ایجاد واحد ویژه در معدن طلای اندریا!


به گزارش خبرگزاری تبریز فارس، صابر پرنیان رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ارزش صادرات غیرنفتی استان از شهریور ماه گذشته تاکنون بوده است. تا پایان آگوست امسال ۱.۵ میلیارد دلار است.

وی افزود: یک هزار و ۹۰۰ کارت بازرگانی طی یک سال گذشته صادر شده است.

پرنیان به صدور هشت جواز تاسیس و جواز کسب در زمینه فرش دستباف اشاره کرد و گفت: در حوزه فرش نیز ثبت ملی نشانه های جغرافیایی مناطق کراجه، گوروانی و نیمرور انجام شده است. مرکز ملی فرش ایران

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با بیان اینکه نزدیک به ۱۰ هزار مجوز خرید کالا صادر شده است افزود: ۳۸ مجوز برای شرکت های پخش صادر و یا تمدید شده است.

وی با اشاره به فعالیت های انجام شده در حوزه تجارت خارجی گفت: تشکیل ستاد تجارت خارجی استان به سرپرستی استاندار و کارگروه های مرتبط برای توسعه تجارت با کشورهای همسایه و اهداف صادراتی، تشکیل اختیارات عملیاتی و اجرایی است. طرح توسعه صادرات استان در سال جاری تشکیل جلسه هماهنگی ادارات استانی با حضور دبیران دفاتر و برگزاری جلسه هماهنگی هیئت های تجاری کشوری با حضور استانداری و استانداری. از جمله اقدامات انجام شده اجرای سیستماتیک اتاق بازرگانی و فرآیند صدور کارت بازرگانی بدون دخالت انسان برای تسهیل تجارت بوده است.

رئیس سازمان صنعت، حسابداری و تجارت آذربایجان شرقی افزود: صدور سیستمی مجوز ثبت برای واحدهای غیرتولیدی و حذف عامل انسانی، ابلاغ بسته سیاستی مرجوعی. ارز حاصل از صادرات و لغو تعهدات ارزی صادرکنندگان از سال ۱۳۹۶ تا سال گذشته برای تسهیل و فرصت صادرکنندگان تا پایان خرداد ماه و حذف نمای کلی میانگین سابقه دو ساله کالاهای وارداتی هنگام ثبت سفارش. از دیگر اقدامات، تشریفات و تعیین میزان واردات بر اساس رتبه و اعتبار تجار بوده است.

صدور ۳۳ پروانه معدن در آذربایجان شرقی

پرنیان با اشاره به تحولات مثبت اخیر در حوزه معدن و صنایع معدنی گفت: ۵۱ پروانه اکتشاف با کار ۱۱۳ نفر، ۳۱ گواهی کشف با هزینه عملیاتی نزدیک به شش میلیارد تومان و ۳۳ پروانه معدنی با حجم سرمایه گذاری. تقریبا. ۱۳۲ میلیارد تومان و اشتغالزایی برای ۱۸۹ نفر از ابتدای دولت سیزدهم تا پایان مرداد ماه امسال صادر شده است.

وی به مطالبه مردمی راه اندازی شرکت مس آذربایجان در سفر ریاست جمهوری اشاره کرد و افزود: کمیته های معدنی در تمامی شهرستان ها با سرپرستی فرمانداران برای بررسی و رفع مشکلات معدنی تشکیل شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی ادامه داد: برای تسهیل اداره محل احداث دپوی زباله مس سونگون و توسعه مراحل ۳ و ۴ کنسانتره کارهای زیادی انجام شده است.

ادامه حل مشکل معدنچیان غیرمجاز معدن طلای اندریه

پرنیان تاکید کرد: پیگیری های مکرر دستور استاندار و تشکیل هیات تامین برای رسیدگی به مشکل معدنچیان غیرمجاز معدن طلای اندریانی منجر به ایجاد یگان ویژه در حوزه معدن شده است.

اقدامات خوبی در زمینه معادن در این استان انجام شده است، وی گفت: برای حل موضوع تملک سایت معدن طلای سوناجیل، نشست ملی ارتباطی بین وزارت صلح و وزارت منابع طبیعی برگزار شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی همچنین افزود: در سال گذشته ۹ جلسه کارگروه ارتباطات بین سازمان صلح، محیط زیست، منابع طبیعی و سایر سازمان های مرتبط با ۱۰۸ طرح برگزار شد که نتیجه آن ۸۹ استان با استفاده از معادن برای فعالیت و رونق اقتصادی.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول توصیه کنید