بحث های بی پایان در مورد روغن پالم


این روزها روغن نخل در ذهن من است ، زیرا من برای یک کتاب آینده ، کتاب Jocelyn Zuckerman ، یک هشدار انجام دادم. Planet Palm: چگونه روغن نخل در همه چیز به پایان رسید – و جهان را به خطر انداخت ، که در زمان انتشار در ماه مه بیشتر در مورد آن خواهم گفت.

روغن پالم آنقدر مسائل زیادی را مطرح می کند که نمی توان از کجا شروع کرد: درجه ناسالم اشباع چربی ، جنگل زدایی ، از دست دادن تنوع زیستی ، کار کودکان ، سوء استفاده از کار ، تقلب و رفتار جنایتکارانه ، با همه افرادی که از محصولات تهیه شده با روغن نخل استفاده می کنند. این مسایل.

خبرنگاران AP News برخی تحقیقات را انجام داده اند. جدیدترین گزارش آنها در مورد ارتباط بین کار کودکان و کوکی های دختر پیشاهنگ صحبت می کند.

اولیویا شافین ، دختر پیشاهنگ در روستای تنسی ، هنگامی که اولین بار شنید که جنگل های بارانی در حال نابودی هستند تا جایی برای مزارع رو به گسترش روغن نخل تخریب شود ، فروشنده اصلی کوکی در نیروهای خود بود. در یکی از این مزارع در قاره ای دور ، ایما 10 ساله به برداشت میوه کمک کرد که به مجموعه ای سرگیجه آور از محصولات فروخته شده توسط مارک های اصلی غذا و لوازم آرایشی غربی فروخته می شود… نگاهی عمیق به صنعتی که تجاوز ، کار اجباری ، قاچاق و بردگی را نیز افشا کرد. خبرنگاران مالزی و اندونزی را در هم کوبیدند و با بیش از 130 کارگر فعلی و سابق – حدود دوازده کودک کارگر – در نزدیک به 25 شرکت صحبت کردند. … اسناد قانونی خبرنگاران همچنین با بیش از 100 فعال ، معلمان ، رهبران اتحادیه ها ، مقامات دولتی ، محققان ، وکلا و روحانیون مصاحبه کردند ، از جمله برخی از کسانی که به قربانیان قاچاق یا تجاوز جنسی کمک کردند.

AP همچنین گزارش می دهد که سوء استفاده از نیروی کار در صنعت روغن نخل با مارک ها و بانک های برتر جهان مرتبط است.

تحقیقات آسوشیتدپرس نشان داد بسیاری مانند جم در مالزی و اندونزی همسایه – نیروی کار نامرئی متشکل از میلیون ها کارگر از فقیرترین نقاط آسیا ، بسیاری از آنها انواع مختلف استثمار را تحمل می کنند ، با جدی ترین سوء استفاده ها از جمله کار کودکان ، به طور کامل برده داری و اتهام تجاوز مجموعاً ، دو کشور حدود 85 درصد از 65 میلیارد دلار تخمین زده شده روغن نخل جهان را برآورد می کنند. روغن نخل کارگران و مشتقات آن را از کارخانه هایی که آن را پردازش می کنند به زنجیره های تأمین شرکت های برتر غربی مانند سازندگان کوکی های Oreo ، پاک کننده های لیزول و انواع شکلات هرشی پیوند دهید.

Cargill ، که در این صنعت مشغول است ، به گزارش AP پاسخ داده است. اتهامات را رد می کند

کارگیل استفاده از قاچاق انسان ، کار اجباری یا کار کودکان را در عملیات یا زنجیره های تأمین ما تحمل نمی کند. ما انتظار داریم که همه کارکنان Cargill و تأمین کنندگان ما به تعهد رسمی ما در زمینه حقوق بشر پایبند باشند ، که ما در سال 2019 آن را تقویت کرده ایم تا اصولی را که در سیاست ها و سیستم های خود برای حفاظت از حقوق بشر در سراسر جهان جاسازی کرده ایم ، توضیح دهیم. این تعهد در مورد محل کار ما ، جوامعی که در آن فعالیت می کنیم و زنجیره های تامین… اعمال می شود. تلاش های ما در زمینه زنجیره تامین نخل ما در مالزی ، اندونزی ، گواتمالا و تمرکز جهانی بر سلامت و ایمنی ، استخدام مسئول و قرارداد شفاف و پرداخت حقوق شیوه هایی برای محافظت و توانمندسازی کارگران ما ، به ویژه زنانی که برای تأمین معاش و تأمین معاش خود به کار خود در روغن نخل وابسته هستند.

در مورد جنگل زدایی ، این صنعت مسئولیت مشترک را استدلال می کند: روغن پالم: چرا مسئولیت مشترک برای تقویت پایداری مورد نیاز است: بین شهرت و واقعیت روغن پالم ارتباطی وجود ندارد. رسانه های مشهور روغن نخل را به عنوان محرک اصلی جنگل زدایی معرفی می کنند… بیشتر بخوانید

همه اینها نشان می دهد: روزهای آشفته پیش رو؟ روغن پالم مالزی در سال 2021 با چالش های قیمت ، تولید و سیاست مواجه استصنعت روغن پالم در مالزی باید خود را برای یک سال نامشخص در آینده با نوسان قیمت مورد انتظار ، کاهش تولید و تغییر سیاست در غرب آماده کند ، با تلاش دولت برای تغییر ارزش افزوده بیشتر به امید تقویت … بیشتر بخوانید

یکی از کنایه های بزرگ همه اینها این است که روغن پالم ، که بسیار اشباع شده است (و بنابراین ، خطر بیماری قلبی را افزایش می دهد) ، توسط صنایع غذایی فرآوری شده به عنوان جایگزینی برای چربی های ترقی ، ترویج و مورد استفاده قرار گرفته است ، که اکنون عمدتا از بین رفته است. از بازار لازم است که در برچسب های حقایق تغذیه ذکر شود.

آیا می توان روغن پالم را منصفانه و پایدار تولید کرد؟ پاسخ بستگی به این دارد که از چه کسی بپرسید. ایندیپندنت مروری سریع بر جنجال ها دارد.

  • اشتراک گذاری
  • توییت
  • پست الکترونیک
  • اشتراک گذاریدیدگاهتان را بنویسید