بایدن: ترامپ تهدیدی جدی برای دموکراسی آمریکا است – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از CNBC، رئیس جمهور آمریکا مورد انتقاد شدید «دونالد ترامپ» و اعضای حزب جمهوری خواهش قرار گرفت.

جو بایدن در سخنرانی خود در فیلادلفیا حمله همه جانبه ای را به سلف خود و جمهوری خواهان تندرو انجام داد و گفت که آنها تهدیدی آشکار برای دموکراسی آمریکا هستند.

رئیس جمهور آمریکا در واکنش به رسوایی اخیر در مورد کشف اسناد فوق محرمانه از اقامتگاه ترامپ، گفت که اکنون بر عهده من و شماست که از حمله به دموکراسی آمریکایی جلوگیری کنیم.

وی با درخواست از آمریکایی ها برای مقابله با ترس و خشونت گفت: معتقدم آمریکا در نقطه عطفی قرار دارد، اکنون یکی از آن لحظاتی است که شکل وقایع آینده را مشخص می کند.

بایدن که دو ماه مانده به انتخابات میان دوره ای کنگره در نظرسنجی ها وضعیت خوبی ندارد، اعلام کرد: مدت هاست که خود را متقاعد کرده است که دموکراسی آمریکایی تضمین شده است. اما اینطور نیست. ما باید از آن محافظت کنیم. از آن محافظت کنید. هر کدام از ما

رئیس جمهور ایالات متحده افزود که به همین دلیل است که امشب از مردم ما می خواهم که گرد هم آیند و برای یک هدف مشترک – برای محافظت از دموکراسی خود، متحد شوند.

ماموران FBI 8 اوت۱۷ اوت) عمارت ترامپ معروف به مار لاگو مورد حمله قرار گرفت و ۲۵ جعبه سند شامل ۱۵ مجموعه ای از اسناد محرمانه از محل سکونت وی ضبط شد. ترامپ حداقل بر اساس گزارش اخیر نیویورک تایمز ۰۵.۰۰ او اسناد طبقه بندی شده را به عمارت خود برده بود.