اتحادیه اروپا ۵۰۰ میلیارد یورو چک نقدی برای اوکراینی ها – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، سایت آمریکایی بلومبرگ روز یکشنبه به نقل از منابع آگاه خود گزارش داد که اتحادیه اروپا قصد دارد ۵۰۰ میلیارد یورو کمک مالی به اوکراین اختصاص دهد.

گویا تخصیص این مبلغ هنگفت با هدف احیای اقتصاد اوکراین صورت گرفته است.

به گفته منابع بلومبرگ، کمیسیون اروپا در حال بررسی گزینه های تامین مالی مانند کمک های بلاعوض و وام برای تخصیص این مبلغ است.

بلومبرگ می گوید این طرح بیش از ۲۰۰۰ صفحه زیرساخت ها، امنیت، آب و هوا، انرژی و برنامه های دیجیتالی را پوشش می دهد.

یک ماه پیش، اورسولا ون در لاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا، یک کنفرانس مطبوعاتی در بروکسل برگزار کرد و اعلام کرد که اتحادیه ۹ میلیارد یورو کمک اضافی برای بهبود اقتصاد اوکراین ارائه خواهد کرد. رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در این زمینه افزود: کمک های اتحادیه اروپا به اوکراین بلافاصله ادامه خواهد داشت; زیرا کیف در خط مقدم از ارزش های اروپایی دفاع می کند!

اورسولا ون در لاین افزود: تلاش می کنیم در مدت کوتاهی منابع مالی لازم را برای اوکراین به دست آوریم. در سال ۲۰۲۲، ما به اوکراین کمک مالی جدید تا سقف ۹ میلیارد یورو ارائه خواهیم کرد.

تلاش های اتحادیه اروپا برای ارائه کمک های نظامی و غیرنظامی به اوکراین در حالی صورت می گیرد که مسکو بارها هشدار داده است که جریان تسلیحات به کی یف به تشدید تنش ها کمک می کند و دستیابی به راه حل دیپلماتیک را دشوار می کند.