آیا پنیر بز انتخاب بهتری است؟

پنیر طبیعی از منابع باکیفیت که از شیر خام حیوانات مرتع تولید می شود منبع مهمی از چندین ماده مغذی است. تقریباً به همان اندازه که می توانید تعداد پنیرها را بشمارید وجود دارد و برخی از آنها دارای ویژگی های تغذیه ای بیشتری نسبت به بقیه هستند. اما بیشتر پنیر از شیر گاو تهیه می‌شود و اگر به لاکتوز حساس هستید، می‌تواند مشکل‌ساز باشد. گزینه دیگری وجود دارد که شاید مردم به فکر امتحان کردن آن نبوده اند یا کمی مردد هستند، اما به چند دلیل باید پنیر بز را در نظر گرفت.

۱. منبع بهتر مواد مغذی خاص. مقایسه پنیر بز با پنیر گاوی نسبتاً دشوار است زیرا پنیر دوم از نظر تنوع بسیار متفاوت است. اما در مقایسه با پنیر شیر گاوی مانند چدار، پنیر بز ویتامین D و K، نیاسین و تیامین بیشتری دارد و مقدار مشابهی ویتامین A دارد.

۲. پنیر بز کالری کمتری دارد. باز هم وقتی پنیر چدار را با پنیر بز مقایسه می کنیم، پنیر دومی حدود ۴۰ کالری در هر اونس با کمتر از نیمی از سدیم دارد. همچنین پروتئین کمتری دارد، اما از آنجایی که رژیم غذایی آمریکایی اغلب بیش از مقدار کافی پروتئین دارد که می تواند چیز خوبی باشد.

۳. به احتمال زیاد پنیر بز به صورت ارگانیک رشد می کند. پنیر تولید شده از شیر بز هنوز در بسیاری از مناطق ایالات متحده به عنوان یک بازار خاص در نظر گرفته می شود. از آنجایی که احتمال تولید انبوه آن وجود ندارد، روش های سنتی تولید توسط صنعتگران و پنیرسازان محتمل تر است.

۴. این دکمه متمایز است. پنیر واقعا یکی از آن غذاهای مفرح خدادادی است. مانند قهوه، شراب یا آبجو، غذایی است که پایه کشاورزی دارد و طعم خاک هایی را که بزها از آن مرتع شده اند، خواهد داشت. شراب همچنین طعم منحصر به فرد خود را از تاکستان هایی که انگور تولید می کنند می گیرد. سپس نحوه تولید پنیر و شرایط رسیدن که استفاده می شود طعم و مزه فردی آنها را بیشتر می کند. پنیر واقعی نه تنها سالم است، بلکه یک غذای عالی برای آزمایش و سرگرمی است.

۵. افرادی که عدم تحمل لاکتوز دارند. افرادی که عدم تحمل لاکتوز یا حتی کسانی که به پروتئین شیر حساسیت دارند، ممکن است بتوانند پنیر تولید شده از شیر بز را تحمل کنند. این ترکیب شیمیایی متفاوت از شیر گاو است که هضم آن را برای افرادی که مشکلات معده حساس دارند آسان می کند.

پنیر بزی قطعا با پنیر گاوی متفاوت است و شاید به همین دلیل است که برخی از افراد کمی تمایلی به امتحان کردن آن ندارند. طعمی تارت و خاکی با طعم و عطر متمایز دارد و با افزایش سن قوی‌تر و پررنگ‌تر می‌شود. از مارس تا اکتبر به صورت فصلی تولید می شود و تقریباً همه آنها بیش از چهار ماه سن ندارند. بیشتر پنیر بز در سراسر جهان در فرانسه تولید می شود که معروف ترین آن ها Bucheron، Chabis و Crottin de Chavignol هستند. اما بریتانیای کبیر، اسپانیا و پرتغال، علاوه بر یونان و البته آمریکا نیز مقدار قابل توجهی تولید می کنند.

برای هرکسی که از عدم تحمل لاکتوز رنج می برد، یا فقط می خواهد پنیری با مقدار کمی چربی کمتر داشته باشد، باید با برخی از انواع پنیر بز آزمایش کند. آنها ممکن است متوجه شوند که اگر یک فرصت منصفانه به آنها داده شود، چیزی نسبتاً منحصر به فرد را از دست داده اند. و به هیچ وجه وقتی در حال خرید پنیر هستید، هرگز آن جایگزین های پنیر مانند Velvetta یا پنیر را دریافت نکنید. آنها غذاهای فرآوری شده ای هستند که همیشه باید از آنها اجتناب کرد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر