اتحادیه اروپا دوباره روسیه را تحریم خواهد کرد


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، چهار دیپلمات اتحادیه اروپا به پولیتیکو گفتند که کمیسیون اروپا در نظر دارد در روزهای آینده رایزنی هایی را با نمایندگان کشورهای عضو اتحادیه اروپا درباره بسته بعدی تحریم ها علیه روسیه آغاز کند.

به گزارش پولیتیکو، بروکسل تاکنون چندین بسته تحریمی علیه روسیه به بهانه جنگ در اوکراین وضع کرده است.

دیپلمات‌ها به این روزنامه گفته‌اند که کمیسیون اروپا در حال حاضر در حال آماده‌سازی تحریم‌های جدید است و از روز جمعه با سفرای اتحادیه اروپا درباره پیشنهادهای مرتبط با این تحریم‌ها گفتگو خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، این دیپلمات ها همچنین امیدوارند موضوع تعیین سقف قیمت نفت روسیه را که در حال حاضر بین کشورهای «گروه هفت» در حال مذاکره است، بررسی کنند.

ایالات متحده اتحادیه اروپا را تحت فشار قرار داده است تا قبل از اجرایی شدن ممنوعیت اتحادیه اروپا بر واردات نفت روسیه در ماه دسامبر، در سقف قیمت نفت پیشرفت کند.

به گزارش پولیتیکو، از دیگر اقدامات احتمالی روی میز مذاکره اروپا می توان به اضافه شدن افراد جدید به فهرست تحریم ها و ممنوعیت واردات الماس و برخی کالاهای لوکس دیگر از روسیه اشاره کرد.

از زمان آغاز بحران اوکراین، کشورهای غربی به ویژه آمریکا و انگلیس ضمن اعمال تحریم های شدید علیه روسیه، برای کمک های نظامی، تسلیحاتی و مالی همه جانبه به اوکراین روی آورده اند.

به بهانه عملیات روسیه در اوکراین، اتحادیه اروپا از مارس گذشته چندین تحریم علیه مسکو اعمال کرده است.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول توصیه کنید