اسلامی: هیچ ناهنجاری در برنامه هسته ای ایران وجود ندارد – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوزبه گزارش خبرگزاری مهر، محمد اسلامی با تبریک فرا رسیدن هفته پاسداشت در آیین آغاز هفته پاسداشت گفت: گرامیداشت هفته پاسداشت در اصل نماد احترام به کرامت و عزت است. مقاومت، جهاد و شهادت. ، ایثار و خودباوری و معنای «توانایی» است.

وی افزود: دشمنان همواره در صدد آسیب رساندن و تضعیف جمهوری اسلامی ایران هستند، از این رو برنامه ریزی های زیادی انجام داده اند تا سفر رئیس جمهور به نیویورک را تحت الشعاع قرار دهند.

رئیس سازمان انرژی اتمی افزود: پیوستن ایران به گروه شانگهای دستاورد بسیار مهمی بود که پس از سال ها تلاش نتیجه داد و ایران به عضویت گروه شانگهای پذیرفته شد.

اسلامی خاطرنشان کرد: بیش از ۶۰ درصد جمعیت جهان در کشورهای عضو گروه شانگهای زندگی می کنند. همچنین نزدیک به ۶۰ درصد از ذخایر انرژی جهان در این منطقه قرار دارد و بیشترین فرصت برای توسعه، سرمایه گذاری و پیشرفت در این منطقه است.

وی تاکید کرد: اساساً این حدی است که اگر حتی قدرت های جهانی با ما همکاری نکنند، همکاری با کشورهای عضو برای پیشرفت و توسعه کافی است، زیرا اعضای شانگهای فرصت های فراوان و بی پایانی دارند.

رئیس سازمان انرژی اتمی ادامه داد: کسانی که می خواهند ایران را منزوی کنند، این دستاورد را تحمل نخواهند کرد.

اسلامی گفت: همزمان با برگزاری مراسم اربعین توطئه ای در عراق به راه انداختند که اوضاع آن کشور را متشنج کنند و اجازه ندهند مراسم اربعین به درستی برگزار شود و بحمدالله توطئه وجود دارد. دشمنان شکست خورد و مراسم باشکوه پیاده روی اربعین نیز با شکوه برگزار شد.

وی تاکید کرد: بر اساس گزارش های مکرر آژانس بین المللی انرژی اتمی نشان می دهد که هیچ گونه ناهنجاری در برنامه هسته ای جمهوری اسلامی ایران وجود ندارد. شورش آنها نمی توانند به اهداف خود برسند.

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: اکنون بر اساس مفاد توافق و آخرین وضعیت مذاکرات، طرف مقابل متوجه شده است که شرایط جمهوری اسلامی ایران به گونه ای نیست که بتوانند ما را تحت فشار قرار دهند. با عملیات روانی و اقدامات سیاسی و اهرم های فشار و تحریم ها می تواند از ما امتیاز بگیرد. امتیاز دهیایران را تضعیف کرده و دستیابی به این اهداف را تسهیل می کند تا زودتر به نتایج مطلوب برسیم.

اسلامی با اشاره به اهمیت گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس گفت: گرامیداشت هفته دفاع مقدس در اصل نماد احترام به کرامت و عزت، مقاومت، جهاد و شهادت، ایثار و ایمان است.

وی تصریح کرد: همانطور که می دانید مهمترین معمای دفاع مقدس این بود که رزمندگان ما تمام محاسبات نظامی و رزمی را که برای شکست ایران در نظر گرفته بودند شکست دادند و همه نقشه های دشمن نقش آفرینی کرد. داخل آب بدست آورد دلیل این امر نیز اتحاد و توکل مردم به خداوند متعال و امید به یاری الهی بوده است.

رئیس سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: رزمندگان ما دست خالی وارد میدان جنگ شدند و پس از شکست دشمن و تسخیر تجهیزات، توانستند ارتش تشکیل دهند. این ظرفیت سازی با قدرت و عنایت الهی و نیز شجاعت و صلابت فرماندهی و رهبری امام (ره) و پس از ایشان مقام ولی فقیه صورت گرفت و شرایط به گونه ای پیش رفت که به لطف خداوند ما اکنون شاهد بنیان مستحکم کشور هستیم.

اسلامی خاطرنشان کرد: شاهد بهبود وضعیت اقتصادی کشور و روند رشد هستیم. اگر متوسط ​​رشد اقتصادی جهان در دوره کرونا حدود ۲ درصد بود، رشد اقتصادی کشور ما نیز به دلیل تحریم ها و شرایط ویروس کرونا بوده است.

وی تاکید کرد: نباید ناامید باشیم، بلکه باید کار و تلاش در دستور کار قرار گیرد و فداکارانه برای پیشرفت کشور گام های محکمی برداریم تا اگر خدا بخواهد زیرساخت های لازم برای پیشرفت اقتصادی و اجتماعی و فناوری و روزافزون صنعتی فراهم شود. مناطق ایجاد می شود و آسیب پذیری ما از بین می رود، می توان کیفیت زندگی و معیشت مردم را در شرایط مختلف بهبود بخشید و در اقتصاد ملی موثر بود.

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: در هفته دفاع مقدس با همه شهدای انقلاب اسلامی و امام شهدا قرارداد می بندیم که کوتاهی و سهل انگاری نکنیم و مصمم به انجام کارها باشیم. و خدماتی را ارائه دهیم که بالاتر از حد انتظار است به هر کجا که می‌رویم.”

اسلامی تاکید کرد: در ارائه خدمات و مسئولیت پذیری نباید بهانه ای داشت و باید با جدیت و علاقه بیشتر تلاش کرد تا شاهد پیشرفت سریعتر سازمان و در نهایت امور کشور و عزت ملت ایران باشیم.