اداره کل فنی و حرفه ای خراسان شمالی به جذب ۵۰ مربی جدید نیازمند است


مهدی رحمدل مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان شمالی در گفت وگو با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار داشت: در حال حاضر کل نیروهای فنی و حرفه ای استان در بخش دولتی ۱۸۰ نفر در پست های رسمی مشغول به کار هستند. فرمت های قرارداد، قرارداد، مربی و نیروی کار.

وی گفت: در ۱۰ سال گذشته ۴۳ نفر از بخش دولتی از این مدیرکل خارج شده اند اما در آن مدت مجوز جذب یا جذب نیرو را نگرفتیم.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان شمالی افزود: این اداره کل در تلاش است تا مجوز جذب ۱۵ نفر را بگیرد.

این مسئول در ادامه با بیان اینکه استان در ۵۵ مرکز دولتی آموزش فنی و حرفه ای استان دارای مربیان حرفه ای، پیمانی، حقوقی و نظامی است، تصریح کرد: اگر بخواهیم کل استان را در زمینه ارائه آموزش های فنی و حرفه ای تحت پوشش قرار دهیم. به دانشجویان علاقه مند و استان برای تحقق عدالت اجتماعی، باید ۵۰ مربی جدید را نیز وارد کنیم.

وی گفت: مربیان مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان ها در زمینه های فنی، مهندسی و کشاورزی آموزش می دهند.

رحمدل گفت: با توجه به اینکه تعهدات آموزشی این اداره کل تا ۵۰ درصد افزایش یافته است در حالی که همچنان منتظر صدور پروانه جذب هستیم، لذا در حال حاضر راهکاری برای انجام تعهدات آموزشی وجود دارد. جذب اساتید مدعو در دستور کار قرار دارد

وی گفت: به این ترتیب افراد شاغل در ارگان ها، صنایع و حرفه های دولتی که دارای مهارت هستند می توانند در سامانه سام ثبت نام کنند و پس از تایید صلاحیت فنی، مجوز تدریس برای آنها صادر می شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان شمالی گفت: نیروهای مورد تایید می توانند به دانش آموزان واجد شرایط مراکز آموزش فنی و حرفه ای دستگاه های دولتی استان ها در قالب مهارت آموزی و یا خرید خدمات آموزش دهند.

وی بیان کرد: از مربیان آموزش و پرورش در فرم تعهدنامه مهارتی به عنوان مربی افتخاری یاد می شود و در حال حاضر ۴۰ مربی آموزشی به عنوان مربی افتخاری با این اداره کل مشغول به فعالیت هستند.

رحمدل در خاتمه خاطرنشان کرد: درخواست جذب ۱۵ نفر برای جذب مربی را در قالب خرید خدمات ارائه کرده ایم که با جدیت در تلاش هستیم تا برای جذب آنها موافقت شود.

انتهای پیام/ س
این مقاله را به صفحه اول توصیه کنید