آیا مزایای غذاهای ارگانیک کم ارزش یا بیش از حد است؟


سموم دفع آفات به مدت 25 سال در زمره عوامل سرطان زای طبقه بندی شده اند. آفت کش های مختلف با انواع مختلف مکانیسم ها از جمله آسیب های ژنتیکی – ضربه مستقیم به DNA یا کروموزوم های ما – و اصلاح اپی ژنتیکی ، تغییراتی در نحوه بیان ژن ها ، با سرطان های مختلف در ارتباط هستند. این اثرات در کارگرانی که سم پاشی می کنند ثبت شده است ، اما قرار گرفتن در معرض بقایای آفت کش هایی که روی غذا باقی می مانند بسیار کمتر است.

اخیراً ، نرخ بالای سرطان در افرادی که در مناطقی زندگی می کنند که سموم دفع آفات به شدت سم پاشی می شوند نیز مشاهده شده است ، اما غذایی که از فروشگاه می خریم چطور؟ میوه ها و سبزیجات ارگانیک آفت کش های کمتری دارند ، اما حتی میزان محصولات معمولی به طور کلی بسیار کمتر از حد قابل قبول است. هنوز هم در مورد ایمنی برخی از سموم دفع آفات حتی تحت محدودیت های قانونی ، بحث وجود دارد ، اما با توجه به اثرات اضافی احتمالی مخلوط آفت کش هایی که در معرض آن هستیم. در فرآیند تأیید سموم دفع آفات نیز محصولات تجزیه سمی مانند دیوکسین ها که می توانند پس از انتشار سموم دفع آفات در محیط ایجاد شوند ، در نظر گرفته نمی شود.

کادمیوم مسئله دیگری است. در بزرگترین بررسی تا به امروز ، شامل صدها مطالعه ، نه تنها غذاهای ارگانیک دارای مواد مغذی گیاهی آنتی اکسیدان بیشتری بودند ، بلکه غلظت کمتری از کادمیوم داشتند. کادمیوم یکی از سه فلز سنگین بسیار سمی (به همراه سرب و جیوه) است که در منابع غذایی یافت می شود. کادمیوم در بدن تجمع می یابد. بنابراین ، ما باید سعی کنیم مصرف را تا حد ممکن پایین نگه داریم. محصولات ارگانیک فقط حدود نیمی از کادمیوم دارند که تصور می شود از کودهای فسفاته ای که به محصولات معمولی اضافه می شوند ، ناشی می شود.

البته همه غذاهای ارگانیک سالم نیستند. ارزش صنایع غذایی ارگانیک در حال حاضر ده ها میلیارد دلار ارزش دارد و آنها فقط با فروش هویج به این روش دست نیافتند. اکنون می توانیم چیپس سیب زمینی بدون آفت کش و لوبیای ژله ای ارگانیک بخریم. غذاهای ارگانیک می توانند حتی بدتر باشند زیرا ، برای مثال ، مردم به اشتباه در مورد کوکی های اورئو ارگانیک کالری کمتری نسبت به اورئوس های معمولی قضاوت می کنند و بنابراین ممکن است بیشتر بخورند. کنار گذاشتن ورزش زمانی قابل قبول تر تلقی می شد که فرد تازه یک دسر ارگانیک را انتخاب کرده باشد نه یک دسر معمولی. در حقیقت ، نرمش نسبت به ترک ورزش پس از انتخاب یک دسر ارگانیک کمی بیشتر از خوردن هیچ نوع دسر بود – کوکی های ارگانیک به طور م asثر در نظر گرفته شدند. منفی کالری! فست فودهای ارگانیک هنوز هم غذاهای ناخواسته هستند.

مردم نه تنها تمایل دارند که مزایای غذایی غذاهای ارگانیک را بیش از حد ارزیابی کنند ، بلکه خطرات آفت کش ها را نیز بیش از حد ارزیابی می کنند. مردم تصور می کنند به همان اندازه که مردم در ایالات متحده بر اثر تصادفات رانندگی جان خود را از دست می دهند ، از باقی مانده آفت کش ها در غذاهای معمولی جان خود را از دست می دهند. نظرسنجی ها نشان داده است که خریداران مواد غذایی ارگانیک ممکن است فکر کنند خوردن محصولات معمولی به اندازه کشیدن یک پاکت سیگار بد است. این نوع تفکر خطرناک است زیرا می تواند به طور بالقوه منجر به کاهش مصرف کلی میوه و سبزی شود.

اگر فقط نیمی از جمعیت ایالات متحده مصرف میوه و سبزیجات را در یک وعده در روز افزایش دهند ، برآورد می شود که سالانه از 20000 مورد سرطان جلوگیری شود. این میزان قدرت تولید ممکن است باشد. اما از آنجا که این مدل از میوه ها و سبزیجات معمولی استفاده می کرد ، بار آفت کش ها از میوه ها و سبزیجات اضافی ممکن است منجر به 10 مورد سرطان دیگر شود. به طور کلی ، اگر نیمی از ما یک وعده دیگر بخوریم ، سالانه از 19،990 مورد سرطان جلوگیری می کنیم.

اکنون ، این مقاله ای بود که توسط دانشمندان اجاره ای تأمین شده و توسط اتحادیه برای غذا و کشاورزی هزینه شده بود ، که مجموعه ای از تولید کنندگان محصولات معمولی است. بنابراین ، آنها احتمالاً مزایا را بزرگنمایی کرده و خطرات را به حداقل رسانده اند ، اما من فکر می کنم نتیجه نهایی سالم است. ما از خوردن میوه ها و سبزیجات معمولی که بسیار بیشتر از هرگونه خطر کوچک ناشی از سموم دفع آفات است ، سود فوق العاده ای می بریم. چرا بدون ریسک از مزایای آن استفاده نکنید و محصولات ارگانیک را انتخاب نکنید؟ عالی! اما ما هرگز نباید اجازه دهیم نگرانی در مورد آفت کش ها مانع از آن شود که صورتمان را تا حد ممکن از میوه و سبزیجات پر کنیم.

ویدیوی من، آیا مزایای غذاهای ارگانیک کم ارزش یا بیش از حد است؟، آخرین قسمت از سری 5 قسمتی در زمینه مواد آلی بود. چهار ویدئوی اول عبارتند از:

من قبلاً در مورد رژیم کادمیوم در رژیم غذایی خود صحبت کرده بودم کادمیوم و سرطان: غذاهای گیاهی در مقابل حیوانات و باروری و رژیم غذایی مردانبه فلزات سنگین در غذاهای دریایی و گوشت های اندام متراکم یافت می شوند ، اما در برخی موارد نیز یافت می شوند مکمل و پروتئین پودرهابه

در سلامتی ،

مایکل گرگر ، دکتر

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید ، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده و سالانه من را مشاهده کنید:دیدگاهتان را بنویسید