آیا واقعا جو دوسر فاقد گلوتن است؟ موضوع تضاد منافع است؟


جو دوسر معمولاً حاوی گلوتن نیست ، پروتئینی که در افراد مبتلا به بیماری سلیاک علائم سمی ایجاد می کند. با این حال ، آنها حاوی پروتئینی هستند که ممکن است برخی از افراد را مبتلا به این بیماری کند ، اما مشکل واقعی این است که آنها اغلب در مکانهایی تولید می شوند که محصولات حاوی گندم یا سایر غلات دارای گلوتن را نیز تولید می کنند.

بنابراین ، من علاقه مند بودم ایمیل زیر را از استفانی لاورون دریافت کنم ، که خود را فردی مبتلا به بیماری سلیاک توصیف می کند. به درخواست من ، او اجازه چاپ مجدد آنچه برای من فرستاده بود را داد.

او پیوند تفسیر منتشرشده ، مصرف جو دوسر توسط بیماران مبتلا به سلیاک را برای من ارسال کرد: بسته به خلوص جو دوسر ، نتایج از مضر تا مفید است.

در پایان ، نویسندگان توضیح می دهند که جو دوسر می تواند برای افراد مبتلا به بیماری سلیاک مفید باشد یا به آنها آسیب برساند ، اما این را می گویند

نتیجه بستگی به خلوص جو دوسر مصرف شده دارد. ..با وجود این ، افزودن جو دوسر GF محسوب می شود [gluten-free] با این استانداردهای جدید بالا برای CD [Celiac Disease] رژیم های بیمار ، ممکن است با خیال راحت از گزینه های رژیم غذایی وسیع تری استفاده کرده و منجر به بهبود GFD شود [gluten-free diet] پایبندی و کیفیت زندگی ، در حالی که کمبودهای تغذیه ای را تقویت کرده و به طور بالقوه به سلامت قلب کمک می کند.

در تقدیر نویسندگان آمده است:

هر دو نویسنده کارمند حقوق شرکت PepsiCo یا Quaker Foods and Snacks (QFS) ، زیرمجموعه PepsiCo Inc هستند که این تحقیق را تأمین مالی کرده اند. QFS علاقه تجاری به غذاهای بدون گلوتن دارد. نظرات بیان شده در این نسخه از دیدگاه نویسندگان است و لزوما منعکس کننده موقعیت یا سیاست PepsiCo Inc.

خانم لاورونه می نویسد (برای تأکید تعدادی ویرایش سبک انجام داده ام):

جو بدون گلوتن در جامعه بیماری سلیاک بحث برانگیز است. یک سوال از واکنش متقابل بالقوه به پروتئین های موجود در جو وجود دارد که با میزان بالای آلودگی متقابل جو دوسر با دانه های حاوی گلوتن پیچیده تر می شود.

دو دسته جو دوسر بدون گلوتن در حال حاضر در ایالات متحده به فروش می رسد: پروتکل خلوص و طبقه بندی مکانیکی/نوری. پروتکل خلوص به طور کلی جو دو سر بدون مصرف گلوتن در مزرعه به فروشگاه در نظر گرفته می شود مکانیکی/نوری مرتب سازی شامل حذف دانه های حاوی گلوتن در مرحله پردازش است.

جو دوسر بدون گلوتن Quaker Oats به صورت مکانیکی/نوری طبقه بندی می شود (Quaker چگونه جو بدون گلوتن می سازد؟).

بدیهی است که برای Quaker Oats مفید است اگر:

(1) مصرف ایمن جو دوسر GF توسط افراد مبتلا به بیماری سلیاک به سادگی به آزمایش گلوتن بستگی دارد و

(2) تست جو دو سر مکانیکی/نوری برای 20+ پی پی ام گلوتن کمتر از پروتئین خالص با جو دوسر مثبت است ، همانطور که در ستون پایانی جدول در صفحه دوم دلالت دارد. [of the Quaker Oats document]به

غلات Quaker Oat ممکن است فاقد گلوتن باشند. بیایید امیدوار باشیم.

عدم تحمل گلوتن ممکن است بحث برانگیز باشد – آیا افرادی که فکر می کنند نسبت به گلوتن بی تحمل هستند ، واقعاً با آن مشکل دارند؟ – اما برای افراد مبتلا به بیماری سلیاک هیچ بحثی وجود ندارد. چنین افرادی باید از گلوتن اجتناب کنند. تمام نقطه.

آنچه برای من پرچم قرمز ایجاد می کند بیانیه وب سایت است ، “مانند همیشه ، ایمنی مشتریان ما اولویت اول ما است.”

چرا پرچم قرمز؟ این چیزی است که همه آنها می گویند.

همانطور که استفانی لاورونه فهمید ، این مثال نگران کننده دیگری از مسائلی است که از تحقیقات و در این مورد نظرات سرمایه گذاری شده توسط صنعت بوجود می آید.

خریدار مراقب باشید

  • اشتراک گذاری
  • توییت
  • پست الکترونیک
  • اشتراک گذاری



دیدگاهتان را بنویسید