آیا شیرین کننده های مصنوعی فایده ای دارند؟


مطالعه محققان اروپایی به این نتیجه رسید که شیرین کننده های مصنوعی (بدون قند) هستند [NSS] فواید خاصی برای سلامتی نداشت.

به نظر می رسد اکثر نتایج بهداشتی بین گروه های در معرض NSS و گروه های فاش نشده تفاوت ندارند. از معدود مطالعات شناسایی شده برای هر نتیجه ، اکثر آنها تعداد کمی شرکت کننده داشتند ، کوتاه مدت بودند و کیفیت روش شناسی و گزارش آنها محدود بود. بنابراین ، اعتماد به نتایج گزارش شده محدود است.

با این حال ، سرمقاله همراه توسط Vasanti Malik نتیجه می گیرد:

بر اساس شواهد موجود از جمله مطالعات کوهورت طولانی مدت با اندازه گیری های مکرر و آزمایشات با کیفیت بالا با مقایسه کننده های کالری ، استفاده از NSS به عنوان جایگزین قندهای رایگان (به ویژه در نوشیدنی های شیرین شده با قند) می تواند یک استراتژی مفید برای کاهش خطرات قلبی – عروقی در بین مصرف کنندگان سنگین باشد. هدف نهایی تغییر آب یا سایر نوشیدنی های سالم است.

بر این اساس ، شورای کنترل کالری ، گروه تجاری که نماینده سازندگان شیرین کننده های مصنوعی است ، با صدور بیانیه ای این مطالعه را رد کرد:

در راستای نتیجه گیری های انجام شده توسط دکتر مالک ، شورای کنترل کالری موافق است که بالاترین کیفیت علم از LNCS پشتیبانی می کند [low- and no-calorie sweeteners] می تواند به عنوان بخشی از رژیم متعادل مصرف شود و می تواند با مدیریت وزن بدن و کاهش کالری دریافتی ، به کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی کمک کند.

با توجه به ایمنی و مزایای اثبات شده LNCS ، مصرف کنندگان باید همچنان اطمینان داشته باشند که این مواد را به عنوان بخشی از رژیم غذایی سالم در نظر بگیرند.

به “می توانید” و “می توانید” مشروط توجه کنید. شیرین کننده های مصنوعی ممکن است کمک کنند ، اما نمی توانید برای معجزه روی آنها حساب کنید.

  • اشتراک گذاری
  • توییت
  • پست الکترونیک
  • اشتراک گذاریدیدگاهتان را بنویسید