استدلال علمی هفته توسط صنعت: آیا زغال اخته از زوال عقل جلوگیری می کند؟


من چندین مطالعه تأمین شده توسط انجمن های تجاری بلوبری در طول این سالها ارسال کرده ام ، از جمله مورد علاقه من در تمام دوران ، یکی در مورد پیشگیری از اختلال نعوظ. آره!

آیا می توانیم از عقل سلیم در اینجا استفاده کنیم؟ من بلوبری را دوست دارم ، در تراس منهتن خود پرورش داده و برداشت می کنم و هر زمان که بتوانم آنها را می خورم – اما نه به این دلیل که من فکر می کنم این احتمال بسیار زیاد است که آنها به تنهایی مرا از زوال عقل دور نگه دارند.

اما دانشمندان به طور جدی در حال بحث هستند که آیا بلوبری عملکرد شناختی افراد مسن را بهبود می بخشد یا خیر.

مطالعه شماره 1: Hein S ، Whyte AR ، Wood E ، Rodriguez-Mateos A ، Williams CM. بررسی سیستماتیک اثرات بلوبری بر عملکرد شناختی با افزایش سن. مجله Gerontology: Series A. 2019 ؛ 74 (7): 984-95

نتیجه: “یافته های این مطالعات نشان می دهد که ممکن است مزایای شناختی برای تأخیر حافظه و عملکرد اجرایی در کودکان و برای تأخیر در حافظه ، عملکرد اجرایی و عملکرد روانی حرکتی در افراد سالم و MCI مفید باشد. [mild cognitive impairment] بزرگسالان ”.

سرمایه گذار: “این کار با کمک بلاعوض از انجمن بلوبری وحشی آمریکای شمالی پشتیبانی شد. “

مناظره:

  • خطاها یا تکرار ناپذیری در محاسبات اندازه اثر و گزارش ناقص نتایج در “بررسی سیستماتیک اثرات زغال اخته بر عملکرد شناختی با افزایش سن: ترکیبی از محاسبات اندازه اثر غیر قابل تولید ، گزارش گزینشی اثرات و خطاهای کلی در روش بررسی سیستماتیک منجر به ارائه نادرست از قدرت شواهد در مورد بلوبری و عملکرد شناختی.

مطالعه شماره 2: تأثیر مداخلات زغال اخته بر عملکرد و خلق و خوی شناختی: مرور سیستماتیک کارآزمایی های کنترل شده تصادفی

نتیجه: بر اساس شواهد موجود ، بلوبری ممکن است برخی از معیارهای عملکرد شناختی را بهبود بخشد. “

منابع مالی: این مقاله ، که هنوز در حال چاپ است ، بیان می کند که نویسندگان هیچ منافع رقیبی را اعلام نمی کنند ، اما اطلاعاتی در مورد بودجه مطالعه ارائه نمی دهند.

مناظره:

  • هیچ شواهد فرا تحلیلی در مورد بهبود عملکرد ذهنی بلوبری وجود ندارد: با این حال ، بر اساس تحقیقات فعلی ، محققان باید از هرگونه نتیجه گیری قطعی در مورد اثرات بلوبری بر عملکرد شناختی اجتناب کنند.
  • در پاسخ به “هیچ شواهد فرا تحلیلی در مورد بهبود عملکرد ذهنی بلوبری وجود ندارد”: نویسندگان مطالعه شماره 2 می گویند که آنها “نتیجه گیری نویسندگان را تکرار می کنند. [of the critique] اظهار می کند که در حالی که هم بررسی ما و هم تجزیه و تحلیل آنها حمایت محدودی برای استفاده از مداخلات زغال اخته ارائه می دهد ، این را نباید به عنوان شواهد قطعی برای عدم اثربخشی تفسیر کرد ، بلکه برای رفع محدودیت های موجود نیاز به آزمایشات بیشتری است. ”

نظر من: البته بلوبری سالم است و اگر برای جلوگیری از زوال عقل تنها کاری که باید انجام دهید این بود که هر روز مقداری غذا بخورید فوق العاده نخواهد بود. با شک و تردید ، خوشحالم که دیدم توافق گسترده ای وجود دارد مبنی بر اینکه این مطالعات شواهد قطعی نیستند. البته خوردن بلوبری (یا هر میوه دیگری) سالم است. خوردن میوه و سبزیجات سالم است این نوع تحقیق در مورد این است که شما بیشتر از هر نوع توت یا میوه دیگر بلوبری بخورید.

  • اشتراک گذاری
  • توییت
  • پست الکترونیک
  • اشتراک گذاریدیدگاهتان را بنویسید