اعتراض اماراتی ها «فقط» به استخدام اسرائیلی ها در یک شرکت اماراتی


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، آنتال اینترنشنال اخیراً آگهی استخدامی در امارات متحده عربی منتشر کرده است که در آن افراد باید تابعیت «اسرائیلی» را داشته باشند. که اعتراضات شدیدی را در فضای مجازی کشور به دنبال داشت.

به گزارش پایگاه خبری «عربی ۲۱آنتال که در چندین حرفه فعالیت می کند در آگهی استخدام خود اعلام کرده بود که به یک مدیر مزرعه در امارات نیاز دارد و شرط جذب این فرد صرفا تبعه «اسرائیل» بوده است.

این آگهی شغلی باعث خشم گسترده کاربران اماراتی توییتر شد. آنها این اقدام را تبعیض علیه خود می دانستند. فعالان امارات همچنین گفتند که این آگهی با چراغ سبز رسمی میزان نفوذ “اسرائیل” در امارات را نشان می دهد.

یکی از کاربران اماراتی به نام میرا الحسین نوشت: “من از این تبلیغات بسیار ناراحت هستم، می گویند این یک صلاحیت حرفه ای است نه بومی سازی. سپس در عمل می بینیم که ملت هایی هستند که در واقع مزیت دارند. بازار کار. آیا این غیرقانونی نیست؟ از این به بعد بیکاری شما برای ماست؟ فکر نمی کنم یک آگهی شغلی در بریتانیا پیدا کنم که روی آن نوشته شود “فقط امارات”.

کاربر دیگری در پاسخ به این مشکل نوشت: «این مشکل خیلی وقته که وجود داره و واقعا تموم شده این خلاف قانون است؛ زیرا این یک تبعیض آشکار است. این مشکل اخیراً مشاهده شده است و من دیگر انتظار ندارم کنترل کافی روی آن داشته باشم.»

کاربر دیگری نوشت: «این پیام خواهر میرا الحسین به اماراتی است که فریب شعار (امارات کشور آباد است) را خورده اند و همچنان فریب می خورند آگهی استخدام امارات فقط برای صهیونیست ها!

حدود یک هفته پیش امارات متحده عربی و رژیم غاصب صهیونیستی قرارداد تجارت آزاد امضا کردند. این اولین قرارداد تجارت آزاد بین تل آویو و یک کشور عربی بود که تعرفه وضع کردکاهش یا حذف عوارض گمرکی.

از زمان امضای توافقنامه عادی سازی بین دولت امارات و رژیم صهیونیستی در تابستان ۲۰۲۰، صهیونیست ها به امارات سفر کرده و در مشاغل بسیاری در این کشور مشغول به کار شده اند.

انتهای پیام/
آن را در صفحه اول توصیه کنید