استفاده از رژیم غذایی برای درمان آسم و اگزما


من قبلاً در مورد قدرت میوه ها و سبزیجات برای جلوگیری و درمان آسم و آلرژی صحبت کردم. اگر افزودن چند وعده دیگر میوه و سبزیجات ممکن است به آسم کمک کند ، رژیم غذایی متمرکز بر گیاهان چطور؟ بیست بیمار مبتلا به اگزمای آلرژیک تحت رژیم گیاهخواری قرار گرفتند. در پایان دو ماه ، نمرات بیماری آنها ، که علائم و نشانه های ذهنی و عینی را در بر می گرفت ، به نصف کاهش یافت ، مشابه آنچه که ممکن است با استفاده از یکی از قوی ترین داروهای خود مشاهده کنیم. این دارو در مدت دو هفته بسیار سریعتر عمل می کند ، اما از آنجا که داروها اغلب می توانند عوارض جانبی خطرناکی را شامل شوند ، گزینه رژیم غذایی جذاب تر است. اما این رژیم غذایی گیاهی معمولی نبود. این یک مطالعه بیمارستانی با استفاده از رژیم غذایی بسیار محدود از نظر کالری بود-افراد تقریباً نیمه ناشتا بودند. بنابراین ، ما نمی دانیم کدام جزء مسئول اثر درمانی بوده است.

در مورد استفاده از رژیم غذایی معمولی گیاهی در برابر بیماری آلرژیک متفاوت ، آسم ، چطور؟ در سوئد ، یک جنبش بهداشتی فعال وجود داشت که ادعا می کرد رژیم غذایی گیاهی می تواند آسم را بهبود بخشد یا درمان کند. این ادعای جسورانه ای بود ، بنابراین برای آزمایش این امر ، گروهی از جراحان ارتوپدی در بیمارستان دانشگاه لینکوپینگ مجموعه ای از بیماران را که به مدت یک سال با رژیم گیاهخواری تحت درمان قرار گرفتند ، دنبال کردند. (این مطالعه در فیلم من برجسته شده است ، درمان آسم و اگزما با رژیم های گیاهی.) شرکت کنندگان باید مایل بودند که کاملاً گیاهی بروند ، و آنها باید آسم حداقل یک سال مورد تأیید پزشک را داشتند که علیرغم بهترین درمان های پزشکی موجود بهبود نمی یافت یا بدتر می شد.

محققان گروه کاملاً مریضی را دنبال کردند. سی و پنج بیمار مبتلا به آسم برونشیال با تأیید طولانی مدت بیمارستان و به مدت متوسط ​​دوازده سال بودند. از 35 بیمار ، 20 نفر در دو سال گذشته به دلیل حملات حاد آسم در بیمارستان بستری شده بودند. از این تعداد ، یک بیمار در طول این مدت در مجموع 23 بار تحت درمان با انفوزیون حاد (داروهای IV اورژانسی) قرار گرفته بود و بیمار دیگری ادعا می کرد که در طول بیماری خود 100 بار به بیمارستان رفته است و در هر مورد به وضوح چنین درمانهایی را نیاز داشته است. حتی یک بیمار در حین حمله آسم دچار ایست قلبی شد و با ونتیلاتور به زندگی بازگردانده شد. این موارد بسیار جدی بود.

بیماران هنگام شروع به کار ، تا هشت داروی مختلف آسم را مصرف کردند ، به طور متوسط ​​چهار و نیم دارو ، و هنوز بهبود نمی یافتند. 20 نفر از 35 نفر دائماً از کورتیزون استفاده می کردند ، که یک استروئید قوی در موارد جدی است. اینها همه موارد نسبتاً پیشرفته بیماری بودند ، شدیدتر از آنهایی که پزشکان گیاهخوار استفاده می کردند.

یازده نفر نتوانستند رژیم را به مدت یک سال پایبند باشند ، اما از 24 رژیم غذایی این رژیم ، 71 درصد در چهار ماهگی و 92 درصد در یک سال بهبود را گزارش کردند. اینها افرادی بودند که نسبت به سال گذشته اصلا پیشرفت نکرده بودند. همزمان با این بهبود ، بیماران مصرف دارو را تا حد زیادی کاهش دادند. چهار نفر به طور کامل داروهای خود را کنار گذاشته بودند و فقط دو نفر نتوانستند حداقل دوز خود را کاهش دهند. آنها از میانگین 4.5 دارو به 1.2 رسید و برخی از آنها توانستند کورتیزون را کنار بگذارند.

برخی از افراد گفتند که پیشرفت آنها آنقدر قابل توجه است که احساس می کردند “زندگی جدیدی داشته اند”. یک پرستار به دلیل این که اکثر همکارانش سیگاری بودند در کار مشکل داشت ، اما پس از رژیم گیاهی ، او می تواند بدون حمله به دود سیگار دوام بیاورد و سایر محرک های آسم را تحمل کند. دیگران نیز همین موضوع را گزارش کردند. در حالی که قبلاً آنها فقط می توانستند در محیطی تمیز زندگی کنند و در خانه های خود کم و بیش احساس انزوا می کردند ، اکنون می توانند بدون حملات آسم بیرون بروند.

محققان تنها پیشرفت های ذهنی را نیافتند. آنها همچنین بهبود قابل توجهی در تعدادی از متغیرهای بالینی ، از جمله مهمتر در اندازه گیری عملکرد ریه ، ظرفیت حیاتی ، حجم بازدمی اجباری و ظرفیت کار فیزیکی و همچنین کاهش قابل توجهی در میزان سد (نشانگر التهاب) و IgE ( آنتی بادی های مرتبط با آلرژی)

این مطالعه با 35 بیمار که به طور متوسط ​​به مدت 12 سال از آسم شدید رنج می بردند و همه داروهای طولانی مدت دریافت می کردند ، شروع شد و 20 نفر از آنها از کورتیزون استفاده کردند که “به مدت یک سال تحت غذای گیاهی قرار گرفتند” و تقریباً در همه موارد ، دارو حذف یا کاهش یافت و علائم آسم به میزان قابل توجهی کاهش یافت.

با وجود بهبود عملکردهای ریه و ارزش آزمایشگاهی ، اثر دارونما را نمی توان کاهش داد زیرا هیچ گروه کنترل کوری وجود نداشت. با این حال ، نکته خوب در مورد رژیم غذایی سالم این است که فقط عوارض جانبی خوبی وجود دارد. کلسترول افراد به طور قابل توجهی بهبود یافت ، فشار خون آنها بهتر شد و 18 کیلوگرم وزن کم کردند. از نظر پزشکی ، می گویم چرا آن را امتحان نکنید؟

اگر سه فیلم اول این مجموعه 4 قسمتی را از دست داده اید ، پیوندها را در اینجا مشاهده کنید:

اطلاعات بیشتر در مورد اگزما و رژیم غذایی را می توانید در فیلم های من پیدا کنید:

تعدادی از شرایط دیگر وجود دارد که رژیم های گیاهی در درمان آنها موثر است:

مایکل گرگر ، دکتر

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید ، می توانید توسط ویدیوهای من به صورت رایگان مشترک شوید اینجا را کلیک کنید و ارائه های کامل من از سال 2012 تا 2015 را تماشا کنید ریشه کن کردن علل اصلی مرگ، بیشتر از یک سیب در روز، از جدول تا قادر، و غذا به عنوان داروبهدیدگاهتان را بنویسید