استروژن های رژیمی و باروری مردان


در ویدئوی من ، نقش رژیم غذایی در کاهش تعداد اسپرم، من ارتباط بین مصرف زیاد چربی اشباع شده و کاهش کیفیت مایع منی را مورد بحث قرار دادم. اما چه ارتباطی دارد؟ یکی از جدیدترین مقالات در این زمینه نشان داد که درصد قابل توجهی از چربی اشباع شده در این مطالعه از محصولات لبنی گرفته شده است. بقایای مواد شیمیایی صنعتی ممکن است زنجیره غذایی را به صورت چربی حیوانی تجمع دهند و برخی از این مواد شیمیایی لیپوفیلیک (چربی دوست) ممکن است دارای توانایی های هورمونی باشند.

آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده یک بررسی ملی از آلاینده های مداوم ، تجمع زیستی و سمی موجود در شیر آمریکا انجام داد (در فیلم من برجسته شده است ، استروژن لبنی و باروری مردان) تیم EPA خاطرنشان کرد که از آنجا که چربی شیر احتمالاً یکی از بالاترین منابع غذایی در معرض این آلاینده ها است ، درک سطوح موجود در محصولات لبنی مهم است. این تیم شیر را از سراسر کشور آزمایش کردند و مواد شیمیایی جادوگران واقعی را پیدا کردند. آنها تخمین می زنند که محصولات لبنی به تنهایی حدود 30 تا 50 درصد از تماس ما با دیوکسین را تشکیل می دهند. و “مانند دیوکسین ، سایر آلاینده های سمی تمایل دارند به طور گسترده در محیط پراکنده شوند ، از طریق زنجیره غذایی تجمع یافته و در نهایت منجر به آلودگی سطح پایین در اکثر چربی های حیوانی می شوند.”

این ممکن است غلظت بیشتر آلاینده ها را در ماهیخواران توضیح دهد. زنو استروژن ها مانند بیفنیل های پلی کلر (PCB) با چربی ماهی یا گوشت حیوان مرتبط هستند و نمی توان آنها را با شستشو و پختن به طور کامل از بین برد ، بنابراین در چربی ما نیز تجمع می یابد. زنو استروژن ها مواد شیمیایی با اثرات دماسکولینزاسیون یا زنانه هستند. اما حتی در جهان غیر آلوده ، غذاهای حیوانی نیز دارای این ویژگی هستند واقعی استروژن ها ، که اجزای اجتناب ناپذیر محصولات حیوانی هستند. همه مواد غذایی با منشاء حیوانی حاوی استرادیول هستند که حداقل 10 هزار برابر قوی تر از اکثر زنو استروژن ها است. بنابراین قرار گرفتن در معرض رژیم غذایی – گوشت ، محصولات لبنی و تخم مرغ – در برابر این استروئیدهای جنسی طبیعی بسیار مهم است ، زیرا هورمون های موجود در این حیوانات مشابه حیوانات ما هستند.

استروژن در گوشت و تخم مرغ وجود دارد ، اما منابع اصلی آن شیر و سایر محصولات لبنی است. با نوشیدن یک لیوان شیر ، میزان استرادیول در کودک از نظر فعالیت هورمونی 4000 برابر میزان مصرف زنو استروژن ها است. گاوهای شیری مدرن که از نظر ژنتیکی بهبود یافته اند می توانند در دوران بارداری خود شیردهی کنند. مشکل این است که در دوران بارداری ، سطح استروژن می تواند تا 30 برابر افزایش یابد.

مصرف پنیر به طور خاص با غلظت کمتر اسپرم مرتبط است ، در حالی که مصرف غذاهای لبنی به طور کلی با شکل و حرکت غیرطبیعی اسپرم ارتباط دارد. غلظت کمتر اسپرم به خودی خود ممکن است سرکوب بالقوه تولید اسپرم را به دلیل سطح بالای استروژن نشان دهد ، اما شکل و حرکت غیرطبیعی نشان می دهد که مصرف لبنیات ممکن است در آسیب مستقیم بیضه دخیل باشد.

در حالی که محصولات شیر ​​بیشتر استروئیدهای جنسی زنانه مصرف شده ما را تأمین می کنند ، تخم مرغ نیز منبع قابل توجهی است و تقریباً به اندازه گوشت و ماهی کمک می کند. این می تواند مورد انتظار باشد ، زیرا تخم ها مستقیماً در تخمدان مرغ ها تولید می شوند.

گوشت همچنین ممکن است حاوی هورمون های اضافی باشد. در ایالات متحده ، استروئیدهای جنسی آنابولیک ممکن است برای افزایش رشد حیوانات تجویز شود ، روشی که بیست و پنج سال پیش در اروپا ممنوع شد. یک مطالعه در نیویورک نشان داد که تعداد اسپرمهای مرتبط با مصرف گوشت فرآوری شده به طور تدریجی کمتر است. با این حال ، مطالعات مشابه در اروپا پس از ممنوعیت همان چیزی را پیدا کردند. بنابراین ، ممکن است هورمونهای کاشته شده نباشند ، بلکه نتیجه سایر اجزای گوشت هستند ، مانند چربی اشباع شده که سطح کلسترول را افزایش می دهد.

ما چندین دهه است که می دانیم مردان با سطح کلسترول بالا در “اسپرموگرام” خود ناهنجاری نشان می دهند: کاهش غلظت اسپرم ، حدود یک سوم حرکت نرمال اسپرم و نیمی از شکل نرمال اسپرم. بیست و پنج سال بعد ، ما همان چیزی را پیدا کردیم. در بزرگترین مطالعه تا به امروز ، سطح بالای کلسترول خون با درصد قابل توجهی کمتر از اسپرم طبیعی مرتبط بود. کلسترول همچنین با کاهش حجم مایع منی و تعداد اسپرم زنده همراه بود. این نتایج نقش چربی ها در خون را در باروری مردان برجسته می کند و با توجه به افزایش شیوع چاقی و مشکلات کلسترول باید نگران کننده باشد. اگرچه رژیم سالم می تواند با تعداد اسپرم سالم تری همراه باشد ، اما به نظر نمی رسد داروهای استاتین برای کاهش کلسترول کمکی کنند.

در مورد فیتواستروژن های موجود در سویا چطور؟ دیدن تاثیر سویا بر بلوغ زودرسبه

اطلاعات بیشتر در مورد هورمون های لبنی در:

مواد شیمیایی نوروتوکسیک موجود در لبنیات نیز عامل بیماری های عصبی هستند. ویدیوی من را ببینید پیشگیری از بیماری پارکینسون با رژیم غذاییبه

در سلامتی ،
مایکل گرگر ، دکتر

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید ، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده من را در سال مرور کنید ریشه کن کردن علل اصلی مرگ، بیشتر از یک سیب در روز، از جدول تا قادر، و غذا به عنوان داروبهدیدگاهتان را بنویسید