اردوی محرومیت زدایی فرهنگی هنری استان بوشهر راه اندازی شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرنگار مهر ، عبدالرحیم افروغ عصر یکشنبه در نشست خبری روز خبرنگار اظهار داشت: اغتشاش پیشکسوتان رسانه استان با حضور بر مزار اصحاب رسانه استان و تجمع با اصحاب رسانه استان از جمله فعالیت های انجام شده به مناسبت روز خبرنگار در استان، این اداره کل بوده است.

وی با تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان و گرامیداشت یاد و نام شهدای اصحاب رسانه استان و کشور افزود: گردهمایی اصحاب رسانه با حضور دکتر ایمان شمسایی مدیرکل محترم رسانه برگزار شد. مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت ارشاد سه شنبه ساعت ۱۸ با حضور اصحاب رسانه، مسئولان استانی و کشوری در سالن لیان در بوشهر برگزار می شود.

وی تصریح کرد: ملت ایران ملتی تمدن ساز و نویسنده آن حضرت امام خمینی (ره) است. تازه کردن اسلام بود که به جامعه ایران عرضه شد.

افروغ گفت: در سال ۱۳۸۷ ساخت سه مجتمع شبانکاره، سعدآباد و آبپخش در دولت دهم آغاز شد که ادامه این پروژه ها به دلیل کمبود اعتبار متوقف شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: پس از بازدید از این سه طرح در هیئت برنامه کوچک این پروژه ها را به استان بوشهر ارائه کردیم و مقرر شد این پروژه ها در دومین برنامه سفر هیئت دولت قرار گیرد.

حمایت از آثار بزرگ هنرمندان

افروغ از فعال شدن کانون فرهنگی هنری استان بوشهر خبر داد و افزود: سه طرح ذکر شده بر اساس پژوهش و برنامه است. کوچک سلام آنچه در جریان است با توجه به پتانسیل این اردو امیدواریم تکمیل شود.

وی حمایت آتی از آثار فاخر هنرمندان به ویژه هنرهای تجسمی استان بوشهر را دستور این دولت عمومی عنوان کرد و افزود: معرفی هنرمندان، خبرنگاران و پیشکسوتان فرهنگ، هنر و رسانه و با توجه به وظیفه ذاتی به طور کلی. فرهنگ و مدیریت ارشاد تلاش می کنیم تا گره از مشکلات این عزیزان بگشاییم.

کانون کمبود فرهنگ و هنر استان بوشهر راه اندازی شد

وی افزود: در مناطقی از استان بوشهر که سینما وجود ندارد به زودی سینماهای سیار در آن مناطق راه اندازی می شود.

افروغ افزود: با آغاز سال تحصیلی سینما سیار را نیز به مدارس و دانشگاه های استان بوشهر خواهیم برد.

نظارت بر فعالیت سایت و رسانه

مدیرکل ارشاد فرهنگی و اسلامی استان بوشهر گفت: نظارت بر فعالیت سایت ها و رسانه های استان بوشهر در دستور کار قرار دارد و رسانه هایی که چند سالی است فعالیت نداشته اند پس از بررسی های لازم طبق قانون لغو خواهند شد. .

وی استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای خرید آثار فاخر هنرمندان استان بوشهر را در دستور کار این دولت قرار داد و تصریح کرد: وام خوداشتغالی در حوزه فرهنگ و هنر استان بوشهر پرداخت می شود. .

افروغ با تاکید بر اینکه نهاد فرهنگ و هنر باید احیا شود، افزود: این اداره کل با توجه به مسئولیتی که بر عهده دارد آمادگی دارد تا مسئولیت بر عهده بگیرد و مسئولیت برگزاری نشست های خبری در سراسر استان بوشهر را بر عهده بگیرد.

تشکیل میز رسانه ای ویژه

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: در استان بوشهر میز رسانه ویژه داریم.

وی افزود: سرانه فضای فرهنگی بوشهر به شدت پایین است و نیاز به افزایش سرانه با همکاری سایر نهادها دارد.

افروغ با تاکید بر اینکه توهین به ارزش های دینی و عمومی را برنمی تابیم و با این نوع هنجار شکنی برخورد جدی و قانونی خواهیم کرد، گفت: اهالی فرهنگ و هنر به ویژه اهالی رسانه باید امید را به جامعه تزریق کنند و توضیح دهند رسانه های بیگانه با آنها رفتار کرده اند، ناامیدی مردم در دستور کار است.