اسیدهای صفراوی و سرطان سینه


چرا به نظر می رسد زنان یبوست بیشتر در معرض ابتلا به سرطان سینه هستند؟ نتایج یک مطالعه 1989 در خارج از مجله بهداشت عمومی آمریکا برای کاهش تعداد دفعات دفع و قوام مدفوع سفت ، احتمال افزایش کمی سرطان سینه وجود دارد. به نظر می رسد زنانی که سه بار یا بیشتر مدفوع داشته اند ، خطر ابتلا به سرطان سینه را به نصف کاهش می دهند. این می تواند به این دلیل باشد که یبوست به معنای زمان تماس بیشتر بین مواد زائد ما و دیواره روده است ، که ممکن است تشکیل و جذب جهش زا در مدفوع – موادی که باعث جهش DNA و سرطان می شوند – را در گردش خون ما افزایش دهد و در نهایت به بافت پستان ختم شود.

این مفهوم که حرکتهای مکرر کاسه ها خطر ابتلا به سرطان پستان را کاهش می دهد ، به بیش از یک قرن پیش برمی گردد ، جایی که گاهی اوقات با یبوست شدید ، که اصطلاحاً به آن «ایست روده مزمن» می گویند ، با جراحی درمان می شد. با درک اینکه روده بزرگ بخشی ضروری از کالبدشناسی انسان است ، چرا یبوست را فقط با قطع آن درمان نمی کنید؟ پس از جراحی ، آنها متوجه شدند که تغییرات پیش سرطانی در سینه زنان یبوست ناپدید می شوند.

70 سال دیگر طول خواهد کشید تا محققان سرنخ های آن جراحان برجسته را که ادعا می کردند آسیب شناسی سینه هنگام اصلاح یبوست برطرف شده است ، پیگیری کنند. یک مطالعه در سال 1981 در لانست رابطه بین تغییرات پیش سرطانی بالقوه در سینه و دفعات حرکت کاسه در نزدیک به 1500 زن را مورد بررسی قرار داد سرطان پستان و یبوست) محققان دریافتند خطر تغییرات پیش سرطانی در زنانی که دو بار یا کمتر مدفوع را در هفته گزارش می دهند ، چهار برابر بیشتر از بیش از یک بار در روز است.

ما می دانیم که حتی پستان های غیر شیرده به طور فعال مواد شیمیایی را از خون می گیرند. ما همچنین می دانیم که جهش زا در مدفوع وجود دارد. بی دلیل نیست که بگوییم مواد بالقوه سمی مشتق شده از روده بزرگ دارای اثرات مخرب یا حتی سرطان زا بر روی مخاط سینه هستند. مواد سمی مانند اسیدهای صفراوی اسیدهای صفراوی برای اولین بار در سال 1940 باعث ایجاد تومور در موش ها شد ، اما آزمایش های بعدی بر روی موش ها منجر به این باور اشتباه شد که اسیدهای صفراوی فقط سرطان های موجود را ترویج می دهند و خود قادر به ایجاد تومور نیستند. با این حال ، تفاوت اساسی بین مدل های جوندگان و سرطان انسان وجود دارد. موش ها فقط چند سال زندگی می کنند ، در حالی که انسان ها می توانند ده ها سال زندگی کنند. بنابراین ، احتمال ایجاد جهش در سرطان ممکن است در انسان حداقل 30 برابر بیشتر باشد. ما در حال حاضر حداقل 15 مطالعه داریم که نشان می دهد اسیدهای صفراوی می توانند به DNA آسیب برسانند و به شدت نشان می دهد که آنها می توانند سرطان های جدیدی را نیز آغاز کنند.

اسیدهای صفراوی به عنوان راهی برای خلاص شدن از کلسترول اضافی تشکیل می شوند. کبد ما اسیدهای صفراوی را برای دفع به روده می ریزد ، با این فرض که روده های ما مملو از فیبر است تا آن را به دام بیندازد و از بدن خارج کند. اما اگر از غذاهای گیاهی غنی از فیبر به اندازه کافی استفاده نکرده باشیم ، اسیدهای صفراوی می تواند دوباره در بدن جذب شده و در سینه ایجاد شود.

اسیدهای صفراوی سرطان زا در مایع کیست های سینه تا صد برابر سطح موجود در جریان خون یافت می شوند. با برچسب زدن رادیواکتیو اسیدهای صفراوی ، محققان توانستند نشان دهند که اسیدهای صفراوی روده به سرعت به سینه دسترسی پیدا می کنند ، جایی که می توانند بر سلول های تومور پستان اثر شبه استروژن مانند ترویج کننده سرطان داشته باشند. این توضیح می دهد که چرا ما 50 درصد سطوح اسید صفراوی بالاتری را در جریان خون قربانیان تازه تشخیص داده شده سرطان پستان مشاهده می کنیم. این یافته ها مفهوم رابطه بین اسیدهای صفراوی مشتق شده از روده و خطر ابتلا به سرطان سینه را تایید می کند. بنابراین ، چگونه می توانیم حذف اسیدهای صفراوی را از بدن خود تسهیل کنیم؟

کند شدن ترانزیت روده بزرگ می تواند سطح اسید صفراوی را افزایش دهد. بنابراین ، برای کاهش جذب اسیدهای صفراوی ، می توانیم با خوردن مقدار زیادی فیبر ، به اصطلاح “زمان عبور دهان-مقعدی” سرعت انتقال غذا از دهان به توالت را افزایش دهیم. رژیم غذایی مملو از گیاهان دفع اسید صفراوی را تا حد زیادی افزایش می دهد.

فیبر می تواند سایر عناصر سمی مانند سرب و جیوه و همچنین کلسترول و اسیدهای صفراوی را متصل کرده و از بین ببرد. اما گیاهان می توانند اسیدهای صفراوی را حتی مستقل از فیبر متصل کنند. رژیم های وگان به میزان قابل توجهی بیشتر از رژیم های لاکتوو یا غیر گیاهی به اسیدهای صفراوی متصل می شوند حتی در همان فیبر مصرفی ، که می تواند توضیح دهد که چرا افرادی که گیاه خوار هستند ممکن است در ابتدا مدفوع جهش زا کمتر دفع کنند.

من در ارائه زنده خود به این موضوع اشاره کردم از جدول به قادر: مبارزه با ناتوانی بیماریها با غذا ، اما چیزی که من نتوانستم در مورد آن بحث کنم توانایی اتصال نسبی اسید صفراوی غذاهای مختلف است. من آن را در ویدئوی خود می پوشانم کدام پیوند سبزی بهتر صفرا می گیرد؟

برای چه زمان عبور روده ای باید تیراندازی کنیم؟ دیدن حمل و نقل جمعی غذا. شاید به همین دلیل باشد اندازه مدفوع اهمیت داردبه همچنین، هر روز چند حرکت روده باید انجام دهید؟ ما می توانیم سرعت و اندازه را با استفاده از آن بهبود بخشیم افزایش حجم آنتی اکسیدان ها و خوردن مقدار زیادی غذای گیاهی کامل (آلو در مقابل Metamucil در مقابل رژیم غذایی وگان)

فیبر همچنین ممکن است به زنان کمک کند استروژن اضافی را از بدن خود خارج کنند. ویدیوی من را ببینید فیبر در مقابل سرطان سینهبه برای اطلاعات بیشتر در مورد شگفتی های فیبر ، مراجعه کنید رژیم F-Word دکتر بورکیتبه

برای مشاهده جدیدترین ویدئوهای من در زمینه پیشگیری و بقای سرطان سینه ، به موارد زیر مراجعه کنید:

در سلامتی ،
مایکل گرگر ، دکتر

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید ، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده من را در سال مرور کنید ریشه کن کردن علل اصلی مرگ، بیشتر از یک سیب در روز، و غذا به عنوان داروبهدیدگاهتان را بنویسید