استفاده از ظرفیت کامل در استان تهران برای تولید – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان



به گزارش خبرنگار مهر، محسن منصوری سه شنبه شب میزبان مراسم تجلیل از کشاورزان نمونه استان تهران با حضور پازوکی رئیس جهاد کشاورزی استان تهران، حمید زمانی فرماندار ویژه شهرستان ری و جمعی دیگر از مسئولان استانی و شهرستانی بود. در شعارهای سال های اخیر تاکید بر اصل تولید و اقتصاد مورد توجه عالی ترین مقام رهبری قرار گرفته و راهبرد اصلی کشور است.

وی افزود: در سال های مختلف به اقتصاد از منظرهای مختلف نگاه شده است، یک بار از منظر تورم و برنامه های کنترلی آن، یک بار از منظر اشتغال و کارآفرینی، یک بار از منظر زنجیره های تولید و منابع سرمایه در گردش. که هر کدام مزایا و معایب خود را داشتند.» با توجه به تجربیات آنها و تأکید مدیران ارشد، اکنون تولید به عنوان یک محور اصلی تلقی می شود.
استاندار تهران گفت: محدودیت ها و قوانین دست و پا گیر در روند تولید وجود دارد که تولیدکنندگان را با مشکل مواجه کرده است.

وی تاکید کرد: اصلاحاتی در حوزه اقتصادی انجام شده است و از این بابت از خانواده بزرگ تولیدی و مردم تشکر می کنیم چرا که هم مردم و هم تولیدکنندگان از آن حمایت کردند با وجود اینکه دشمن برای استفاده از فرصت اقتصادی برنامه ریزی کرده بود. اصلاح برای ایجاد تنش های اجتماعی.» اما مردم با همه سختی های این طرح از حمایت های لازم برخوردار بودند.

استاندار تهران با بیان اینکه تلاش تولیدکنندگان برتر در استان و کشور در حال الگوبرداری است، گفت: یکی از کارکردهای نظام اسلامی شناسایی، نمایش و بازتولید الگوهای موفق است. از تولید و تجهیزات استفاده کنید و مدیران نهایت همکاری را با تولیدکنندگان داشته باشند.

منصوری ادامه داد: تهران از جایگاه اجتماعی و اقتصادی ویژه ای برخوردار است به گونه ای که بیش از ۵۰ درصد از حدود ۶۰۰۰ شرکت دانش بنیان در تهران، ۷۰ درصد اقتصاد کشور در تهران و بازار بزرگ ۱۶ تا ۱۷ میلیونی قرار دارد و باید زیرساخت ها فراهم شود. بر اساس فعالیت های دانش بنیان و فناوری محور به منظور برداشتن گام های بلند و موثر در مدل سازی.

استاندار تهران در پایان با اشاره به محدودیت منابع آبی خاطرنشان کرد: با توجه به محدودیت منابع آبی باید از محصولات و محصولات با کمترین آب استفاده کرد چرا که آب و هوای کشور خشک است و باید مناسب باشد. روش های دانش بنیان مانند ترویج کشت گلخانه ای از این نظر برای مدیریت واقعیت اقتصاد موجود حائز اهمیت است.