور قطعی بدانیم که ده دقیقه با آب معمولی شنا می کنیم. ممکن است به اندازه شستشو با روغن مثر باشد.
  • برخلاف کلرهگزیدین ، ​​روغن کشیدن عاری از مواد شیمیایی و الکل و همچنین هزینه کمتری دارد و به نظر می رسد که به عنوان ضد عفونی کننده در برابر پلاک و التهاب لثه مlyثر است.

این مقاله در مورد دومین ویدئو در یک سری چهار قسمتی در مورد روغن کشیدن بحث می کند. اگر اولین ویدیو را از دست داده اید ، ببینید آیا روغن کشیدن به سرطان کمک می کند؟به

روغن کشیدن برای سفید کردن دندان ها و بوی بد دهان آزمایش شده است سومین مجموعه است

انجام میدهم نه روغن کشیدن را توصیه کنید و توضیح دهید که چرا در فیلم نهایی این سری ، خطرات خروج نفتبه

برای راهنمایی های دیگر در مورد سلامت دهان و دندان ، به موارد زیر مراجعه کنید:


در سلامتی ،

مایکل گرگر ، دکتر

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید ، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده من را تماشا کنید:دیدگاهتان را بنویسید