اعلام کنید که سازمان ملل آماده کمک به ایران برای حل مشکل گرد و غبار و خشکسالی است


به گزارش خبرگزاری فارس، سخنگوی آژانس توسعه سازمان ملل متحد به مناسبت روز جهانی مبارزه با بیابان زایی در سازمان مدیریت منابع طبیعی و حوضه های رودخانه ای به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جهاد کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی، خشکسالی و بیابان زایی را اعلام کرد. هیچ مرزی وجود ندارد و این مشکل سال در جهان بدتر می شود.

کلودیا ویداس افزود: چوب و بیابان زایی تأثیر عمده ای بر جوامع و اقتصاد و به ویژه بر همکاری های محلی در زمینه های مختلف، مهاجرت و گرسنگی آب و غذا دارد.

وی گفت: در این شرایط، مدیریت ضعیف آب نیز بر زندگی ۳.۲ میلیارد نفر در سراسر جهان تأثیر می گذارد.

ویداس افزود: ایران به دلیل نزدیکی به خط استوا نیز به شدت درگیر خشکسالی، بیابان زایی و گرد و غبار است و نهادهای مختلفی از جمله سازمان منابع طبیعی و مدیریت حوضه رودخانه ها سال هاست در این مناطق فعالیت و همکاری می کنند. ما.” خوب بوده

وی با قدردانی از اقدام ایران در زمینه منابع طبیعی و محیط زیست گفت: در شرایط سخت تحریم ها و حتی شیوع کرونا در ایران گام های زیادی برای مقابله با بیابان زایی و کاهش اثرات بلایای طبیعی برداشته شده است. است.

نماینده برنامه توسعه سازمان ملل متحد (UNDP) نقش کلیدی آموزش را در کاهش تأثیر اقلیم و عوامل انسانی بر محیط زیست و منابع طبیعی برشمرد و تصریح کرد: آموزش کودکان و نوجوانان می تواند در زمینه مسائل زیست محیطی بسیار آموزنده باشد.

وی همچنین بر لزوم سرمایه گذاری و هماهنگی برای مقابله با خشکسالی و بیابان زایی تاکید کرد و گفت که رهبری دولت نباید برنامه های زیست محیطی را هزینه بر، بلکه سرمایه گذاری بداند.

ویداس ادامه داد: بخش کشاورزی باید توجه داشته باشد که چگونه می توان مصرف آب در منطقه را با بهبود اقتصاد و معیشت مردم بهینه کرد.

وی بر اهمیت دیپلماسی در مقابله با ریزگردها تاکید کرد و گفت: ایران در منطقه ای قرار دارد که همسایگان آن با چالش های متفاوتی روبرو هستند و ظرفیت آموزشی موجود کشور می تواند به افزایش آگاهی زیست محیطی کمک کند.

سخنگوی برنامه توسعه سازمان ملل متحد نیز گفت: این آژانس آماده کمک به ایران در مقابله با گرد و غبار و خشکسالی است.

انتهای پیام/
آن را در صفحه اول توصیه کنید