اگزما و رژیم غذایی – چگونه نوشیدن آب هویج می تواند اگزما شما را کاهش دهد

اگر از اگزما مزمن رنج می برید، احتمالا بارها به ارتباط بین اگزما و رژیم غذایی فکر کرده اید. و این احتمال وجود دارد که از غذاهایی که معمولاً به عنوان آلرژی زا شناسایی می شوند دوری کنید: لبنیات، بادام زمینی، سویا، و غیره. ممکن است این ایده که کل رژیم غذایی خود را به طور کامل ۱۰۰٪ خام یا پارینه سنگی تغییر دهید، به ذهنتان خطور کرده باشد. اما تمام اطلاعات در مورد بهترین رژیم غذایی برای اگزما می تواند گیج کننده و کاملاً متناقض باشد.

به جای اینکه هیچ اقدامی انجام ندهید، همیشه بهتر است قدم های کوچکی برای تغییر رژیم غذایی خود بردارید، هر بار یک غذا. نوشیدن یک لیوان آب هویج یک بار در روز یک راه ساده برای به حرکت درآوردن همه چیز است. این گران نیست، زمان کمی برای آماده سازی طول می کشد، و مزایای سلامتی بی پایان است.

برخی از راه هایی که نوشیدن آب هویج به کاهش اگزما کمک می کند چیست؟

۱. بهبود سلامت پوست

بتاکاروتن یک ترکیب آلی و ماده ای در هویج است که آن را نارنجی رنگ می کند. این ویتامین به عنوان یک پرو ویتامین در نظر گرفته می شود زیرا می تواند به ویتامین A فعال تبدیل شود. ویتامین A با کاهش التهاب و باکتری های سطح پوست یک کمک شناخته شده در سلامت پوست است. از آنجایی که کمبود ویتامین A با خشکی و آسیب به پوست مرتبط است، مکمل رژیم غذایی خود با آب هویج هر روز راه خوبی برای مقابله با خشکی پوست است که به طور اجتناب ناپذیری باعث خارش می شود.

۲. بهبود بینایی

ممکن است تعجب کنید که بهبود بینایی چه ارتباطی با اگزما و رژیم غذایی دارد، اما افراد مبتلا به اگزمای آتوپیک شانس بیشتری برای ابتلا به آب مروارید دارند. مالش مداوم چشم ها همچنین می تواند باعث ایجاد بیماری به نام قوز قرنیه شود که شکل قرنیه را نازک می کند. غذاهای سرشار از بتاکاروتن، ویتامین C و ویتامین E همگی آنتی اکسیدان هایی هستند که با پیشگیری و معکوس شدن آب مروارید مرتبط هستند.

تهیه آب هویج آسان است. نیازی نیست که شیک پوشی کنید و آنها را ارگانیک بخرید، اگرچه این بهترین خواهد بود. فقط یک کیسه معمولی هویج تهیه کنید، به آنها یک اسکراب سبک بدهید (پوست برداری توصیه نمی شود زیرا بسیاری از مواد مغذی در لایه بالایی وجود دارد)، ساقه ها را جدا کرده و آب آن را بگیرید. حدود ۴ تا ۶ هویج (تقریباً ۶ اینچ طول) ۸ اونس را تشکیل می دهد. لیوان آب میوه. باید فورا نوشیده شود.

یک کلمه احتیاط: نوشیدن مقدار زیادی آب هویج در روز خوب نیست. مصرف بیش از حد کاروتن می تواند منجر به زرد مایل به نارنجی شدن پوست شما شود، وضعیتی که به نام کاروتنودرما شناخته می شود. مصرف خود را به ۸ تا ۱۶ اونس در روز و نه بیشتر از ۸ اونس محدود کنید. در یک جلسه

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر