اثرات بیش از حد آرسنیک در رژیم غذایی


حتی در معرض سطح پایین ، آرسنیک فقط یک سرطان زای کلاس I نیست ، بلکه ممکن است عملکرد سیستم ایمنی بدن ما را نیز مختل کرده و خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و دیابت را افزایش دهد.

وقتی مردم در مورد آرسنیک می شنوند ، آن را یک سم حاد می پندارند و در واقع ، مقدار کمی-صد میلی گرم ، تقریباً یک دهم وزن یک گیره کاغذی-می تواند شما را در یک ساعت بکشد. اما ، همچنین وجود دارد مزمن مسمومیت با آرسنیک ، جایی که حتی یک دوز 10000 برابر کوچک می تواند مضر باشد اگر سالها در یک زمان قرار بگیرید ، همانطور که من در ویدئوی خود صحبت کردم اثرات بیش از حد آرسنیک در رژیم غذاییبه مهمترین نگرانی سرطان است.

آرسنیک به عنوان سرطان زای کلاس I طبقه بندی می شود که بالاترین سطح است و شامل مواردی است شناخته شده برای ایجاد سرطان در انسان دیگر عوامل سرطان زا آزبست ، دود سیگار ، فرمالدئید ، پلوتونیوم و گوشت فرآوری شده (مصرف بیکن ، ژامبون ، هات داگ ، گوشت شیرینی و مانند آن) است. بنابراین ، آرسنیک تقریباً بد است ، حداقل در ده ها هزار یا حتی صدها هزار مورد سرطان در سراسر جهان دخیل است.

البته سرطان قاتل شماره دو ماست. بیماری های قلبی ، علت اصلی مرگ ما چیست؟ “قرار گرفتن طولانی مدت در معرض سطوح پایین تا متوسط ​​آرسنیک با بروز و مرگ و میر بیماری های قلبی عروقی همراه بود ،” یعنی سکته های مغزی و مغزی.

آرسنیک همچنین به عنوان یک سم ایمنی شناخته می شود ، به این معنی که برای سیستم ایمنی بدن ما سمی است. از کجا می دانیم که؟ ویروسی به نام واریسلا وجود دارد ، که عامل آبله مرغان است – اولین باری که به آن مبتلا می شویم. سیستم ایمنی بدن ما می تواند آن را از بین ببرد اما از بین نبرد. این ویروس در سلول های عصبی ما عقب نشینی می کند و در کمین است تا عملکرد سیستم ایمنی بدن ما کاهش یابد. و در صورت بروز ، ویروس دوباره ظاهر شده و باعث بیماری به نام زونا می شود. همه ما در معرض این ویروس قرار گرفته ایم ، اما از هر سه نفر ما فقط یک نفر مبتلا به زونا می شود زیرا سیستم ایمنی ما قادر است آن را دور نگه دارد. با این حال ، با افزایش سن یا سرکوب سیستم ایمنی ، به عنوان مثال ، اگر شیمی درمانی آرسنیک به ما داده شود ، ویروس می تواند پوزه خود را لغزاند. زونا یک عارضه جانبی شایع است ، زیرا داروهای آرسنیک نه تنها سرطان بلکه برخی از سلول های ایمنی بدن ما را نیز از بین می برند. هر چند در دوزهای بالا. آیا حتی دوزهای پایین آرسنیک ، مانند نوعی که در رژیم غذایی روزانه در معرض آن هستیم ، بر عملکرد ایمنی ما تأثیر می گذارد؟ محققان سطوح آرسنیک را در ادرار هزاران آمریکایی و سطوح آنتی بادی های ضد ویروس آنها آزمایش کردند و در واقع دریافتند که هرچه میزان آرسنیک افراد بیشتر در بدن آنها جریان داشته باشد ، قدرت دفاعی آنها کاهش می یابد.

و اگر باردار هستید ، آرسنیک می تواند به نوزاد شما منتقل شود ، احتمالاً خطر سقط جنین یا مرگ و میر نوزادان را افزایش می دهد و “ممکن است بر رشد ایمنی نوزاد و مستعد ابتلا به عفونت در اوایل زندگی تأثیر بگذارد.” در واقع ، مطالعه ای در نیوهمپشایر در مورد عفونت های نوزادان در ارتباط با آرسنیک قبل از تولد نشان داد که هرچه مادر در دوران بارداری در معرض آرسنیک بیشتری قرار گیرد ، خطر عفونت نوزاد در دوران نوزادی بیشتر است. با این حال ، “معلوم نیست که آیا تغییرات اپی ژنتیکی ناشی از آرسنیک چند نسلی هستند یا نه” ، یعنی آیا تغییرات در بیان ژن می تواند بر سلامت نه تنها فرزندان شما بلکه نوه های شما نیز تأثیر بگذارد. صرف نظر از این ، قرار گرفتن در معرض آرسنیک برای سلامت مادر خوب نیست ، زیرا با افزایش فشار خون ارتباط دارد.

صبر کن. اگر آرسنیک عملکرد سیستم ایمنی را سرکوب می کند ، به عنوان یک پوشش نقره ای ، برای مثال ، آیا ما آلرژی کمتری خواهیم داشت ، که نوعی واکنش بیش از حد سیستم ایمنی بدن است؟ ظاهرا نه. کسانی که سطح آرسنیک بالاتری دارند تمایل دارند بالاتر میزان آلرژی غذایی ، تمایل به خوابیدن خوب و احساس عدم احساس خوب نیز ندارد. وقتی از مردم س askedال شد که چگونه به سلامت خود امتیاز می دهند ، افرادی که “عالی” یا “بسیار خوب” بودند ، میزان آرسنیک پایین تری داشتند ، در مقایسه با افرادی که وضعیت سلامت عمومی خود را “خوب” ، “عادلانه” یا “ضعیف” گزارش کردند. ”که تمایل داشت سطح آرسنیک بالاتری داشته باشد.

دیابت چطور؟ شما می توانید نتایج دوجین مطالعه جمعیتی در مورد تماس با آرسنیک و دیابت تأیید شده را در ساعت 4:07 در من مشاهده کنید ویدیوبه هر نتیجه ای که در بالا ذکر شود نشان دهنده افزایش خطر ابتلا به دیابت است و هر نتیجه زیر یکی نشان دهنده خطر کمتر است. یافته ها؟ نتایج ما از ارتباط بین آرسنیک و DM پشتیبانی می کند [diabetes] در انسان ها. ” هر چند مطالعات جمعیتی نمی تواند علت و معلول را اثبات کند. “در حالی که خوب است که رابطه علت و معلولی نشان داده شود … آیا لازم است؟”

ما می دانیم که آرسنیک یک ماده سرطان زا است. ما می دانیم که باعث سرطان می شود. برای کاهش نوردهی خود چه اقداماتی باید انجام دهیم؟

آرسنیک در رژیم غذایی ما کجا یافت می شود؟ ویدیوهای من را ببینید آرسنیک مرغ از کجا می آید؟ و آرسنیک موجود در برنج ، قارچ و شراب از کجا می آید؟


آیا برای یک شیرجه عمیق در موضوع برنج آماده هستید؟ وارسی:

در سلامتی ،

مایکل گرگر ، دکتر

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید ، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده من را تماشا کنید:دیدگاهتان را بنویسید