اگر شیر به چای اضافه کنید چه اتفاقی می افتد؟


اندوتلیوم ما ، پوشش داخلی رگ های خونی ما که عملکرد هر شریانی در بدن ما را کنترل می کند ، “به نظر می رسد نقش مهمی در انواع اختلالات انسانی از جمله بیماری عروق محیطی ، سکته مغزی ، بیماری قلبی ، دیابت ، مقاومت به انسولین ، نارسایی مزمن کلیه ، [cancer, and blood clots]…. ” متأسفانه ، سلولهای اندوتلیال فقط 30 سال عمر می کنند و به نظر نمی رسد جایگزین های آنها نیز عملکرد خوبی داشته باشد. بنابراین، “[a]مردان و زنان به سن 40 و 50 سالگی نزدیک می شوند ، کاهش تدریجی عملکرد اندوتلیال مشاهده می شود. ” در سن 50 یا 60 سالگی ، “ما دیگر نمی توانیم این بار عوامل خطر را تحمل کنیم [we] زمانی توانستند در 10 یا 20 سالگی تحمل کنند ، “به لطف این کاهش تدریجی عملکرد اندوتلیال.

یا حداقل این چیزی است که ما قبلاً فکر می کردیم.

همانطور که در ویدیوی خود بحث کردم عملکرد چای و شریان، داده های فزاینده ای وجود دارد که نشان می دهد سن یک عامل خطری تغییر ناپذیر نیست – کاهش عملکرد شریان فقط یک نتیجه اجتناب ناپذیر از پیری نیست. محققان شاهد کاهش تدریجی یکسان در جمعیت مورد مطالعه چین نبودند. افراد مسن چینی در 60 سالگی عملکرد شریانی افراد جوان را در 20 سالگی داشتند. “این داده ها نشان می دهد که اختلال پیشرونده اندوتلیال یک نتیجه اجتناب ناپذیر از پیری نیست ، اما ممکن است مربوط به طولانی مدت قرار گرفتن در معرض عوامل محیطی بیشتر در کشورهای غربی نسبت به چین باشد.” چه می تواند باشد؟ رژیم های سنتی چینی شامل چای سبز است که نشان داده شده است در مدت 30 دقیقه پس از مصرف ، تأثیر مفیدی بر عملکرد اندوتلیال دارد و حدود دو ساعت طول می کشد. این کافئین نبود ، که به تنهایی هیچ تاثیری نداشت. آنها گمان می کنند که مواد مغذی فلاونوئیدی موجود در برگها بوده است.

به نظر می رسد چای سیاه تقریباً مانند چای سبز م workثر است ، اما چرا چای سبز با کاهش بیماری های قلبی مرتبط است در حالی که چای سیاه چنین نیست؟ در حقیقت ، در دو مطالعه انگلیسی ، مصرف چای با افزایش خطر بیماری عروق کرونر همراه بود. شاید به این دلیل است که انگلیسی ها معمولاً چای خود را با شیر می نوشند ، در حالی که چای سبز معمولاً مستقیماً نوشیده می شود؟ اگر کشوری وجود داشت که چای سیاه می نوشید ، اما بدون شیر. وجود دارد. هلند. در آن مطالعات ، چای سیاه با کاهش خطر مطالعات چای سبز همراه بود. بنابراین ، شاید آن است شیر. اما تا زمانی که آن را آزمایش نکنید ، نمی توانید واقعاً بدانید.

محققان دریافتند “افزودن شیر به چای سیاه به طور کامل از فعالیت بیولوژیکی چای در بهبود عملکرد اندوتلیال جلوگیری می کند.” بنابراین ، این می تواند آن را توضیح دهد. به نظر می رسد پروتئین شیر کازئین مقصر است ، اگرچه اخیراً مشخص شد که پروتئین سویا دارای همان اثر اتصال دهنده مغذی است. انجمن قلب و عروق اروپا با صدور بیانیه ای در مورد این مطالعه نشان داد که اثر محافظتی چای “با افزودن شیر کاملاً از بین می رود” و به مصرف کنندگان پیشنهاد کرد که مصرف آن را در نظر بگیرند. شیرخواران سرگرم نشدند: “تا زمانی که نتایج گزارش شده در تعداد قابل توجهی از افرادی که چای خود را خارج از آزمایشگاه می نوشند تأیید نشود ، ما همچنان به شیر خود شیر اضافه می کنیم.” محققان پاسخ دادند و این ایده را به چالش کشیدند که مطالعه آنها به اندازه کافی بزرگ نیست. آنها 16 نفر داشتند و نتایج بسیار قابل توجه بود. در میان آن 16 نفر ، “افزودن شیر به چای نه تنها اثرات چای را کاهش داد ، بلکه کاملاً خنثی کرد … منطق نوشیدن چای در محیط آزمایشگاه این بود که فقط در این شرایط می توان تأثیر سایر نوشیدنی ها و غذا را کنترل کرد. برای.” بالاخره آنها یک آزمایش انجام می دادند. آیا قرار بود آنها تجهیزات را به استارباکس یا چیز دیگری بکشانند؟

نوشندگان چای شیری می گویند: “ما به عنوان پزشکان ، اگر تنها در یک مطالعه کوچک مورد مطالعه قرار بگیریم ، داروی جدیدی برای بیماران تجویز نمی کنیم. در قیاس ، پرهیز از شیر نباید به چای خوران توصیه شود … ”آنها ظاهراً فراموش می کردند که دلیل عدم تجویز دارو بدون شواهد قاطع این است که داروها می توانند باعث مرگ شوند. بنابراین مزایا بهتر از خطرات آن بیشتر است ، اما کمی پرهیز از شیر منفی چیست؟


اگر این کاری است که یک گیاه می تواند انجام دهد ، اثرات یک رژیم کامل را که بر غذاهای گیاهی متمرکز است تصور کنید. این موضوع ویدئوی من است رژیم های گیاهی و عملکرد شریان هابه

درصورت مصرف برگ ، از چای سبز چین مراقب باشید. دیدن سرب آلودگی چایبه

در این ویدئوها به س questionsالات دیگری که ممکن است در مورد چای داشته باشید پاسخ می دهم:

در سلامتی ،
مایکل گرگر ، دکتر

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید ، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده و سالانه من را مشاهده کنید:



دیدگاهتان را بنویسید