اتهامات فساد مالی «میلاد حاتمی»


میلاد حاتمی به اتهام فساد گسترده و اخلال در نظام پولی و ارزی کشور کیفرخواست صادر و به شعبه پانزدهم دادگاه عمومی و انقلاب تهران ارجاع شد.

کیفرخواست میلاد حاتم آبادی فراهان معروف به «میلاد حاتمی» پس از صدور از سوی دادگاه عمومی و انقلاب تهران به شعبه پانزدهم دادگاه عمومی و انقلاب تهران ارجاع شد.

در کیفرخواست علیه میلاد حاتم، پسر محسن، وی به فساد در کشور از طریق گسترش فساد در سطح وسیع و اخلال در نظام پولی و ارزی کشور به مبلغ حداقل بیش از نیم میلیون دلار (۵۵۰۲۹۰ دلار) متهم شده است. و پولشویی به همین میزان مرکز قمار محسوب می شود و به فساد دامن می زند.

لازم به ذکر است در این کیفرخواست نام ۲۱ متهم دیگر نیز ذکر شده است.

گفتنی است، «میلاد حاتمی» که یکی از سازمان‌دهندگان قمار و شرط‌بندی در خارج از کشور بود، در اسفندماه ۱۳۹۷ با صدور اعلان قرمز اینترپل شناسایی، دستگیر و به کشور بازگردانده شد.

متهم با راه‌اندازی سایت‌های قمار و شرط‌بندی و در نتیجه به دست آوردن اموال، سبک زندگی اشرافی و تجملی را در صفحات مجازی تبلیغ می‌کرد و مخاطبان خود را به قمار و شرط‌بندی برای چنین فرصت‌هایی تشویق می‌کرد.

اکثر سایت‌های قمار و شرط‌بندی که توسط شبکه‌ای که میلاد حاتمی در آن عضویت داشته تبلیغ می‌کند، در واقع الگوریتم‌های کلاهبرداری هستند و افرادی که در آن شرکت می‌کنند با روش‌های پیچیده کلاهبرداری مالی می‌کنند.