آیا پلاستیک های بدون BPA مانند Tritan بی خطر هستند؟


آیا پلاستیک های بدون BPA مانند تریتان ، اثرات مخل هورمون های انسانی را دارند؟ و BPS و BPF چطور؟

مطالعات اخیر انسانی نشان دادن این که قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی BPA پلاستیکی ممکن است با ناباروری ، سقط جنین ، زایمان زودرس ، کاهش عملکرد جنسی مردان ، تخمدان پلی کیستیک ، تغییر تیروئید و عملکرد سیستم ایمنی ، دیابت ، بیماری های قلبی و غیره مرتبط باشد. هنوز، “[a]s اخیراً در مارس 2012 ، FDA اظهار داشت سطوح پایین BPA در غذا بی خطر تلقی می شود. ” با این حال ، تنها چند ماه بعد ، به اعتبار خود ، آژانس استفاده از پلاستیک BPA در بطری های بچه و لیوان های شیرین را ممنوع کرد. نهادهای نظارتی در مقابل صنعت ایستادگی می کنند؟ شاید نباید اینقدر بدبین باشم! اما ، صبر کن ممنوعیت در دستور از صنعت پلاستیک قبلاً استفاده از BPA در بطری های کودک متوقف شده بود ، بنابراین ایده آنها این بود که آن را ممنوع کنند.

صنعت داشت عوض شد از BPA تا ترکیبات مشابه مانند BPF و BPS. بنابراین ، رژیم های غذایی ما در حال حاضر شامل همه چیز از BPA تا BPZ و اکثریت ماست دارند این مواد شیمیایی جدید در بدن ما نیز وجود دارد. آیا آنها ایمن تر هستند؟

همانطور که در ویدیوی خود بحث کردم آیا جایگزین های بدون BPA ایمن هستند؟، بر اساس شباهت های ساختار شیمیایی آنها ، همه آنها هستند پیش بینی کرد بر تولید تستوسترون و فعالیت گیرنده های استروژن تأثیر می گذارد ، همانطور که در 1:40 در مقاله من مشاهده می کنید ویدیوبه با این حال ، آنها اخیراً مورد آزمایش قرار گرفتند.

همانطور که در 1:50 در من مشاهده می کنید ویدیو، ما BPA را به طور قابل توجهی می شناسیم سرکوب می کند تولید تستوسترون ، و از “اولین گزارشی که BPS و BPF اثرات نامطلوب را بر عملکرد فیزیولوژیکی در انسان توصیف می کند” ، می دانیم که این ترکیبات نیز چنین می کنند. خوب، نوعبه آزمایشات روی بیضه های جنین سقط شده انسان انجام شد. اما ، نکته نهایی این است که به نظر می رسد BPS و BPF دارای “اثرات ضد آندروژنیک ضد هورمون مردانه مشابه BPA” هستند. بنابراین وقتی مطمئن هستید که نباید نگران باشید زیرا برگه فروش شما فاقد BPA است ، کاغذ حرارتی ممکن است به جای آن BPS داشته باشد. علاوه بر این ، رسیدهای BPS ممکن است حاوی تا 40 درصد BPS بیشتر از آنچه حاوی BPA بودند. بنابراین بدون BPA می تواند حتی بدتر باشد. در واقع ، همه محصولات جایگزین BPA تا به امروز آزمایش شده اند منتشر شد “مواد شیمیایی دارای قابلیت تشخیص EA قابل اعتماد” ، فعالیت استروژنیک.

این شامل می شود تریتان ، که به طور خاص به عنوان فاقد استروژن در بازار عرضه می شود. همانطور که در ساعت 3:06 در من مشاهده می کنید ویدیوبا این حال ، محققان چکه کرد عصاره تریتان بر روی سلول های سرطانی سینه انسان در یک پتری دیش ، و رشد آنها را تسریع کرد. این اثر استروژنیک با موفقیت توسط یک مسدود کننده استروژن لغو شد ، و تقویت آن یک اثر استروژن بود. در حال حاضر ، رشد سریع سلول های سرطانی از عصاره تریتان پس از قرار گرفتن پلاستیک در شرایط تنش خورشید شبیه سازی شده اتفاق می افتد. فقط یکی از سه محصول Tritan فعالیت استروژن را در حالت بدون استرس نشان داد ، به عنوان مثال هنگامی که در معرض امواج مایکروویو ، گرما یا اشعه ماوراء بنفش قرار نگرفتند. “از آنجایی که هیچ معامله ای با خطر دیگری برای سلامتی انجام نمی شود ، ما باید فوراً بر ارزیابی خطرات سلامتی انسان جایگزین های BPA تمرکز کنیم.”

در این بین ، گام هایی وجود دارد که می توانیم برداریم حد قرار گرفتن در معرض ما ما می توانیم استفاده از پلاستیک های پلی کربنات را که معمولاً با کد بازیافت سه یا هفت برچسب گذاری شده اند ، کاهش دهیم و می توانیم غذاهای تازه و یخ زده را بر روی محصولات کنسرو شده ترجیح دهیم ، به ویژه هنگامی که صحبت از ماهی تن و سوپ های فشرده می شود. مصرف میوه های کنسرو شده اینطور نیست به نظر می رسد مصرف هفتگی سبزیجات کنسرو شده با افزایش قرار گرفتن در معرض BPA همراه است. اگر از پلاستیک استفاده می کنید ، این کار را نکنید مایکروویو آنها را در ماشین ظرفشویی بگذارید ، آنها را زیر نور آفتاب یا ماشین داغ بگذارید یا هنگامی که خراشیده شد از آنها استفاده کنید. ولی استفاده كردن ظروف شیشه ای ، سرامیکی یا فولاد ضد زنگ احتمالاً بهترین هستند.


برای اطلاعات بیشتر در مورد BPA ، فیلم های من را بررسی کنید:

متأسفانه ، BPA تنها ماده شیمیایی پلاستیک نیست که ممکن است اثرات منفی بر سلامتی داشته باشد. دیدن:

در سلامتی ،

مایکل گرگر ، دکتر

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید ، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده من را تماشا کنید:دیدگاهتان را بنویسید