انار برای آزمایش سرطان پروستات


انار “به دلیل خواص دارویی خود در طول اعصار مورد احترام قرار گرفته است” – آنقدر که برای برخی از سازمان های پزشکی به عنوان نماد مورد استفاده قرار گرفته است. به نظر من میوه ای بهتر از مار انجمن عصبی پزشکی روی چوب نشان دهنده سلامتی است.

تصور می شود که انار برای طیف وسیعی از بیماری ها از جمله انواع سرطان ، بیماری های قلبی عروقی و آرتریت روماتوئید مفید است. بدیهی است که حتی آدم خواران نیز آن را دوست دارند زیرا رنگ “گوشت بچه” را بهبود می بخشد. محققان در مورد بچه بزها صحبت می کردند ، اما عنوان مطالعه آنها من را مجبور به انجام دو کاره کرد!

بیشترین توجه در دهه گذشته بر انار و سرطان پروستات متمرکز شده است. مطالعات آزمایشگاهی نشان داده است که عصاره انار می تواند رشد سلول های سرطانی پروستات را در ظرف پتری تا 95 درصد سرکوب کند. همانطور که در فیلم من مشاهده می کنید انار در مقابل دارونما برای سرطان پروستات، تفاوت واقعی بین ظاهر سلولهای طبیعی پروستات در زیر میکروسکوپ با کمی یا مقدار زیادی عصاره انار وجود ندارد. به نظر نمی رسد تأثیر زیادی بر سلول های سالم داشته باشد. با این حال ، سلول های سرطانی پروستات با عصاره انار از بین می روند – حداقل در یک ظرف پتری ، اما در یک فرد چطور؟ اگر این نتایج به کلینیک ترجمه شود ، می تواند چشمگیر باشد ، اما ابتدا باید آن را در افراد آزمایش کنیم.

“مدیریت اولیه سرطان پروستات … شامل جراحی رادیکال یا پرتودرمانی است.” با وجود این ، “تعداد قابل توجهی از بیماران عود کرده و در نهایت دچار بیماری متاستاتیک می شوند.” حتی پس از پروستاتکتومی رادیکال ، سرطان در حدود یک سوم بیماران باز می گردد ، همانطور که با افزایش سطح آنتی ژن اختصاصی پروستات (PSA) مشخص می شود. در آن زمان ، گزینه های درمان محدود است زیرا پروستات قبلاً برداشته شده است. مرحله بعدی اساساً اخته شیمیایی یا تخلیه هورمونی است. همانطور که سرطان سینه می تواند با استروژن رشد کند ، سرطان پروستات نیز می تواند با تستوسترون رشد کند. ما می توانیم تستوسترون را از بین ببریم ، اما این می تواند عوارض جانبی منفی داشته باشد که هر کاری که بتوانیم انجام دهیم برای به تعویق انداختن آن خوب است.

بنابراین ، گیاهان چطور؟ به نظر می رسد مردان آسیایی دارای پایین ترین میزان سرطان پروستات در جهان هستند که تا ده برابر کمتر از مردان آمریکای شمالی است. آیا این فقط به دلیل ژنتیک است؟ خیر. وقتی افراد ژاپنی به ایالات متحده نقل مکان می کنند و زندگی می کنند و مانند ما غذا می خورند ، میزان سرطان سینه و پروستات آنها به سمت ما افزایش می یابد. این می تواند به دلیل مصرف بیشتر آنها باشد: محصولات حیوانی ، که قوی ترین عامل خطر سرطان پروستات در سراسر جهان به صورت کشور به کشور هستند. یا ، ممکن است به خاطر چیزی باشد که آنها در ایالات متحده کمتر می خورند ، یعنی رژیم غذایی سنتی کم چرب ، پر فیبر و غنی از گیاهان با محصولات سویا و چای سبز. بنابراین ، آیا محققان بیماران سرطانی را در رژیم غذایی گیاهی قرار دادند؟ نه ، آنها فقط به آنها اجازه دادند هر روز یک فنجان آب انار بنوشند. چرا؟ زیرا بودجه این مطالعه توسط یک شرکت آب انار تامین شده است.

در سه سال منتهی به مطالعه ، سرطان شرکت کنندگان به طور پیوسته در حال رشد بود ، که با افزایش متوسط ​​سطح PSA آنها اندازه گیری می شد. هنگامی که آنها آب میوه را شروع کردند ، تومورهای آنها به رشد خود ادامه دادند ، اما به نظر می رسید که آنها کندتر رشد می کنند. در مقابل ، دین اورنیش و همکارانش با رژیم غذایی گیاهی و سایر تغییرات در شیوه زندگی سالم ، در رشد زودهنگام سرطان پروستات تغییر معکوس پیدا کردند. در واقع ، PSA نه تنها آهسته تر بالا رفت بلکه روند نزولی داشت. و هنگام ریختن خون مردان بر روی سلول های سرطانی پروستات که در آزمایشگاه رشد می کنند ، سرم خون کسانی که غذای سالم می خورند رشد سرطان را تقریباً هشت برابر بهتر کاهش می دهد ، در حالی که خون مردان روی آب انار تنها حدود 12 رشد سرطان را سرکوب می کند. درصد با این حال ، دیدن هرگونه تأثیر از نوشیدن یک فنجان آب در روز بسیار چشمگیر است.

مشکل این است که هیچ گروه کنترل در مطالعه آب انار وجود نداشت. می توان گفت بیماران قبل و بعد از آن به عنوان کنترل کننده خود عمل می کردند. احتمالاً این یک تصادف نیست که تومورهای آنها در هنگام شروع آب میوه کندتر رشد می کنند. اما ، یک آزمایش دارویی سعی کرد همین کار را انجام دهد – درمان مردان مبتلا به سرطان پروستات مکرر پس از جراحی یا اشعه. در گروه دارویی ، رشد تومور در 55 درصد مردان کاهش یافت. یک داروی بسیار م effectiveثر ، درست است؟ خوب ، قرص قند 73 درصد مواقع کار می کرد. اثر دارونما می تواند آنقدر قوی باشد که ممکن است رشد سرطان را کند کند. به همین دلیل است که ما به آزمایشات کنترل شده با دارونما نیاز داریم. شاید فریب دادن مردم به نوشیدن Kool-Aid با طعم انار همین تأثیر را داشته باشد. تا زمانی که آن را آزمایش نکنیم نمی دانیم.

سرانجام ، محققان یک آزمایش تصادفی و کنترل شده از آب انار را برای سرطان پروستات انجام دادند و مصرف روزانه انار تأثیری نداشت. منظور آنها چیست ، هیچ تاثیری ندارد؟ به نظر می رسد 25 درصد از بیماران سرطانی به محض شروع به نوشیدن آب انار تومورهای خود را کوچک کرده اند ، اما 35 درصد تومورهای خود را کوچک کرده اند. نه نوشیدن آب انار بنابراین ، هرگونه اثری فقط به عنوان دارونما به نظر می رسد. در مورد قرص های عصاره انار نیز همین داستان وجود دارد: به نظر می رسید آنها کار می کردند تا اینکه قرص های قند را رو در روی هم گذاشتند و روی صورت افتادند.


من عاشق انار هستم! متأسفانه ، آب میوه و عصاره ها امروز امیدوارکننده تر از زمانی که ویدئوی خود را تهیه نکرده ام ، به نظر نمی رسد آیا آب انار فوق العاده است؟به

برای برخی از غذاهایی که ممکن است بر پیشرفت سرطان پروستات تأثیر بگذارند ، به موارد زیر مراجعه کنید:

در سلامتی ،
مایکل گرگر ، دکتر

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید ، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده و سالانه من را مشاهده کنید:دیدگاهتان را بنویسید