اولین مجتمع پرورش ماهی قزل آلا/ضد سرطان نروژی در این کشور تولید می شود


محمود صیاد بورانی مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی استان زنجان در گفت وگو با مجله فارس اظهار داشت: به درخواست شرکت بکتاش ماهنشان برای اجرای طرح جامع در ۴۴ هکتار از زمین های این شرکت، مجتمع پرورش ماهی وجود دارد. ماهی سالمون با توجه به زمین ۵ هکتاری و مجتمع گلخانه ای ۳۰ هکتاری نروژ در دستور کار مدیریت قرار گرفت و پس از بررسی نقشه سایت و مقررات بهداشتی و عملیاتی، بازدید از زمین و تاسیسات سایت انجام شد. بیرون

مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی زنجان گفت: ماهی ماهی سالمون نروژی با نام علمی سلام رازداری؛ این ماهی از خانواده ماهی آزاد است که به نام ماهی آزاد اقیانوس اطلس شناخته می شود. وی افزود: ماهی ماهی سالمون نروژ به دلیل جنبه های مختلف پخت، سلامت و طعم و گوشت ماهی طرفداران زیادی در سراسر جهان دارد. ماهی سالمون به طور طبیعی رنگ نارنجی رز دارد و سرشار از رنگدانه های کاروتنوئیدی است که آنتی اکسیدان های قوی و عوامل ضد سرطانی هستند.

وی دو ویژگی متمایز کننده این ماهی که ارزش آن را بیشتر می کند، رنگدانه های طبیعی موجود در گوشت آن و میزان بالای اسیدهای چرب مخصوص پتاسیم و ید است و این ماهی سرشار از ویتامین ها به ویژه ویتامین A و B است.

بورانی افزود: تخم ریزی طبیعی ماهی سالمون نروژی از وسط اکتبر این تا اواسط فوریه ادامه دارد و پس از ۷۰-۱۶۰ روز، بسته به دمای آب، نوزاد از تخم خارج می شود.

مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی استان زنجانی صادرات مرغوب ترین و مرغوب ترین محصولات نروژ را در پرورش و فرآوری این ماهی با فناوری روز به تمام دنیا دانست و ادامه داد: این ماهی به صورت کامل، فیله و … صادر می شود.

وی افزود: محصولات متنوعی در کشور ما وجود دارد ماهی سالمون همچنین می توان کامل، فیله شده را یافت، بخش(قطعه)، سوشی، دودی، چاشنی، استیک و غیره که هم تازه و هم گرم و هم منجمد وارد کشور می شود.

بورانی اعلام کرد: با آغاز به کار این مجتمع در استان، فاز اول آن ۱۰ میلیون تخم مرغ جوجه کشی آماده تحویل به مزارع متوسط ​​استان و حداقل ۳ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی تولید خواهد شد. وی خاطرنشان کرد: هر ساله از برداشت ۶۰۰ هزار دلار ارز برای خرید تخم مرغ های جوجه کشی جلوگیری می شود و تامین این نهاده حیاتی در شهر زنجان با روش های دانش بنیان انجام می شود. از پرورش ماهی سرد آبی

مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی استان زنجان افزود: بخشی از آب مزارع آبزی پروری برای کشت کاهو سرد در سطح ۳۰ هکتار در گلخانه ها پیش بینی شده است و برای این طرح ۶ هزار میلیارد ریال و حداقل ۴ هزار تن سرمایه گذاری می شود. . سالاد نیز تولید و روانه بازارهای داخلی و خارجی خواهد شد.

وی درباره اشتغالزایی این طرح افزود: همچنین اجرای این طرح ها به صورت مستقیم و غیرمستقیم زمینه اشتغال حدود ۳۰۰ نفر را فراهم می کند.

پایان پیام/۲۳۰۸
این مقاله را به صفحه اول توصیه کنید