از کجا چای کم سرب بخرید


چین حدود نیمی از زغال سنگ جهان را می سوزاند و فلزات سنگینی مانند جیوه و سرب را به جو می ریزد که بر رشد کودکان همسایه تأثیر می گذارد. اگر شما در چین زندگی نمی کنید یا چیزی را که در آنجا تولید شده بخورید ، چطور؟ اگر ماهی و سایر غذاهای دریایی بخورید ، هنوز می توانید در معرض جیوه ای قرار بگیرید که در اقیانوس ها قرار دارد. اگر شما نوشیدنی چیزی از چین؟ چای. چین یکی از بزرگترین صادرکنندگان چای در جهان است ، اما صنعتی شدن سریع آنها نگرانی هایی را در مورد آلودگی به سرب ایجاد کرده است ، سمی که تقریباً می تواند بر همه اعضای بدن تأثیر بگذارد. هرچه سرب بیشتری در خاک وجود داشته باشد ، سرب بیشتری نیز به برگهای چای ختم می شود. و هرچه چای به بزرگراه نزدیکتر می شود ، سطح سرب بالاتر می رود. این نشان می دهد که گاز سرب ، که تا سال 2000 در چین ممنوع نشده بود ، ممکن است در آلودگی چای رشد کرده نقش داشته باشد.

درست مانند ماهی های بزرگتر و با عمر بیشتر ، جیوه بیشتری جمع می کنند ، برگهای چای با عمر طولانی تر ، سرب بیشتری را در خود جمع می کنند. به نظر می رسد سربهای جوان چای دو تا شش برابر سرب کمتری نسبت به برگهای بالغ دارند ، بنابراین برگهای جوانی که برای تهیه چای سبز و سفید استفاده می شوند سرب کمتری نسبت به برگهای قدیمی تر که برای تهیه چای سیاه و اولانگ استفاده می کردند ، دارند. همچنین به نظر می رسد که سرب در چای سیاه و اولانگ هنگام دم کشیدن بسیار راحت تر در آب چای آزاد می شود. این بدان معناست که خطر ابتلا به سرب برای چای سبز 100 برابر کمتر از اولونگ و سیاه است.

از آنجا که برخی از قارچ کش ها ممکن است ناخالصی های فلزات سنگین داشته باشند ، ممکن است تصور شود که چای های ارگانیک کمتر آلوده هستند. با این حال ، مطالعه روی 30 چای معمولی که از قفسه های فروشگاههای آمریکای شمالی گرفته شد ، نشان داد آلودگی عناصر سمی در چایهای ارگانیک کمتر از چایهای معمولی است ، هرچند ، احتمالاً چایهای ارگانیک دارای آلودگی بسیار کمتری هستند. از نظر سرب ، منبع چای – یعنی کشور مبدا – مهمترین عامل به نظر می رسد.

بنابراین ، چقدر نوشیدن چای بی خطر است؟ بر اساس سختگیرانه ترین محدودیت های ایمنی در جهان ، مانند پارامترهای Prop 65 کالیفرنیا ، و بزرگترین مطالعات در مورد آلودگی سرب به چای در سراسر جهان ، من توانستم دستورالعمل هایی را ارائه دهم که در ویدیوی خود بیان می کنم. سرب آلودگی چایبه

اگر باردار نیستید و فقط چای سبز می نوشید ، مهم نیست که چای خود را از کجا تهیه می کنید. تا زمانی که چای سبز می نوشید و برگها یا کیسه ها را دور می اندازید ، می توانید هر چقدر که می خواهید بنوشید. با توجه به سطح متوسط ​​سرب در زبان چینی سیاه با این حال ، نمونه های چای بیش از سه فنجان در روز از حد ایمنی روزانه برای سرب فراتر می رود. اگر در حال خوردن برگ های چای هستید – برای مثال ، نوشیدن چای ماچا ، که چای سبز پودر شده است – یا ریختن برگ چای در اسموتی شما مانند من؟ در این حالت ، دو یا سه قاشق چایخوری محدود است. استثنا چای سبز ژاپنی است که سرب آن به حدی کم است که می توانید با خیال راحت 15 قاشق غذاخوری در روز بخورید ، اما من با توجه به خطر فراتر رفتن از حد توصیه شده روزانه برای مصرف کافئین برای بزرگسالان ، بیش از 8 قاشق چای خوری مصرف می کنم.

بچه ها چطور؟ برای یک کودک 10 ساله 70 پوندی ، اگر آنها چای سبز می نوشند ، سرب مشکلی ایجاد نمی کند. اما مصرف کافئین ایمن برای کودکان احتمالاً حدود سه میلی گرم در کیلوگرم است ، که می تواند کودک را به حدود چهار فنجان چای سبز در روز محدود کند. به دلایل کافئین ، توصیه می کنم بیش از دو قاشق چای سبز ژاپنی به اسموتی کودک اضافه نکنید. و به دلایل سربی ، کودکان نباید بیش از یک قاشق چای خوری برگ چای سبز چینی داشته باشند. وقتی صحبت از چای سیاه می شود ، کودکان نباید بیش از یک فنجان در روز بنوشند و به هیچ وجه نباید برگ چای را بخورند.

زنان باردار باید بتوانند یک فنجان چای سبز در طول دوران بارداری ، صرف نظر از منبع مصرف کنند. محدودیت مصرف چای سبز ژاپنی تنها محدودیت کافئین حدود چهار فنجان در روز است. من نوشیدن چای سیاه در دوران بارداری یا خوردن هر نوع برگ چای را توصیه نمی کنم ، مگر اینکه بدانید چای را از منبع سرب کم دریافت می کنید.


من مدتها طرفدار چای بودم ، اما اطلاعاتی که در اینجا با شما به اشتراک گذاشتم باعث شد رژیم غذایی روزانه خود را تغییر دهم. اگر به دستور اسموتی من نگاه کنید یک صبحانه بهتر، به عنوان مثال ، خواهید دید که من توصیه می کنم که برگ چای را بریزید ، و آیا Matcha برای شما خوب است؟ این واقعیت را پنهان نمی کند که من از طرفداران بزرگ matcha بوده ام. من هنوز از هر دو لذت می برم ، اما اکنون بیشتر مراقب این هستم که محل تهیه چای من کجاست. به محض اطلاع از این موضوع ، در فیس بوک اعلاناتی دادم ، توییترو Google+ برای اطلاع رسانی به همه. بنابراین ، اگر توصیه های من را (که در کتاب خود مفصل توضیح داده ام ، از نزدیک دنبال کنید) چگونه نمی میرند) ، لطفاً مراقب رسانه های اجتماعی ما باشید ، جایی که می توانم در عرض چند دقیقه پس از اطلاع از آخرین اخبار ، به روز رسانی ها را ارسال کنم.

من کلی فیلم چای دارم ، از جمله:

در کجای دیگر ممکن است خطر هوی متال (غیر از مجموعه موسیقی من) پیدا کنید؟

در سلامتی ،
مایکل گرگر ، دکتر

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید ، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده و سالانه من را مشاهده کنید:دیدگاهتان را بنویسید