آیا زردچوبه می تواند به آلزایمر کمک کند؟


زردچوبه ادویه ای ممکن است از بیماری آلزایمر جلوگیری کند (نگاه کنید به جلوگیری از آلزایمر با زردچوبه) ، اما درمان آلزایمر با زردچوبه چگونه است؟ یک سری مورد هیجان انگیز در سال 2012 منتشر شد (برجسته در فیلم من ، درمان آلزایمر با زردچوبه): سه بیمار آلزایمر با زردچوبه تحت درمان قرار گرفتند و علائم آنها بهبود یافت.

در مورد شماره یک ، یک پیرزن 83 ساله حافظه خود را از دست داد و احساس بی نظمی کرد. او در مراقبت از خود با مشکل روبرو شد ، بی هدف سرگردان شد و دچار بی اختیاری شد. اما بعد از خوردن یک قاشق چایخوری زردچوبه در روز ، تحریک ، بی تفاوتی ، اضطراب و تحریک پذیری او برطرف شد و کمتر تصادف کرد. علاوه بر این ، او دوباره شروع به خندیدن ، دوباره خواندن و دوباره بافتن کرد. پس از مصرف زردچوبه برای بیش از یک سال ، او خانواده خود را شناخت و اکنون زندگی مسالمت آمیزی را بدون علائم رفتاری یا روانی قابل توجه زوال عقل دارد.

مورد شماره دو مشابه بود ، اما با علائم اضافی توهم ، هذیان و افسردگی ، که با زردچوبه برطرف شد. او دوباره خانواده اش را شناخت و اکنون با آرامش و آرامش زندگی می کند. و مورد سوم ، مشابه آن ، شامل بهبود در شناخت بود.

محققان به این نتیجه رسیدند که این اولین نمایش زردچوبه به عنوان “دارویی” م effectiveثر و ایمن برای درمان علائم رفتاری و روانی زوال عقل در بیماران آلزایمر است. آنها آن را دارو می نامند ، اما این فقط ادویه ای است که می توانید در هر خواربار فروشی قدم بزنید و با چند دلار بخرید. آنها روزانه یک قاشق چایخوری به مردم می دادند که حدود 15 سنت است.

دو آزمایش با استفاده از کورکومین مکمل اما به جای زردچوبه ، نتوانست فایده ای را نشان دهد. کورکومین تنها یکی از صدها ماده شیمیایی گیاهی است که در زردچوبه یافت می شود. تا 40 برابر دوز به شکل قرص متمرکز شده است ، هیچ شواهدی مبنی بر اثربخشی یافت نشد. چرا آنها همان نتایج شگفت انگیزی را که در سه گزارش مورد مشاهده کردیم ، به دست نیاوردند؟ خوب ، ممکن است این سه مورد کاملاً سوزش بوده باشد ، اما از طرف دیگر ، زردچوبه ، کل غذا ، ممکن است از مجموع قسمت های آن بیشتر باشد.

فهرستی طولانی از ترکیباتی وجود دارد که از زردچوبه جدا شده اند و این احتمال وجود دارد که هر جزء نقش متمایزی در مفید بودن آن در برابر بیماری آلزایمر ایفا کند. از این رو ، محققان پیشنهاد کردند که ترکیبی از ترکیبات ممکن است زردچوبه را در ارزش دارویی آن بهتر از کورکومین به تنهایی نشان دهد. اما چرا وقتی مادر طبیعت این کار را با زردچوبه برای ما انجام داده است ، مقداری مخلوط مصنوعی درست کنیم؟ زیرا نمی توانید ادویه را ثبت کنید. و اگر نمی توانید آن را ثبت کنید ، چگونه می خواهید بیش از 15 سنت هزینه کنید؟

من قبلاً در ویدیوی خود به موضوع خارق العاده ثبت اختراع داروهای گیاهی طبیعی پرداخته ام: گیاهان به عنوان مالکیت معنوی – آشکارا اشتباه است؟

کل موضوع بزرگتر از مجموع قسمت های آن موضوعی است که بارها و بارها مطرح می شود:

زردچوبه ادویه ای ارزان و به راحتی در دسترس دیگر چه کاری می تواند انجام دهد؟ ممکن است به مبارزه با آرتروز کمک کند (زردچوبه کورکومین و آرتریت روماتوئید و زردچوبه کورکومین و آرتروز) و سرطان:

اما برای همه مناسب نیست: چه کسانی نباید کورکومین یا زردچوبه مصرف کنند؟دیدگاهتان را بنویسید