بازیگران «پیتوکی» کمکی به فروش فیلم نکردند/ فقط دستمزد می گیرند! – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان


سیدمجد صالحی کارگردان فیلمیک مشروب خواروی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره شرایط اکران این فیلم گفت: واقعیت این است که توزیع ناعادلانه اکران و سالن ها و عدم نظارت بر روند پخش فیلم مضر است. همین امروز بروید ببینید فلان فیلم ۶ میلیارد تومانی چند سالن و تماشاگر دارد، می بینید که فیلم به طور متوسط ​​در هر اکران ۳۰ نفر اکران می شود! از این نظر، این فیلم هیچ تفاوتی با هر فیلم دیگری که یک دهم آن فروخته است ندارد.

این سینماگر که فیلمش در ۸۸ سالن اکران می شود، ادامه داد: بروید ببینید فیلم من در این سالن ها چگونه اجرا می شود. دو سانس در پردیس سینمایی ۲۳:۵۰ و ۱۱:۰۰ صبح دارم! آخرین باری که ساعت ۱۱ صبح به سینما رفتید کی بود؟ وسط هفته یکی که کارمنده و باید صبح بره سرکار چرا باید ساعت ۲۳:۵۰ بیاد سینما و تا ساعت ۲:۳۰ بامداد فیلم من رو ببینه؟ متاسفانه شرایط سینمای مستقل در چرخه اکران همین است! ۷۰ درصد از نمایش فیلم های ما قبل از ساعت ۵ بعدازظهر است و این در مورد نحوه ارائه یک فیلم واقعا خنده دار است!

صالحی با انتقاد از اکران همزمان ۱۱ فیلم، ادامه داد: برخی از فیلم ها قبلاً یا با تیم تبلیغاتی قوی تری در جشنواره حضور داشته اند، اما فیلم ما از سینمای مستقل بیرون آمده و واقعیت این است که نمی توانیم از نظر تبلیغات و تبلیغات با فیلم های دیگر رقابت کنیم. توزیع .. سرمایه گذار فیلم ما اساساً توانایی رقابت در این بازار را ندارد ناراضی تبلیغات نیز افزایش یافته است. در گذشته شهرداری در زمینه بیلبوردها و تیزرهای پخش تلویزیونی حمایت می کرد اما امروز اینگونه نیست. در این شرایط که ۱۱ فیلم همزمان اکران می شود، برای فیلم ما سخت می شود.

وی درباره وضعیت فروش فیلم نیز تاکید کرد: وضعیت فروش فیلم ما اصلا خوب نیست. اگر ۱۱ فیلم به طور همزمان تبلیغ شود، مسلماً تبلیغات فیلم ما را نخواهید دید. این شرایط باعث می شود فیلم ها به درستی دیده شوند و انتخاب افراد سخت تر شود. در چنین شرایطی فیلمی مانندیک مشروب خوار«وقتی حمایت نباشد آسیب بیشتر می شود، شرایط طوری نباشد که سینمای مستقل از بین برود.

کارگردان”یک مشروب خواروی با اشاره به اینکه پس از سال ها کار در بخش های مختلف سینما از طریق اولین فیلم خود با شرایط سخت اکران سینما آشنا شد، گفت: چرخه اکران باندهای خاص خود را دارد، گویی شرایطی در فیلم ها وجود دارد. در دست کسی نیست فیلم من بازی های متفاوتی را از بازیگران اصلی نشان می دهد اما حضور این بازیگران کمکی به فیلم نکرده است. این مزرعه گله های زیادی دارد و همه چیز دارد به یک معنا ما تنها مانده ایم.

اگر بازیگری از دستمزدش سهمی نگیرد، همه جا سر و صدا می کند و از ما جواب می خواهند، اما چرا یک بازیگر از اکران فیلمش حمایت نکند؟ فیلم باید متعلق به بازیگر باشد. بازیگران از اکران این فیلم چندان حمایت نکردند وی با اشاره به اینکه از این شرایط ناامید نیست و قصد دارد فیلم بعدی خود را بسازد، گفت: شرایط ناعادلانه اکران ناراحت کننده و ناراحت کننده است. “یک مشروب خواراین اولین فیلم من است اما شاهد نابودی آن هستم، من به عنوان کارگردان از این وضعیت شاکی هستم، اگر بازیگری سهم خود را از دستمزد نگیرد همه جا سر و صدا می کند و از ما جواب می خواهند اما چرا بازیگری نمی تواند از اکران فیلمش حمایت کند؟فیلم باید متعلق به بازیگر باشد.بازیگران از اکران این فیلم چندان حمایت نکردند.چرا در فیلم خود بازیگران چهره می آوریم؟از بین بازیگران فیلم من چه کسانی هستند. نام آن را در دو سال گذشته داده اند؟

صالحی به برخی مشکلات مالی در روند تولید اشاره کرد.یک مشروب خواروی بیان کرد: من کارگردان هستم و تهیه کننده باید در این زمینه ها توضیح دهد اما در نهایت مشکلاتی در این زمینه به وجود آمد که شاید باعث ناراحتی برخی بازیگران شده باشد. از بین بازیگران، هادی حجازی فر که همزمان در سه پروژه دیگر حضور داشت در این فیلم حضور داشت اما کدام بازیگر فیلم ما فروش میلیاردی داشته است؟

وی افزود: در حال فیلمبرداری هستم.یک مشروب خوارژانری را کار کرده ام که سال هاست در سینمای ایران وجود ندارد، فیلمی قهرمان محور است و دوست دارم منتقدان درباره ضعف های آن صحبت کنند. من فیلم آپارتمانی نساخته ام. من وارد فضایی شده ام که سال ها در سینمای ایران فراموش شده بود. با توجه به عاداتی که در سینما شکل گرفته بود پیش بینی می کردیم که این فیلم چندان مورد استقبال قرار نگیرد و جذب و خوراک دوباره مخاطب به این اتاق زمان بر باشد. با این حال توزیع و اکران ناعادلانه بیش از هر چیز به این فیلم لطمه زد. اگرچه بازخورد مخاطبان ما کم بود، اما بد نبود.

این کارگردان درباره آخرین حضور سینمایی اشکان منصور به عنوان بازیگر در این پروژه سینمایی نیز گفت: جای اشکان امروز بین ما خالی است. زمانی که با هم شروع به کار کردیم او همیشه حامی ما و یکی از دوستان صمیمی من بود. الان هم گاهی که دلم می خواهد پیام هایش را می خوانم و گوش می دهم. این در آن روزها بسیار مفید بود. او گفت دوست دارد در فیلم بعدی شما بازی کند، اما نتوانست به خواسته‌اش برسد. این واقعیت ما را ناراحت می کند.

سیدمجد صالحی در پایان درباره شباهت نامش به یک بازیگر سینمای ایران و حواشی آن توضیح داد: ما علاوه بر تشابه اسمی، نسبت فامیلی هم داریم و این باعث شده کارمان عالی شود. کمی پیچیده تر مجید صالحی کار کرده بود و الان این مشکلات وجود دارد!