ارتباط بین علم و عمل پزشکی


“اکثر مرگ و میرها در ایالات متحده قابل پیشگیری هستند و مربوط به تغذیه است.” با توجه به دقیق ترین تجزیه و تحلیل عوامل خطر که تا کنون منتشر شده است ، مطالعه Global Burden of Disease ، که توسط بنیاد بیل و ملیندا گیتس تأمین شده است ، رژیم غذایی ما هم عامل شماره یک مرگ و هم عامل ناتوانی در ایالات متحده است. ایالات متحده ، سیگار کشیدن را به عدد دو رسانده است. سیگار کشیدن سالانه حدود نیم میلیون آمریکایی را می کشد ، در حالی که رژیم غذایی ما هزاران نفر دیگر را می کشد.

اگر اکثر مرگ و میرها و ناتوانی ها قابل پیشگیری هستند و به تغذیه مربوط می شوند ، مطمئناً تغذیه درس شماره یک است که در دانشکده پزشکی تدریس می شود و موضوع شماره یک است که پزشک شما در مورد آن صحبت می کند ، درست است؟ چگونه می توان چنین اختلافی بین علم و عمل پزشکی ایجاد کرد؟

بیایید یک آزمایش فکری انجام دهیم. تصور کنید در دهه 1950 سیگاری هستید. متوسط ​​مصرف سرانه سیگار حدود 4000 نخ سیگار در سال بود. راجع بهش فکر کن. در دهه 1950 ، یک آمریکایی به طور متوسط ​​نیم بسته در روز سیگار می کشید.

ویدیوی من سیگار کشیدن در سال 1959 مانند خوردن در سال 2019 است مجموعه ای از تبلیغات مربوط به دخانیات دهه 1950 را نشان می دهد که شامل ستاره های رسانه ای ، ورزشکاران مشهور و حتی بابا نوئل است که به شما می گوید سیگار بکشید. پیام واضح بود: اگر می خواهید تناسب اندام خود را حفظ کنید و لاغر بمانید ، حتما سیگار می کشید. تبلیغات مجلات همچنین شما را تشویق می کند که برای حفظ تناسب اندام خود هات داگ بخورید و همچنین شکر زیادی برای لاغر و مرتب ماندن داشته باشید. یک آگهی حتی ادعا می کرد که قند چاق کننده تر از سیب است. سیب! اگرچه در یکی از یادداشت های داخلی صنعت دخانیات آمده است: “سیب نشان دهنده خوبی و طراوت است و ما امکانات زیادی را برای سیگار جوان گرا با این طعم می بینیم.” آنها می خواستند برای بچه ها سیگارهایی با طعم سیب بسازند. بی حیا!

همانطور که آن تبلیغات 1950 به ما می گوید ، علاوه بر “تناسب اندام” ، “باریک” و “نگهبانی”[ing] در برابر خارش گلو “،” به خاطر هضم ، “می توانید سیگار بکشید. در یک آگهی آمده است: “هیچ گونه قدرت درمانی برای فیلیپ موریس ادعا نمی شود ،” اما – یک اونس پیشگیری به ارزش یک پوند درمان است. ” به این توصیه توجه کنید ، بهتر است از ایمن باشید ، بنابراین بهتر است سیگار بکشید.

سیگار کشیدن مانند غذا خوردن یک امر خانوادگی بود. در تبلیغات Marlboro ، نوزادان با حباب های کامنت نوشته شده بودند: “سلام ، مامان ، مطمئناً از Marlboro خود لذت می بری” ، “شما واقعاً فکر می کنید پدرم سیگار Marlboro می کشد … او چیز خوبی می داند” و “فقط یک سوال ، مادر … آیا می توانید هزینه کنید نه سیگار مارلبرو بخورم؟ ” در آگهی دیگری از دهه 1950 که شامل خانواده ای کلیشه ای بود ، به پدر جعبه های سیگار از فرزندان مشتاقش – البته یک پسر و یک دختر – و حتی سگ یک کارتن در حالی که همسرش به او نگاه می کند.

“ضربه ای به چهره اش بزن و او هر جا دنبالت کند” شعار یکی از شرکت های دخانیات بود و “هیچ زنی هرگز به وینچستر نه نمی گوید” یکی دیگر از شعارهای این شرکت بود. از این گذشته ، سیگارها “بسیار گرد ، بسیار سفت و کاملاً بسته بندی شده” هستند. به هر حال ، جان وین آنها را سیگار می کشید … تا اینکه به سرطان ریه مبتلا شد و درگذشت.

در آن زمان حتی Flintstones سیگار می کشید و پزشکان نیز سیگار می کشیدند. این بدان معنا نیست که هیچ مشاجره ای در حرفه پزشکی وجود نداشت. بله ، برخی از تبلیغات نشان می داد که پزشکان شتر می کشند ، اما در برخی دیگر ، پزشکان Lucky Strikes را ترجیح می دادند ، بنابراین برخی اختلاف نظرها وجود داشت. در واقع ، “پزشکان برجسته … با اقتدار پزشکی عالی و بی طرف … از فیلیپ موریس درخواست می کنند.” حتی “متخصصان برجسته بینی و گلو” نمی توانند موافقت کنند که کدام سیگار برای گلو شما بهتر است. احتمالاً بهترین کار این است که به این علم پایبند بمانید و با تبلیغ دیگری ، “دانشمندان بیشتری … کنت را بخورید …” این نباید علم موشک باشد – اما حتی دانشمندان موشک نیز نایب های مورد علاقه خود را برای “مردی که برای خودش فکر می کند” داشتند.

آیا می توانید حدس بزنید چرا انجمن پزشکی آمریکا (AMA) “به عنوان گزارش غیرقانونی سیگار و سلامت ، که نقش مهم سیگار در … سرطان ریه را مستند می کند ، به صورت غیرقابل قبول تایید کرد؟ “هدیه ای از سوی شرکت های دخانیات” ده میلیون دلاری شاید ارتباط کمی با آن داشته باشد. اما چرا بیشتر پزشکان فردی صحبت نمی کردند؟ چند روح شجاع پیش از نوشتن خود در مجلات پزشکی ، مانند امروز ، در برابر صنایعی که میلیون ها نفر را کشتند ایستادگی کردند ، اما چرا نه بیشتر؟ شاید به این دلیل است که “اکثر پزشکان خود سیگار می کشند[d] سیگار ، “درست مانند اکثریت پزشکان امروزه به خوردن غذاهایی که در همه گیری بیماری های رژیم غذایی ما نقش دارند ، ادامه می دهند. فریاد تجمع AMA در آن زمان چه بود؟ همه چیز در حد اعتدال.” AMA گفت “[e]مطالعات گسترده علمی ثابت کرده است که سیگار کشیدن در حد اعتدال “مشکلی ندارد.

خوردن رژیم استاندارد آمریکایی امروز مانند سیگاری بودن در دهه 1950 است. همانطور که در آن زمان سیگار کشیدن بسیار زیاد بود ، به این فکر کنید که ما تا به امروز حتی به بیماران بیمار چه می خوریم.

ما مجبور نیستیم منتظر بمانیم تا جامعه به علم برسد. گاهی اوقات یک نسل کامل طول می کشد تا همه چیز در پزشکی تغییر کند. نگهبان قدیمی پزشکان سیگاری و اساتید دانشکده پزشکی می میرند و نسل جدیدی جایگزین آن می شود – اما چند نفر باید در این بین بمیرند؟


من سعی می کنم به س questionالی که تقریباً در ذهن هر کسی که حتی یک انگشت خود را در ادبیات پزشکی سبک زندگی فرو می برد ، پاسخ دهم: “یک ثانیه صبر کنید. اگر این درست بود ، چرا دکترم به من نگفت؟ ” اگر به عنوان مثال می توان قاتل شماره یک ما را از طریق رژیم غذایی معکوس کرد ، چرا این اخبار صفحه اول نیست و به هر دانشجوی پزشکی آموزش داده نمی شود ، از هر قله ای توسط سازمان های پزشکی پخش می شود و در دستورالعمل های رژیم غذایی دولت ما ذکر شده است؟ هنوز گیج شده؟ ویدیوهای دیگر من را که به این س questionsالات پاسخ می دهد ، بررسی کنید:

برای آشنایی بیشتر با موارد مشابه بین سیگار کشیدن و خوردن امروز ، به موارد زیر مراجعه کنید:

آیا خطر سیگار کشیدن واقعا با رعایت رژیم استاندارد آمریکایی قابل مقایسه است؟ دیدن پروتئین حیوانی در مقایسه با سیگار کشیدن و آیا شاهدانه به دخانیات بزرگ تبدیل می شود؟به

در سلامتی ،
مایکل گرگر ، دکتر

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید ، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده و سالانه من را مشاهده کنید:دیدگاهتان را بنویسید