ارتش سوریه عملیاتی را علیه داعش در رقص و دیرالزوریس آغاز کرد


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، ارتش سوریه روز پنجشنبه عملیاتی را علیه عناصر تروریستی داعش در شمال این کشور در جنوب شرق استان رقه آغاز کرد.

به گزارش اسپوتنیک، نیروهای ارتش سوریه عملیات زمینی را برای پاکسازی مناطق بیابانی و روستایی بین استان های رقه و دیرالزور (شرق سوریه) آغاز کردند. در مرکز این عملیات صحرای جبل البشر قرار دارد.

به گفته این منابع، ارتش سوریه تعداد زیادی از نیروهای پیاده خود را بسیج و با پشتیبانی هوایی جنگنده های سوری و روسی عملیاتی را آغاز کرد. این ضربات بیشتر بر حرکت عناصر داعش در مناطق باز و مناطق تحت اشغال تروریست های آمریکایی در شرق سوریه به ویژه در مرز سوریه، عراق و اردن متمرکز شده است.

در آغاز این حملات تعداد زیادی از عناصر داعش کشته و زخمی شدند. لشکرهای ۱۷، ۲۵ و ۵ زرهی در این عملیات حضور دارند. این عملیات در منطقه صحرای الرصافه رقه آغاز شد.

در پایان ماه ژوئن، عناصر داعش به یک اتوبوس ارتش سوریه در ریف رقه حمله کردند. در این حمله ۱۳ نظامی سوری کشته و دو تن دیگر زخمی شدند.

همچنین در ۲۱ خرداد ماه، عناصر تروریستی به یک اتوبوس مسافربری در استان دیرالزور در شرق سوریه حمله کردند که در نتیجه آن سه غیرنظامی کشته و بیش از ۲۰ نفر زخمی شدند.

به گفته منابع خارجی تحرکات داعش به دلیل حمایت نیروهای تروریستی آمریکاست. به تعبیری این عناصر تروریست های داعش را در شمال شرق سوریه آموزش می دهند. ارتش آمریکا آموزش های فشرده ای را برای شناسایی عناصر داعش با استفاده از آرپی جی و نارنجک های موشکی آغاز کرده است.

این آموزش ها برای گروهی از عناصر داعش است که توسط عناصر آمریکایی در زندانی در جنوب الحسکه زندانی شده اند. این زندان در پایگاه آمریکایی در الشدادی قرار دارد.

به گفته منابع محلی، نیروهای آمریکایی همچنین در حال آموزش عناصر داعش برای استفاده از موشک های ضد تانک برای انتقال سریع آنها به بیابان های دیرالزور و تدمر و سپس حمله به مواضع ارتش سوریه و ساختمان ها و منازل دولتی هستند. ارتش را راه اندازی کنید. .

گزارش های مطبوعاتی در ماه های اخیر نشان می دهد که آمریکایی ها صدها نفر از پرسنل داعش را از زندان های عراق و الحسکه به پایگاه غیرقانونی خود در منطقه التنفی در مرز سوریه و اردن منتقل کرده اند.

انتهای پیام/
آن را در صفحه اول توصیه کنید