استفاده از هر فرصتی برای خدمت رسانی به زائران اربعین در لرستان – خبرگزاری مهری اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، رضا عبدی در جلسه هماهنگی طرح جابجایی اربعین حسین (ع) حضور یافت.ع) وی در سال ۱۴۰۱ با تاکید بر استفاده از ظرفیت حمل و نقل جاده ای در سراسر استان برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی گفت:ع) امسال نیز اقدامات و تمهیدات لازم برای افزایش سطح خدمات رسانی به زائران انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه شهرداری ها باید ظرفیت و فهرست ناوگان خودروهای تحت پوشش شرکت ها و دستگاه های اتوبوسرانی را با تفکیک اتوبوس های عادی و VIP در زمان مقرر بررسی و ارسال کنند، افزود: جلسات منظم کمیته حمل و نقل اربعین حسین (ع)ع) در شهرهای دارای ارگان ها، شرکت ها، آژانس ها و صنوف مربوطه حمل و نقل مسافر، نظارت بر قوانین و مقررات حمل و نقل در خصوص رعایت سرعت جابجایی، دستورالعمل چمدان با مسافر و بدون مسافر، بازرسی از دفاتر و ناوگان شرکت نظافت و تجهیزات فنی و مسائل مربوط به ناوگان. ایمنی یکی از موضوعاتی است که باید در دستور کار روسای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای شهری قرار گیرد.

معاون مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان گفت:ع) اعلام می شود از این پس از همه لحاظ آمادگی کامل را داشته و در زمینه های مختلف از جمله بهسازی محورهای مواصلاتی، تامین منازل جاده ای و امکانات مراقبتی اقدامات لازم را انجام خواهیم داد. احصاء نقاط ضعف اقدامات لازم با هماهنگی شورای معاونین و شهرداران در حال انجام است.

بر اساس این گزارش، از آنجایی که این استان در مسیر ناوگان و خیل زائران بزرگ یک موکب برپا کردند می بینم نصب بنرهای اطلاع رسانی و همچنین ارتقای نظارت با افزایش گشت های مشترک با پلیس راهنمایی و رانندگی و استقرار تیم های امداد و نجات و راهنمایی و رانندگی در نقاط حادثه خیز، انجام آموزش های لازم به مدیریت شهری و مدیران شرکت های حمل و نقل مسافر جهت نظارت و کنترل عملکرد. از ناوگان خودرو سیستم سپهتن نظارت بر ناوگان شرکت های اعزامی به پایانه مرزی مهرانیس شهید سلیمان از دیگر مصوبات این جلسه بود.

همچنین تشکیل ستاد و تیم پشتیبانی در دولت مرکزی و نظارت روزانه بر فعالیت شهرستان ها در طول اجرای پروژه، پیگیری مطالبات ذینفعان حمل و نقل همچنین از نظر بررسی مشکلات سوخت، تجهیز خوابگاه برای رانندگان، کسر قانونی از وضعیت مسافر و ارتقای سطح خدمات شرکت های حمل و نقل مورد تاکید قرار گرفت.