افزایش حداقل دستمزد آلمان به ۱۲ یورو در ساعت


حداقل دستمزد در آلمان از اول اکتبر به ۱۲ یورو افزایش می یابد. در حال حاضر این رقم ۹ یورو و ۸۲ یورو است. افزایش حداقل دستمزد در این کشور …

افزایش حداقل دستمزد در آلمان به 12. یورو در ساعتافزایش حداقل دستمزد در آلمان به 12. یورو در ساعت

حداقل دستمزد در آلمان از اول اکتبر به ۱۲ یورو افزایش می یابد. در حال حاضر این رقم ۹ یورو و ۸۲ یورو است. افزایش حداقل دستمزد در این کشور در حالی صورت می گیرد که تورم به بالاترین حد خود در ۴۰ سال اخیر رسیده است.

پارلمان آلمان (بوندستاگ) روز جمعه ۳ ژوئن تصمیم گرفت حداقل دستمزد را از ۱۲ اکتبر سال جاری به ۱۲ یورو افزایش دهد. “قانون حداقل دستمزد” با رای دولت ائتلافی و حزب چپ آلمان در بوندستاگ به تصویب رسید.

حداقل دستمزد در حال حاضر ۹۸۲ سنت یورو است که قرار است از ۱۰ یورو به ۴۵ یورو در اول جولای افزایش یابد. سقف درآمد برای “کسب و کارهای کوچک” نیز از ۴۵۰ یورو به ۵۲۰ یورو در ماه اکتبر افزایش خواهد یافت.

در آلمان افزایش حداقل دستمزد شش میلیون و ۲۰۰ هزار نفر برآورد شده است. به ویژه زنان و ساکنان آلمان شرقی از این افزایش بهره مند خواهند شد.

قانون حداقل دستمزد می تواند قدرت خرید مردم را در مواجهه با تورم فزاینده در آلمان افزایش دهد.

دولت آلمان اخیراً برای مقابله با افزایش شدید هزینه های زندگی، به ویژه قیمت سوخت، ۹ یورو بلیط قطار و ۳۰ سنت کاهش قیمت بنزین را تا سه ماه کنار گذاشته است.

از اول ژوئن، آلمانی ها می توانند با ۹ یورو در ماه با قطار و اتوبوس به تمام نقاط آلمان سفر کنند. این امکان تا ۳۱ آگوست وجود دارد. هزینه کل این حمایت دولتی ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون یورو برآورد شده است.