ارتباط بین علم و سیاست


در سال 1912 ، هنگامی که هیچکس سیگار نمی کشید ، سرطان ریه مانند یک کنجکاوی موزه بود: بسیار نادر. با این حال ، در چند دهه آینده ، به طور چشمگیری در سراسر جهان ، تقریباً پانزده برابر افزایش یافت. اما محققان قبلاً آن را به صورت میخ کوبیده بودند. در اواسط قرن ، شواهد مربوط به سرطان ریه و دخانیات بسیار زیاد بود. بگو کی؟ محققان خود صنعت دخانیات در یادداشتی داخلی می گویند. ما اکنون می دانیم که “دانشمندان و مدیران ارشد صنعت سیگار از خطرات سرطان ناشی از سیگار کشیدن حداقل در دهه 1940 آگاه بودند.”

با این حال ، آنها به طور عمومی چنین چیزهایی را گفتند ، “مطمئناً آمارهایی در مورد سرطان ریه و سیگار وجود دارد. آمارهایی وجود دارد که سرطان ریه را با طلاق و حتی کمبود خواب مرتبط می داند. اما هیچ دانشمندی شواهد بالینی یا بیولوژیکی ارائه نکرده است که نشان دهد سیگار باعث بیماری هایی می شود که متهم به ایجاد آن هستند. “

دولت چه می گفت؟ ویدیوی من همدستی انجمن پزشکی آمریکا با Big Tobacco شامل چندین تبلیغات واقعی سیگار است ، از جمله یکی که در آن یک سناتور برجسته آمریکایی به خوانندگان توصیه می کند که Lucky Strikes را بکشند. چه کسی نمی خواهد “بدهد [their] به عنوان یک آگهی دیگر اعلام شد؟ دیگران اطمینان دادند که “حتی یک مورد سوزش گلو” وجود ندارد و وقتی سیگار “به اندازه آبی که می نوشید” خالص است ، چگونه می تواند بر گلو و بینی شما تأثیر منفی بگذارد؟ اگر از سیگار کشیدن احساس سوزش کردید چه می کنید؟ مشکلی نیست – طبق آگهی از طرف پزشک ، پزشک می تواند برای شما نسخه سیگار بنویسد مجله انجمن پزشکی آمریکابه همانطور که در آگهی دیگری به ما گفته شد ، “سیگار نکشید” توصیه ای است که بلعیدن آن برای بیماران سخت است.

این من را به یاد نظرسنجی اخیر پزشکان می اندازد که نشان می دهد دلیل اصلی عدم تجویز رژیم های سالم برای قلب این است که بیماران از این می ترسند که از همه آشغال هایی که می خورند محروم شوند. از این گذشته ، فیلیپ موریس در آگهی ای به پزشکان یادآوری کرد که ما می خواهیم بیماران خود را راضی نگه داریم و “تغییر عادی در عادت ایجاد کنیم … ممکن است آسیب برساند.”

صنعت دخانیات مجلات پزشکی را برای انتشار تبلیغاتی مانند تبلیغاتی که من با شما به اشتراک می گذارم ، به من داد. آیا باید نگران تضاد منافع باشیم؟ اگر به فیلیپ موریس گوش ندهیم ، او به ما اطمینان داد که “ادعاهای آنها از منابع کاملاً معتبر” بر اساس مطالعات انجام شده توسط “مقامات شناخته شده … که یافته های آنها در مجلات معتبر پزشکی منتشر شده است”. آنها حتی با مهربانی پیشنهاد کردند که بسته های سیگار رایگان را برای پزشکان ارسال کنند تا بتوانند خود آنها را آزمایش کنند و از پزشکان دعوت کردند که “پزشکان را بسازند”. [smoking] lounge your club ”در کنوانسیون انجمن پزشکی آمریکا.

AMA چه چیزی برای گفتن داشت؟ مانند اکثر مجلات پزشکی دیگر ، آنها تبلیغات دخانیات را پذیرفتند اما تأکید کردند که “[p]معاینه جسمی در هیچ موردی ضایعاتی را نشان نمی دهد که قطعاً در کشیدن سیگار قابل ردیابی است. ” بنابراین ، تا آنجا که مربوط به AMA بود ، پرونده بسته شد.

در حقیقت ، حتی پس از انتشار گزارش جراح عمومی در مورد سیگار کشیدن و سلامت ، انجمن پزشکی آمریکا ، انجمن سرطان آمریکا و کنگره همچنان پای خود را به حرکت در می آورند. دولت هنوز به دخانیات یارانه می داد ، همانطور که دلارهای مالیاتی ما امروز به صنایع قند و گوشت یارانه می دهند. AMA در واقع بدون هیچ گونه تأییدی از گزارش جراح عمومی خودداری کرد. آیا این می تواند به این دلیل باشد که آنها ده میلیون دلار از صنعت دخانیات دریافت کرده اند؟

امروز پول از غذای بزرگ تامین می شود. آکادمی پزشکان خانواده آمریکا مبالغ هنگفتی را از کوکاکولا “برای تأمین هزینه آموزش بیماران در زمینه پیشگیری از چاقی” پذیرفته است. شگفت زده ام که که جزوه خواهد گفت

چه کسی به عنوان شریک برتر در وب سایت کوکاکولا معرفی شد؟ کالج قلب و عروق آمریکا.

همانطور که توصیه های پزشک در مورد عادات سیگار کشیدن در دهه 1950 برای سلامتی شما خطرناک بود ، امروزه توصیه های پزشک در مورد عادات غذایی شما نیز ممکن است برای سلامتی شما خطرناک باشد.


اگر توازن شواهد علمی به نفع خوردن گیاهان است ، چرا حرفه پزشکی در ترغیب مردم به خوردن غذاهای سالم در خط مقدم نیست؟ این سوالی است که این ویدیو سعی می کند به آن پاسخ دهد. با نگاهی به سیگار کشیدن در دهه 1950 ، می بینیم که چگونه همه جامعه ، دولت و حتی حرفه پزشکی می توانند به نفع عادت هایی باشند که دهه ها علم قبلاً به طور گسترده آنها را مضر محکوم کرده بود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد تأثیر صنعت بر سیاست های غذایی می توانید به موارد زیر مراجعه کنید:

در سلامتی ،
مایکل گرگر ، دکتر

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید ، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده و سالانه من را مشاهده کنید:دیدگاهتان را بنویسید