از هر هشت بیمار حداقل یک بیمار علائم کرونا دارد


تحقیقات جدید که نتایج آن در اختیار متخصصان و متخصصان سلامت قرار گرفته است، نشان می‌دهد که حداقل یک نفر از هر هشت بیمار مبتلا به کووید-۱۹ برای مدت طولانی علائم مشخصه این بیماری را خواهد داشت. زمان.

تحقیقات جدید که نتایج آن در اختیار متخصصان و متخصصان سلامت قرار گرفته است، نشان می‌دهد که حداقل یک نفر از هر هشت بیمار مبتلا به کووید-۱۹ برای مدت طولانی علائم مشخصه این بیماری را خواهد داشت. زمان.

این مطالعه که در یکی از معتبرترین و مشهورترین مجلات پزشکی به نام Lancet منتشر شده است، علائمی را که برخی از بیماران «کووید-۱۹» برای مدت طولانی در بدن خود نگه می‌دارند، فهرست می‌کند.

در این لیست از علائم و عوارض، مانند «درد شکم، مشکلات تنفسی و درد قفسه سینه، درد عضلانی، از دست دادن چشایی یا بویایی (از دست دادن چشایی یا بویایی)، گزگز و بی حسی در دست و پا، ناراحتی گلو، گرگرفتگی یا سرماخوردگی، سنگینی دست یا پا و خستگی عمومی.

به گفته محققانی که این مطالعه را انجام داده اند، این علائم می تواند در ۱۲.۷ درصد از بیماران سه تا پنج ماه پس از ابتلا به بیماری کووید-۱۹ مرتبط باشد.

این مطالعه در هلند انجام شده است و با توجه به دامنه و روش تحقیق درگیر، اطلاعات مهمی را در اختیار متخصصان و بیماران قرار می دهد تا خطر طولانی مدت عفونت کووید و علائم پایدار بیماری ناشی از آن را بهتر درک کنند. توسط ویروس کرونا

بر اساس اطلاعات و دانش به روز شده کنونی، ویروس کرونا در برخی از بیماران با عوارض خاصی همراه است و همانطور که برخی از پزشکان در ابتدا پیشنهاد کردند، نمی توان این عوارض را تنها به اختلالات روان تنی مربوط کرد.

اما مشکل این است که میزان بروز این اختلالات و حتی بیشتر، مکانیسم های فیزیولوژیکی زمینه ای تا حد زیادی ناشناخته باقی مانده است.

اگرچه نتیجه مطالعه منتشر شده در Lancet پاسخ مناسبی به این سوال نمی دهد، اما به لطف مطالعه میزان بروز اختلالات ناشی از بیماری کووید و مطالعه تعداد زیادی از بیماران (بیش از ۴ هزار نفر) . افراد آلوده به کووید-۱۹)، مهم و آموزنده تلقی می شود

مدت ابتلا به کووید در بیماران که محققان به پیشرفت تحقیقات خود کمک کردند، با آزمایش PCR یا معاینات پزشکی تعیین شد.

در نهایت، پاسخ این بیماران به پرسش‌های محققان با پاسخ‌های به‌دست‌آمده از افرادی که مبتلا به کووید نیستند، مقایسه و ارزیابی شد.

دلیل این مقایسه این بود که فرد می‌توانست علائم فهرست شده بیماری ذکر شده در بالا را بدون اینکه ویروس کرونا منشا و علت آن باشد، احساس کند.

این مطالعه نشان داد که حدود ۹ درصد از افرادی که به کووید-۱۹ مبتلا نشده بودند، در واقع یکی از علائم ذکر شده بیماری را احساس کردند.

با این حال، در میان بیمارانی که قبلاً به کووید-۱۹ آلوده شده بودند، این نسبت به ۲۱.۴٪ افزایش می یابد. بنابراین، محققان به این نتیجه رسیدند که بیش از ۱۲ درصد از افراد مبتلا به کووید هنوز از علائم و عوارض این بیماری رنج می برند.

با این حال، این مطالعه محدودیت‌هایی در عدم اندازه‌گیری فراوانی سایر علائم طولانی‌مدت مرتبط با کووید، از جمله افسردگی یا سردرگمی ذهنی دارد.