ادویه ای که برای پیش دیابت مفید است


در ویدئوی من زردچوبه کورکومین برای پیش دیابت، من در مورد “عصاره کورکومین برای پیشگیری از دیابت نوع 2” صحبت می کنم ، یک مطالعه فوق العاده که در مجله انجمن دیابت آمریکا منتشر شده است. در این کارآزمایی تصادفی ، دوسوکور ، کنترل شده با دارونما و افرادی که مبتلا به پیش دیابت تشخیص داده شده بودند ، نیمی از افراد مکمل کورکومین ، رنگدانه زرد موجود در زردچوبه ادویه و پودر کاری ، و نیمی دیگر دارونما های مشابه دریافت کردند. محققان فقط 9 ماه آنها را دنبال کردند تا ببینند چه کسی به دیابت مبتلا شده است.

پس از نه ماه درمان ، 16 درصد از افراد گروه دارونما به دیابت کامل مبتلا شدند. در گروه کورکومین چند نفر هستند؟ هیچ یک. گروه کورکومین پیشرفت قابل توجهی در قند خون ناشتا ، تحمل گلوکز ، هموگلوبین A1C ، حساسیت به انسولین و عملکرد سلول های بتا تولیدکننده انسولین در لوزالمعده (با دو روش مختلف اندازه گیری شد) مشاهده کرد.

اگر از قبل دیابت دارید چه؟ یک مطالعه دیگر همان اثرات مفید – و در کسری از دوز را پیدا کرد. مطالعه پیش دیابت ذکر شده در بالا معادل یک چهارم فنجان زردچوبه در روز استفاده می کرد ، در حالی که در این مطالعه دیگر فقط حدود یک قاشق چایخوری استفاده می شد ، که از طریق رژیم غذایی و نه از طریق مکمل ها قابل انجام است.

آنچه در اینجا بسیار جالب است مکانیسم ادعایی است: چربی در جریان خون “نقش مهمی در ایجاد مقاومت به انسولین و در نهایت دیابت نوع 2 دارد”. چربی در داخل سلول های ماهیچه ای شما جمع شده و لثه ها کار می کنند و همه التهاباتی که باعث می شود با پیام رسانی انسولین تداخل دارد. با این حال ، کورکومین سطح چربی را در خون کاهش می دهد و این اولین مطالعه ای است که نشان می دهد این ترکیبات ادویه زردچوبه ممکن است دارای اثر ضد دیابت باشند.

بنابراین ، اگر شما پیش از دیابت هستید ، بهتر است زردچوبه را به رژیم غذایی خود اضافه کنید ، اما مهم است که بدانید پیش دیابت به خودی خود یک بیماری است و خطر مرگ ، سرطان ، بیماری قلبی و از دست دادن بینایی را افزایش می دهد. بنابراین ، تنها پیشگیری از پیشرفت دیابت کامل زمانی که پیش دیابت ممکن است به طور کامل با رژیم غذایی گیاهی سالم درمان شود ، کافی نیست.

همانطور که در مطالعه دخانیات سیگاری مورد بررسی قرار گرفت اثرات مسدود کننده سرطان زردچوبه، کسانی که با رژیم های ناسالم از بدن خود سوء استفاده می کنند ، می توانند با خوردن گیاهان قدرتمند خطر خود را کاهش دهند. البته بهتر است کل حرفها را به کلی کنار بگذارید. در واقع ، اگر فقط یک گیاه بتواند این تأثیر را داشته باشد ، یک رژیم غذایی کامل متشکل از گیاهان چطور؟ تماشا کردن رژیم های گیاهی و دیابت و چگونه گیاهان در برابر دیابت محافظت می کنند؟ برای گرفتن قاشق داخل


آیا علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی نقش چربی در ایجاد دیابت هستید؟ دیدن:

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد درمان پیش دیابت و پیشگیری از آن ، به موارد زیر مراجعه کنید:

دیابت تنها دلیلی نیست که من همه را تشویق می کنم که هر روز یک چهارم قاشق چایخوری زردچوبه مصرف کنند. با این ویدئوها بیشتر بیاموزید:

در سلامتی ،
مایکل گرگر ، دکتر

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید ، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده و سالانه من را مشاهده کنید:دیدگاهتان را بنویسید