ائتلاف عربستان سعودی آتش بس الحدیده ۹۶ را نقض کرد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش مهر به نقل از المسیره، منابع یمنی اعلام کردند ائتلاف سعودی آتش بس در غرب استان الحدیده را نقض کرده است.

بر اساس این گزارش، یک منبع در اتاق افسران رابط مدعی شد که ائتلاف سعودی در ۲۴ ساعت گذشته ۹۶ آتش بس در الحدیده را نقض کرده است.

این منبع به تلاش‌ها برای نفوذ و نفوذ به هس و ایجاد میدان‌های نبرد و چهار حمله هواپیماهای بدون سرنشین به عنوان بخشی از این نقض آتش‌بس اشاره کرد.

از دیگر موارد نقض آتش بس در الحدیده توسط ائتلاف عربستان سعودی می توان به ۳۱ بمباران توپخانه ای و ۴۷ تیراندازی با سلاح های دیگر اشاره کرد.

لازم به ذکر است که گروه های یمنی در جریان مذاکرات دسامبر در استکهلم سوئد، توافقنامه آتش بس را در الحدیده امضا کردند. با این حال، نیروهای ائتلاف عربستان سعودی از آن زمان به طور مرتب آتش بس را نقض کرده و غیرنظامیان را در این استان هدف قرار داده اند.

رژیم سعودی بیش از هفت سال است که به همراه تعدادی دیگر از کشورهای عربی مرتبط به یمن حمله کرده است. در جریان این تجاوز هزاران نفر از مردم یمن شهید و مجروح شدند و زیرساخت های این کشور به شدت آسیب دید.